Skocz do zawartości

[Przełożenie - rower dziecięcy] Woom vs. Belter


LukaszBike

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, 

temat dotyczy rowerów dziecięcych - oba 16 cali. Mam jeden - Woom 3. Rower ma przełożenie 25x15 z długością korby 80mm, napęd łańcuch. Rower jest super, jednak na prostych ewidentnie córce brakuje przełożeń. Mieszkmy na równym terenie, także podjazdów praktycznie brak. 

Aby przy dłuższych wycieczkach miała lżej, wypatrzyłem inny rower - Belter 16. Napęd ma na pasie a przełożenie 46x22, długość korby 105mm (https://earlyrider.com/products/belter-16 - specyfikacja na samym dole). 

I treraz pytanie, jak te przełożenia mają się do siebie? Można porównywać napęd paskiem do łańcucha? Czy ten Belter będzie wyraźnie szybszy? Czy jest możliwe obliczyć, przy np. 90 obrotach, na którym rowerze będzie jaka prędkość?

Dzięki serdecznie za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by super ale:

1. nie widziałem lekkiego roweru 16 cali z przerzutką - znasz coś?

2. obawiam się, że nie będzie w stanie zmienić przełożenia ze względu na dość duży opór, jaki stawia manetka (córka ma dopiero 4 latka). 

Skąd wogóle pomysł na 2 rower - do tej pory było tak, że córka jechała a ja biegłem (miala rower 14 cali). Po przejściu na 16 cali zaczęliśmy jeździć razem, mam ku temu dobre warunku, szeroką i bezpieczną ścieżkę rowerową. No i widzę, jak ona chce szybciej jechać, kadencję robi chyba ze 110, ale przełożenie nie pozwala.  Aktualnie robimy trasy po 10-15km, także lepsze przełożenie, pozwoliło by jechać efektywaniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba nie jest zła ale musiałbym zrezygnować z osłony, zostały by zęby korby bez zabezpieczenia, średnio. 

Wczoraj zamówiłem Early Ridera :) W sumie i ja i żona mamy po 2 rowery, to czemu córka ma być gorsza.

A tak poważnie, to znalazłem go w promocyjnej cenie. Przy aktualnych cenach używek, za rok go sprzedam bez straty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Early Rider doszedł, wczoraj pierwszy test. Dla potomków: jeśli wybieracie pierwszy rower dla dziecka, na którym chcecie go uczyć jeździć, to polecam Woom. Jeśli dziecko już dobrze jeździ, to bierzcie Early Ridera. 

Early Rider jest zdecydowanie szybszy, trzeba się dobrze nabiegać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Hej Łukasz,

Jakie wrażenia z użytkowania Early Ridera? Sam przymierzam się do zakupu dla wnuka (3.5r) który jeździ już nieźle na Woom 2, ale z myślą żeby ruszył na lokalne leśne ścieżki i pagórki.

Dlatego myśle o wersji z tarczówkami (tzn Seeker) i trochę martwi mnie to zdecydowanie twardsze przełożenie w niż w Woom 2.  Tu znalazłem ciekawe porównanie i pomysł konwesji

https://forums.mtbr.com/families-riding-kids/adding-larger-sprocket-belter-16t-1137179.html#post14737079

Aaa, jaka jest rzeczywista waga Twojego Early Ridera (z pedałami)?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to ja się dołączę do wskrzeszonego wątku, bo sprawa na pewno zaprząta głowę wielu tatusiów :)

commencal dodawał swego czasu do ramonesów 16 piastę sram automatix i uważam że nie ma lepszego rozwiązania dla dzieciaków 4-5lat

nie trzeba kupować commencala bo sama piastę można ustrzelić poniżej 200zł jak się ma szczęście

widać że takie rowery są poszukiwane bo sprzedałem ramonesa  jak wyrosła w 7 minut od wystawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dodawanie automatixa do rowerów 14 czy 16 cali moim zdaniem to nieporozumienie. Koło z piastą automatics dołozy Ci tyle wagi, że to co masz zyskać na wielkości i przełożeniu stracisz na wadze. 

Lepiej już chyba przedni blat zrobić większy i odpowiedniej długości korbę fajnie rozwiązał to Frog Bikes w 14" i 16" mają taki sam napęd w dwóch rozmiarach roweru dziecięcego dla dziecka,  z przodu 32T https://www.bikeovo.pl/rower-frog-44-zielony-p.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2019 o 10:40, Lawstorant napisał:

Chciałbym tylko przypomnieć, że dzieci do lat 10 nawet na rowerze są traktowane jako piesi i nie mogę poruszać się po drogach rowerowych.

Ja mam z tym pewny problem :) ogarnięte dziecko do 10 roku życia czasami lepiej się po nich porusza od większości uczestników. Wiem wiem nie powinno się tak jeździć, ale kurczę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...