Skocz do zawartości

[przeróbka na single] czy będzie działać


aie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ... Posiadam starego Kellys Scarpe. Chcę wyrzucić kasetę i wstawić w jej miejsce takie coś:

https://rowerowy.com/sklep/czesci/kasety-drivery/drivery/prod/a2z-ad-one

Przerzutki zdemontowane, z przodu jedna zębatka.  Czy będzie to działało bez napinacza czy jednak trzeba dokupić np:

https://allegro.pl/oferta/napinacz-lancucha-force-do-singlespeed-alu-czarny-8522818692

Rower na dojazdy do pracy 3,5 km przez centrum miasta prędkość na płaskim jakieś 10-12 km/h  bez szaleństw, najpierw zjazd z górki 1 km potem po płaskim 1,5 km a następnie pod górę 1 km. Czy 18 zębów z tyłu do rekreacyjnej jazdy to nie za mało ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt Ci nie odpowie czy 18 z tyłu to dużo czy mało, bo nikt nie wie jaką masz nogę...poza tym nie podałeś ile zębów ma blat ;)

moja sugestia - jeśli nie wiesz jakie przełożenie potrzebujesz , a została Ci jeszcze tylna przerzutka i kaseta - to zamontuj je bez żadnych linek/manetek, zblokować pozycję wózka przerzutki możesz  śrubami H/L  . 

Dzięki temu możesz dojść do wniosków jakie przełożenie jest dla Ciebie ok (możesz sobie zmienić jak będzie za twardo) , przerzutka sama będzie trzymać naciąg łańcucha ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez napinacza jeżdżę już rok (łańcuch skróciłem) i na trasie 3,5km łańcuch spada na niższą zębatkę co najmniej raz. Niestety dobór przełożenia jest niemożliwy gdyż łańcuch pasuje niemal idealnie tylko do jednej zębatki na kasecie. Nieco się jednak łamie. Przełożenie takie pozwala mi na jazdę z prędkością max 12 km/h po płaskim, kadencja jak u kolarza torowego :) Nie przeszkadza mi to aż tak bardzo. Napinacz z linku powinien pomóc, ale czy poradzi sobie i czy nie lepiej wymienić kasetę na zestaw z linku powyżej ? tylko czy będzie pasował w miejsce kasety ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48/18 26'' - w moim trenie daje radę, nawet pod górkę da się podjechać - chociaż to już siłowo. No ale przez 5 miesięcy codziennie na nim robiłem 20-30km (teraz robi mi za komunera do pracy więc mniej nim kręcę ~5km) to się przyzwyczaiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...