Skocz do zawartości

[rama] Waga ram Trek do XC = waga ciężka


Alsew

Rekomendowane odpowiedzi

Zupełnym przypadkiem zacząłem analizować obecnie dostępne ramy Treka ht do XC. Na forum przyklejono Trekowi łatkę roweru do którego warto dopłacić, bo w swojej cenie co prawda nie rozpieszcza wyposażeniem ale za to rama to jest 'coś'... A tak patrząc na stronę Treka to dostajemy najcięższe ramy w swoich kategoriach:

Trek podaje wagi dla rozmiaru M czyli 17,5 cala - realnie rama jest mniejsza bo ma 16,5cala

- X Caliber - 2,17 kg https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/x-caliber/rama-x-caliber/p/28470/?colorCode=black  

- Procaliber Al - 2,0kg https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/procaliber/rama-procaliber-al/p/21920/?colorCode=grey

- Procaliber w karbonie - 1,5 kg https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/procaliber/rama-procaliber/p/17263/?colorCode=black

Dopiero mega drogi Procaliber SL oferuje 1,12 kg. 

Mówiąc szczerze to jestem w głębokim szoku... 

 

 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG szok i niedowierzanie....

X-Caliber ze swoją ramą z trailowego Roscoe i wagą całości oscylującą wokół 13,5 kg nawet nie pretenduje do bycia lekkim ścigaczem. Z kolei w Procalibrze masz rozdzielacz isospeed, który dodaje pewnie ze 200-300 gram do wagi zestawu. Na temat czy to jest warte dodatkowej wagi, albo czy w ogóle ta dodatkowa waga jest odczuwalna, można toczyć długie dyskusje.

Dla porównania Scott podaje takie wagi, ale nie wiem dla jakiego rozmiaru ramy (pewnie M albo S):

- Scale 950 Alu: 1770 g

- Scale 910 HMF: 1200 g

- Scale RC 900 HMX: 880 g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Eazy napisał:

Jak się daje dożywotnią gwarancję na ramy, to nie robi się wydmuszek :)

Takie rzeczy to tylko w Decathlonie, myślę o Alu. Fakt jest taki że rowery Treka maja tez spory limit wagowych więc nie mogą być z papieru... Ale jak ktoś ma 65-75kg i kupuje rower typowo do ścigania to raczej te dodatkowe gramy do niczego są mu potrzebne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wungiel od Treka też do lekkich nie należy. 1.5kg przy ramie 16.5cala to też kowadlo...  Zasadne wydaje się pytanie po co przy typowo ściganckich ramach tak wysokie limity wagowe. Jak ktoś waży 120kg to może się ścigać tylko żeby zdążyć na promocyjne kubełki w KFC. 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...