Skocz do zawartości

[korba] zmiana korby octalink na ht2


domingez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialem zrobic apgrejda w rowerze i zmienic korbe octalink na ht2. Pierwotnie byla to korba 3x10, aktualnie jezdze 1x10. Po kilku wypadach w gory stwierdzilem ze fajnie byloby tam miec mlynek z przodu. Kaseta to 11-36.

Zastanawialem sie nad starym deore 24-38 ( mozna kupic z suportem za 299zl) , lub nowym deore 24-34, moze 26-36 ( ta sama kasa ale suport trzeba kupic oddzielnie). 

 

Warto przejsc na HT2? W octalinku wkurzaja mnie trzaski, pewnie wklad do wymiany ale na razie sie wstrzymuje bo nie wiem co robic.

Pozdrawiam,

Dom

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
4 godziny temu, domingez napisał:

Warto przejsc na HT2? W octalinku wkurzaja mnie trzaski, pewnie wklad do wymiany ale na razie sie wstrzymuje bo nie wiem co robic.

Jak poczytasz o wadach, trwałości łożysk to odpowiedź nie będzie jednoznaczna.

Ja jestem zwolennikiem korb ze zintegrowaną osią i łożyskami zewnętrznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, domingez napisał:

W octalinku wkurzaja mnie trzaski

Czyli w sumie poza tym, że chcesz korbę 2-rzędową to żadnych innych przesłanek do zmiany nie ma :) Przecież te trzaski to efekt zużycia, a nie cecha octalinka.

Jeśli i tak chcesz zmieniać korbę to rzeczywiście już nie patrz na tego octalinka tylko bierz dwuczęściową. Tylko zachwyty nad sztywnością traktuj z przymrużeniem oka. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że żadna z osób, która odczuwa tak wielką różnicę, nie rozpoznałaby nic gdyby ją posadzić na rower ze "starą" korbą.

Jeśli ostatecznie zdecydujesz, że nie chcesz wymieniać korby, to wystarczy kupić nowy niezły suport, np. BB-ES25, koszt coś koło 50zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...