Skocz do zawartości

[max 4000zł] MTB


RareKey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam 14 lat, 180cm wzrostu, ważę 75kg. Chciałbym kupić rower do jazdy w lesie, skakania, jazdy po asfalcie. W rowerze nie chciałbym raczej nic większego wymieniać. Najlepiej byłoby zostać w granicy 2500 zł. Na razie upatrzyłem sobie takie modele:

https://www.intersport.pl/rower-gorski-giant-talon-27-5-2-ge.html?gclid=EAIaIQobChMInZXAm5iX5QIVA853Ch0tewClEAQYASABEgLMq_D_BwE

https://www.kross.pl/pl/2018/mtb/hexagon-7-0

Czy w tym przedziale cenowym znajdzie się coś lepszego ? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rower o podanych cechach w zasadzie nie istnieje, ale znajdzie się jakiś złoty środek.

Na asfalcie pojedziesz na wszystkim, pytanie tylko jak bardzo się umęczysz.

Rower do jazdy po lesie i skakania też raczej się wyklucza, zwłaszcza w tym budżecie. Jeśli piszesz o jakichś małych uskokach itp. to damy radę.

W związku z powyższym moja propozycja to: Ghost Kato 4.9 - na ten moment za 2999 zł po sporej obniżce. Wiem że wykracza poza budżet, ale do lekkich uskoków się nada i do lasu będzie ok. Asfalt jak wyżej. Pytanie czy rozmiar będzie ok, bo zostały S i L.

https://www.sklepmartes.pl/sporty/36177-rower-kato-x49-al-u-ghost.html#/pe-unisex/kolor-wte_blk_red/rozmiar-koa_29_rama_s

Podaj więcej szczegółów odnośnie jazdy to cos może podpowiemy dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RareKey napisał:

Dużo lepszy od tego poniżej ,   sztywne osie obu kół boost , amortyzator powietrzny  , napęd dobry , ten drugi nie nadaje się do cięższych zastosowań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ekscytujcie się tak, że bez hoho sprzętu to pytający od razu rozwali siebie albo rower. Jak ma sobie coś zrobić to i tak sobie zrobi.

Przecież to ma być sprzęt zarazem do wszystkiego i do niczego konkretnie, oczywiście koniecznie MTB bo "odpowiednio wygląda", no i pomiędzy snuciem się po osiedlu a dojazdem do szkoły będą gdzieś grane różne wygłupy typu "dałnhil z 3 schodków" albo "skok z krawężnika" czy tam inszy "drop w lesie". 

@RareKey, czy gdzieś się pomyliłem? Bo niektórzy forumowicze jak ktoś wspomni o "skokach" to od razu widzą bikepark i kilkumetrowe gapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o jakieś schody. Mam ok. 12 km od siebie miejsce w którym jest sporo różnych hopów, dużych i tych mniejszych. A tak po za tym budujemy z kolegami hopy u siebie w miejscowości. Teraz właśnie największym ograniczeniem jest rower, bo boję się, że jak skoczę z większej hopy to mi zaraz się rozleci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeśli masz gdzie jeździć w ten sposób, rzeczywiście ćwiczyć skoki, itp. ewolucje i mocno ciągnie w tym kierunku to można śmiało spoglądać w kierunku czegoś od Dartmoora.

Tylko oczywiście jest to sprzęt w teren, a wspomniane asfalty można traktować jedynie dojazdowo bez spinania się, że na nich też rower "ma iść". Nie ma cudów i klocek do skakania szosą nigdy nie będzie, także jeśli jednak tych asfaltów będzie więcej niż tego skakania to jest się nad czym zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Może i byłby, ale nie za takie pieniądze...

Proponuję, żebyś zdecydował czego tak naprawdę potrzebujesz i czego oczekujesz od roweru. Jak odpowiesz na te podstawowe pytania to na pewno coś doradzimy. I określ nieprzekraczalny budżet i tego się trzymaj, bo tak można dokładać w nieskończoność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to napiszę tak:

Budżet: MAX 4000 zł 
Chcę żeby był na kilkanaście lat i żebym od razu po kupnie nie musiał nic do niego dopłacać. Chcę żeby był wytrzymały. 

Mam 14 lat, 180 cm wzrostu i ważę 75 kg.

 Chciałbym żeby poradził sobie z w miarę sporymi hopami itp. Będzie wykorzystywany głównie do jazdy w terenie. Czasami jakaś przejażdżka po asfalcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...