Skocz do zawartości

[Kona Nunu] pierwsza próba elektryfikacji


badboy4ever

Rekomendowane odpowiedzi

Ok ,Panowie sprawa wygląda tak,pojezdzilem wczoraj troche na elektryku kumpla wsiadłem na swoja Kone Nunu i poczułem sie jak wykastrowany :D ..wróciłem do chaty wpadlem na kanał Tabanarowerze i niemal cały dzień oglądałem filmy(kobieta myślała ,ze chory jestem tak cicho w domu)...do rzeczy chce przejść na ciemna strone mocy..potrzebuje pomocy...
Kwota do wydania -około 4 tysi na elektyfikacje
Baza: Kona Nunu
..dodam ,ze jezdze rowerem przez 4 pory roku w niemal kazdych warunkach do pracy około 20 km dziennie.....chcialbym złożyc zestaw pod takie warunki..zastanawiałem sie nad gotowym kitem Rapid S-2100 ale moze macie jakies propozycje złożenia samemu jakiegos zestawu w tej kwocie?baterie raczej chcialbym w skrzynce pod zamowienie robic ,no ale własnie jak dobrac komponenty tzn silnik i sterownik..thx.
ps dokształcam sie na forach itp ale moze coś podpowiecie "żółtodziobowi" na szybko

taki zestaw
Zestaw do Konwersji
Rapid S-2000
- Sterownik Rapid C-2000 35A 48V
- Silnik MXUS
- Wyświetlacz LCD3 z 3 przyciskowym pilotem
- Czujnik PAS
- Manetka gazu
Bateria
- Bateria 13s5p na ogniwach LG 18650 MJ1 i pod to skrzynka

Edytowane przez badboy4ever
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już tłumacze, ponieważ okresie letnim śmigam weekendowo po lasach troche(dukty leśne),wiem co mam tzn rower jest regularnie i rzetelnie serwisowany i służy mi już X lat dzięki temu,lubię majsterkować tyle że sie nie znam na elektryce i 5 a 4 tys to jest róznica ;) ...pzdr
ps taki zestaw mi przyszedł do głowy 

Zestaw do Konwersji
Rapid S-2000
- Sterownik Rapid C-2000 35A 48V
- Silnik MXUS
- Wyświetlacz LCD3 z 3 przyciskowym pilotem
- Czujnik PAS
- Manetka gazu
Bateria
- Bateria 13s5p na ogniwach LG 18650 MJ1 i pod to skrzynka

Edytowane przez sznib
Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2019 o 10:23, badboy4ever napisał:

Zestaw do Konwersji
Rapid S-2000

Zwróć uwagę, że ten zestaw - wbrew marketingowej nazwie, nie jest 2x mocniejszy od S-1100 (czy S-1000).

Tak naprawdę jest to proporcja amperażu, czyli 35/22, czyli 1,6 x mocniejszy. Jakkolwiek - o ile pamiętam, różnica to tylko 400 PLN, więc w sumie ...

Na kanale "producenta" jest porównanie tych dwóch zestawów:

P.S. Pozytywne zaskoczenie z mojej strony, że nie pojawił się jeszcze dużurny talib z połajanką, że to motocykl elektryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2019 o 10:23, badboy4ever napisał:

wpadlem na kanał Tabanarowerze i niemal cały dzień oglądałem film

Współczuję... Chyba, że to miało być na zasadzie "guilty pleasure"...

2 godziny temu, Prekompilator napisał:

P.S. Pozytywne zaskoczenie z mojej strony, że nie pojawił się jeszcze dużurny talib z połajanką, że to motocykl elektryczny.

Mówisz - masz. Obaj dobrze wiemy co jest rowerem a co rowerem nie jest. Jeśli to coś o co pyta autor tematu przekracza 250W i nie będzie tylko wspomaganiem odcinającym się po przekroczeniu 25km/h to nie jest to rower. Niech kupuje, niech buduje, byle sobie tym jeździł u siebie na działce, bo na drogi publiczne się to nie nadaje. Ewentualnie niech po prostu kupi skuter - do roboty dojedzie rześki, można się tym poruszać tak gdzie rowerem już nie i do tego prędkości dużo wyższe.

Tak BTW, aż dziw, że jeszcze chce Ci się tu jeszcze zaglądać i wciskać ciemnotę żeby rożnej maści napaleńcy myśleli, że tak jest ok. Chyba, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze i sprzedaż, nieprawdaż? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, m0d napisał:

Obaj dobrze wiemy co jest rowerem a co rowerem nie jest. Jeśli to coś o co pyta autor tematu przekracza 250W i nie będzie tylko wspomaganiem odcinającym się po przekroczeniu 25km/h to nie jest to rower.

Jest to rower - argumenty przedstawiałem cierpliwie w innym wątku, ale zebrało się tam towarzystwo wzajemnej adoracji i jeszcze ktoś się popłakał do admina nie wiadomo z jakiego powodu. Ze swojej strony podejdź do tego tak, jak samo to wymyśliłeś - wyobraź sobie, że ktoś tym rowerem jeździ po swojej prywatnej działce. Albo w jakimś Nepalu. Mimo że na drogi publiczne się to jak najbardziej nadaje.

20 minut temu, m0d napisał:

Tak BTW, aż dziw, że jeszcze chce Ci się tu jeszcze zaglądać i wciskać ciemnotę żeby rożnej maści napaleńcy myśleli, że tak jest ok. Chyba, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze i sprzedaż, nieprawdaż? ;)

Twoje zdolności detektywistyczne są równie mocne, jak rozumienie logiczne tekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...