Skocz do zawartości

[Który rower wybrać] Trek Procaliber czy Canyon Exceed?


Kamil_Nowak

Rekomendowane odpowiedzi

Sam bym brał Treka. Ramę ma cięższą, ale wykonanie jest bardzo dobre i na olbrzymi plus najlepsza chyba w branzy gwarancja. Cokolwiek się stanie rozpatrują wniosek w 3-5 dni z reguły, a odpowiedź jest korzystna dla właściciela. A Canyon... pakuj to, wysyłaj, czekaj na odpowiedź, potem niezależnie od decyzji znowu czekaj... Bez porównania z Trekiem.

- Widelec jest ten sam w obydwu

- Napęd, moim zdaniem lepszy w Treku bo nowe Shimano, SLX z przerzutką XT

- koła? Raczej podobna liga, nie wiem jak z dostępnością innych typów bębenków do tych kół

Canyon w tym roku wypada raczej słabo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłamał się fragment karbonu na trójkącie po lewej stronie, przy samym otworze na ośkę. Jak się okazało, nie był to pierwszy przypadek w Polsce, więc całościowo musiało być tego sporo. Oglądałem to i wyglądało tak, jakby źle ogarnęli połączenie karbon-aluminium-żywica (bo podobno takową zastosowali w tym miejscu) i po prostu węgiel się odkleił, i odpadł.

Zobrazuję to zdjęciem jej autorstwa, mam nadzieję, że nie będzie na mnie zła. ;)
xxa.thumb.jpg.b4144d38112905d95cce18a7cca61c4f.jpg

Było to w ostatnie dni czerwca, a rower odebrała w połowie września. Więc 2,5 miesiąca nawet...
Na całe szczęście obyło się bez wysyłania roweru od razu, uwzględnili na podstawie zdjęć i zamówili ramę, a dopiero po jej otrzymaniu zabrali rower na jakieś 2 tygodnie. Mimo wszystko - słabo...

P.S. Pewnie czekali, aż z Aliexpress dojdzie. :002:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TheJW napisał:

@Kamil_Nowak na pewno się da. Pytanie tylko, czy będziesz w stanie wyłożyć drugie tyle, ile dałeś za rower. ;) Chcąc zejść poniżej 10 kg musisz wymienić widelec, koła, rurki na karbonowe... Oczywiście wszystko zależy od tego, jaki rozmiar weźmiesz.

Koła po roku na pewno wymienię. I jak się zużyje to napęd na całego xt. Do tego jeszcze chce zamontować sztyce opuszczaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Alsew napisał:

Jak ktoś ma ambicje żeby mieć rower o wadze poniżej 10kg i to najlepiej jeszcze z 'mykiem', to zakup roweru jako bazy z rama o wadze 1,5kg w rozmiarze 16.5 cala jest wyjątkowo kiepskim pomysłem. 

Poniżej 10 to nie ale 10.2/5kg by mogło być. 1.5kg to waży w 17.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kloc wśród karbonów, ogółem nie ma tragedii, i pewnie da się taki rower złożyć, jakby wsadzić tam FOXa, jakieś węglowe koła/wysoki model aluminium (Newmen?), do tego napęd X01, XTR/XT i karbonowe rurki na szmacianych oponach.

Możesz jeszcze spojrzeć na Gianta jako bazę. Wg info jakie znalazłem rama na 2020 waży 995g (rozmiar s albo M) a sam rower kosztuje 9.999 z reconem i na napędzie SLX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sabarolus napisał:

kloc wśród karbonów, ogółem nie ma tragedii, i pewnie da się taki rower złożyć, jakby wsadzić tam FOXa, jakieś węglowe koła/wysoki model aluminium (Newmen?), do tego napęd X01, XTR/XT i karbonowe rurki na szmacianych oponach.

Możesz jeszcze spojrzeć na Gianta jako bazę. Wg info jakie znalazłem rama na 2020 waży 995g (rozmiar s albo M) a sam rower kosztuje 9.999 z reconem i na napędzie SLX

9.999 to trochę przesada. Treka mogę kupić na 7700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2019 o 09:50, polmaj napisał:

Wracam jak bumerang , cena w ramach budżetu , fox na dzień dobry , boost i  deklarowana waga nawet z ciężka kasetą srama  10,7 kg, na Allegro  też można dorwać karbonowe Orbea z Reba w tej cenie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...