Skocz do zawartości

[Opony] Guma kenda vs obręcz bontrager :/ Czy to już nienawiść ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Szanowni Państwo 

Jestem nowy, więc szybko się przedstawię niem przejdę do tematu. 

Jestem Michał, śmigam na rowerku od małego - dużo tego było, szkoda czasu wymieniać, ale wczoraj kupiłem rower z kołami 29" i od razu zauważyłem problem. 

Jest to składak jakich mało - ale myślałem że kupuję rower a nie konia ! Otóż na asfalcie czuć niesamowite bicie - jak jazda na oklep ! 

Biorę więc rower na warsztat i kręcę tymi kołami i patrzę, i pompuję i smaruję płynem do mycia naczyń i dętkę przeglądam .... a po chwili skumałem że opona nie pasi do obręczy - bo jest minimalnie za mała/ za ciasna :]   - i to problem na dwa koła - to mi dało pewność trafnej diagnozy 

 

Mam Pytanie - jaką oponę zastosować do koła BONTRAGER Mustang 29" ELITE TLR ?  Jakie będą pasować ? Bo na pewno i z całą pewnością nie KENDA 55-622 29x2.2 (700-55c) k1080-007 

 

Wiem że opona XR1 będzie pasowała - ale jest to system bez dentkowy - z mlekiem ? (że co ? )  -  a ja chcę najtańszą oponkę na zwykłą dentke.... 

Kto może pomóc ! Niech doradza śmiało !  Bieżnik jest bardziej na miasto i kostkę brukową i trawniki - niż w ciężki teren - ale i do lasu lubię skoczyć po utwardzonych ścieżkach. 

 

Dziękuję bardzo za wskazówki ! 

Do miłego :) 

3pzve0x4lz075aa3vp7pnyi3ie2ym7g27cvwbij2 (1).jpg

hubmarket-81241-0-72996500-1448732438_med (1).jpg

 

Oczywiście zapraszam do składania ofert sprzedaży ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no widzita - brakuje kilka mikronów i łopona nie pasuje no i co ja poradze. 

Kupta se takie ło łobręcze i se sami zobaczyta - po co to jad wylewać z samego rana ? Pany ? 

 

Myślałem że znajdę tu profesjonalną poradę a nie szczenerię.  To już nie piszta nic jak mata takie głupoty wygadywać. 

Nie pasuje i kropka. Tyla - kapisz ???  

Jak mnie wkurza jak przyjdzie taki "nie wiem ale się wypowiem" - beznadzieja !!! 

Okazuje się że te obręcze są wykonane w systemie tubeless i tylko opona uwzględniająca tą charakterystykę będzie na nie pasować  a nie

 

pobrane.jpg

 

założyć się da jasne .... ale co to za przyjemność z jazdy kiedy jest bicie na obu kołach ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu czasami jest tak, że opona lub obręcz nie pasują idealnie do siebie bo jedno lub drugie jest  zbyt małe/duże. Są to różnice rzędu milimetrów i gdy jedno tylko nie trzyma rozmiaru to męcząc się można ułożyć jakoś oponę na obręczy. Gdy się trafi świński duet gdzie obie nie trzymają rozmiaru to wtedy jest rzeźnia. Zdarza się to rzadko, jednak czasami tak po prostu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no i właśnie ! 

Kenda 55-662(700x55c)  a Bontrager 622-19c  = zgody tutaj nie będzie ... 

Temat w zasadzie wyjaśniony - nocka zarwana ale warto było :)

Wrzucam zdjęcia mojej kozicy miejskiej i tego nowego nabytku - nie będę opisywał bo szkoda gadać i tak wszystko będzie widać :)

No to CZEŚĆ ! 

 

Aha ! I jak ktoś ma sprawne oponki 622-19c - komplecik w dobrej cenie - albo może i dwa w jeszcze lepszej - to zapraszam ! 

dowód istnienia.JPG

Obręcz.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasie się w garażu :]   Na wczasach pod palmami :w00t: 

W sanatorium razem z CUBE'm 

 

(lepiej mi się jeździ na tej kozie niż na tych całych MTB - taki dumny się czuję i elegancki a nie jak chuligan) 

W rowerowni podaję numer ramy CUBE do sprawdzenia, kozę osobiście kupowałem w SALONIE ROWEROWYM - więc się nie martwię, ale CUBE z 3 ręki ramka...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mike29 Ty nie mike się powinieneś nazywać a Miki, Myszka Miki. Niby taki zabawny, ale jednak zwyczajnie irytujesz swoimi durnymi tekstami.

