Skocz do zawartości

[Rower trekkingowy] 3000-4000


qac

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Potrzebuje nowy rower do dojazdów całorocznych do pracy (14km) oraz poruszania się po mieście (asfalt/kostka). Wstępnie budżet określam do 3-4k pln. Jednak po przejrzeniu wstępnej oferty na znanym portalu aukcyjnym jestem w kropce. Moglibyście coś doradzić?

Jeżeli chodzi o paramenty/wymagania:

1. 177cm wzrostu, 100kg wagi

2. Biegi w piaście nexus 3 (w obecnym wytrzymał 36 tyś km dlatego bym go preferował) ew. coś z wyższych modeli

3. Prądnica w piaście

4. Łańcuch najlepiej w pełnej osłonie

5. Mocowania pod sakwy nie są konieczne - nie używam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymałość pasków napędowych Gatesa jest obliczona na 3000 km , w przeciwieństwie do łańcucha rdza go nie weźmie , nie rozciąga się tak szybko  nie niszczy zębatek , ewentualna wymiana po zużyciu będzie droższa   ale 3000 km to ile lat jazdy ? 

Co do piasty to tak można przepleść koło ,choć osobiście nie bawił się w to ,można kupić mocne lampki na zwykłe paluszki

A jak się upierasz to  ten ma wszystko 

https://cube.pl/2019/rowery/trekking/tour/travel/cube-travel-pro-blacknbrown-2019/

Cena sugerowana przekracza budżet ale teraz jest okres wyprzedaży

Np tu mają m

https://olimpiasport.pl/sklep/produkt/rower_cube_travel_pro_blacknbrown_2019/31225.779.1.1.pl.0.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno tylko 3000 km? Nie chodziło ci czasem o 30 000km?

W kwestii dynama po pierwszych dwóch zimach zacząłem po prostu przekładać bezobsługowość rozwiązania nad ewentualny gorszy strumień świetlny/większa masę.

Za Cube Travel Pro wielkie dzięki jutro wezmę i zamówię szczególnie że w porównaniu do wcześniejszych ma dynamo, a przy okazji komplet oświetlenia z błotnikami - więc nie będę musiał zaprzątać sobie głowy ich dokupowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Kolega kupił któryś z ww rowerów? Interesuje mnie Marin Presidio 2, bo chyba też posiada napęd na pasku. W zasadzie nie wiem jakie są różnice między modelem 2 a 3.

Edit: Już widzę, że dwójka ma łańcuch, choć na części zdjęć w zbliżeniu pokazywany jest pasek.

Jaki rozmiarowo wybrać Marin przy wzroście 182cm?

Edytowane przez zibra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...