Skocz do zawartości

[Trenażer] Tacx Vortex czy Flow Smart


clip7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zmienić trenażer. Posiadam od kilku lat tacx flow T2200. Regulacja mocy od 100W do chyba 800W (stała moc) lub zmiana oporu od -4 do +9 (symulacja nachylenia). Parametry to aktualne lub średnie wartości mocy, prędkości, kadencji no i możliwość pulsu chyba po ant+.

Trenuję w piwnicy, w której nie ma zasięgu internetu. Interaktywne wyścigi mnie nie interesują. Ale chciałbym coś innego. Tzn. chciałbym ustawić sobie trening w jakimś programie, np. rozgrzewka na 150W -10 min, potem 4 interwały - 10 minutowe na mocy 200W z przerwą między nimi 5 min. na  mocy 100W. Na końcu jakiś rozjazd 10 min. na jakiejś tam mocy. Chciałbym, żeby program sam sterował oporem (rozumiem, że jakaś aplikacja może to robić bez internetu?). Chciałbym także mieć możliwość jak w starym trenażerze, ustawienia z ręki po przez tablet/smartfon bieżącej mocy/oporu, nie z programu. Słyszałem, że można podłączyć do trenażera licznik/komputerek rowerowy. Mam polar v650. Czy jest taka możliwość?  Wtedy na komputerku mam wskazania mocy i mogę to potem zgrać np. na polar flow? Jak to jest z tymi programami do ustawiana treningów? Coś widzę, że niektóre są na miesiąc. Czy są jakieś darmowe do ustawiania treningów, ewentualnie analizy danych (jak polar flow)?  Obecnie korzystam z polar flow. Interesuje mnie też wskazanie mocy znormalizowanej a nie średniej ale to już chyba tylko w jakiś płatnych programach treningowych do analizy danych.

Jaka jest różnica między tacx vortex a smart flow oprócz maksymalnej mocy? Mam zamiar przeznaczyć 1000-2000 zł. Czy któryś z nich spełnia te warunki bo jakoś nie za bardzo to ogarniam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś testowałem tacx vortex. Udało się podłączyć go do mojego polara v650. Wszyskie parametry, które mnie interesują, np. Moc znormalizowana czy TSS są. Problem jest jeśli chciałbym w tym momencie zmienić nachylenie /opór lub ustawić stałą moc. Trenażer w danym  momencie może się chyba połączyć tylko z jednym urządzeniem.  Po odpaleniu aplikacja tacx trainer nie może znaleźć vortexa. Dopiero jak rozłączę z polarem wtedy tacx trainer działa. Nie ma na to jakiegoś rozwiązania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że smartfon i polar chodzi po bluetooth. Czyli musiałbym dokupić dongle ant+ czy jakoś tak to się nazywa ? Czy ten dongle ant+ oprócz kompa, można podłączyć do tableta lub smartfona? Czy wtedy trenażer będzie mógł jednocześnie być połączony przez bluetooth z  polarem v650  i ant+ np. ze smartfonem, z którego mógłbym zmieniać opór/moc w aplikacji tacx training?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś rację.

https://tacx.com/suport/manuals/trainers/smarttrainers/Tacx_QuickStartGuide-SmartTrainers_2016_pl-PL_v01.pdf

Czyli, jeśli jedno urządzenie (polar V650) jest połączone przez bluetooth, drugie musi być po ant+. Pytanie, czy te ant+ dongle mogą być podłączone do tableta czy smartfona przez mini usb i z nimi działać czy jednak tylko laptop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłem wziąć garmina, ma bluetooth i ant+. Nie byłoby problemu.

Chcę zwrócić zastaw z trenażerem T2180D1 a wziąć T2180P z anteną i oponą. 

Teraz największy problem. W instrukcji zamieszczonej powyżej jest napisane, że smartfon może się połączyć tylko po bluetooth, tablet przez bluetooth i ant+  a komp tylko przez ant+. To dziwne bo widziałem gdzieś w necie dongle ant+ tacxa na mikro USB. Na zdjęciu była kostka wpięta do smartfona a na smartfonie widać było program tacx training. 

Tak więc spróbuję dokupić przejściówkę z USB na mikro USB i podłączyć do smartfona/ tableta.

Ciągle nie mogę przeboleć, że nie mam garmina :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...