 

Sporo opon nazakładałem, czasem ktoś ze znajomych właśnie z takim problemem do mnie pisał, dzwonił albo przyjeżdżał. No nie da się i koniec, zawsze ta sama gadka. Ręce bolą, palce pokaleczone, odciski a oponie brakuje 1cm żeby wciągnąć ją na obręcz. No za mała i koniec, Kenda czy inny Maxxis to gówno bo nie trzyma rozmiaru.

A ja wtedy mówię 'patrz i ucz się, bo wiecznie żyć nie będę'. W ciasnych obręczach, właśnie do tubeless na środku jest rowek, głębszy o około 2mm niż krawędź obręczy. Bardzo często go pod taśmą zwyczajnie nie widać. I jak się już oponę jedną stroną wciągnie całą, to się ją umieszcza właśnie w tym rowku i dopiero wtedy druga strona daje się wciągnąć. Możesz metalowych łyżek używać, trzech, możesz się mocować we dwie osoby, ale jak jesteś niekumaty to tak się właśnie kończy - płaczem na forum albo przez telefon.

Nie zdarzył mi się zestaw, którego by się nie dało złożyć. Najciaśniejszy jaki składałem był mój obecny tubeless z Mezcalami G+ i DT XM1501, ale ciasny był wyłącznie na tyle, że trzeba było na koniec użyć jednej łyżki. Cyk i po sprawie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się chciałem wyrwać z takim patentem aby wulkanizować gumy na gorąco na obręczach - ale byście mnie wyśmiali. 

Więc stulam ryj i mów sobie co chcesz. Naciągaj sobie. 

 

Ja mam dzięki uprzejmości pewnej Kochanej Pani z daleka, nowe oponki dedykowane do systemu TLR i nie mam zamiaru nic kombinować. 

Gdybym chciał kupić u producenta to zapłaciłbym 380 zł a tak mam za 110 bo ktoś nie gada tylko pomaga i nie szuka zwady tylko współpracy. 

Tą swoją rywalizację zostaw na trasie - teraz ja sobie szykuję sprzęt i Twoje złote rady - to mi nie pomagają w tym abym przestał irytować innych. Bo przecież wchodzę im na temat na forum i ich zadręczam prawda ? 

Kilka osób wypowiedziało się mądrze i to popieram - a że jestem zielony to sobie daruj - bujam się w tym temacie od 72 godzin. 

Może zluzuj co ? bo Ci dendka penknie 

 

AAA i jeszcze jedno - nazywaj mnie jak chcesz - i tak będziesz wąchał mój smród przed sobą :] 

wyklepie ci ładne kolejinki żebyś do mety dojechał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na gumy i nara - toksyczne forum. 

Jakieś patałajstwo się złazi na człowieka - jak muchy na padline :pirate:

Naprawde mam dość tego syfu. Najlepiej nic się do ludzi nie odzywać - nic nie mówić i żreć #$%#% co serwują - BO TAKA JEST PRAWDA ... 

To nie ma sensu. 

Myślałem że będzie fajnie - ale okazuje się że znowu trzeba mierzyć się poniżej własnych ambicji. 

Więc składam oficjalnie śluby milczenia. 

Więcej nie będę już nikogo irytować swoją obecnością. 

Sprawiłeś dupku że czuję się tu nie chciany i nie potrzebny - ścigaj się sobie teraz sam z wiatrem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie ;) Najczęściej jest tak, że ludzie nieumiejętnie zakładają opony, ale dużo rzadziej zdarzają się niedopasowane oponu lub/i obręcze. Kenda slant to w ogóle jakas porażka, ścina wentyle podobno przy niedostatecznym napompowaniu. ( niżej niż bodaj 2,5 bara i rusza się po obręczy ) Pewnie to wina opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia:- pkt 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu- podobny temat już istnieje- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.Zasady pisania na forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...