Skocz do zawartości

[obręcz] Wygięta obręcz


Rekomendowane odpowiedzi

Przy zmianie klocków hamulcowych zauważyłem, że na całej dlugości obręcz z jednej strony  mam wygiętą, tak jakby opona wygięła ją na zewnątrz. Zaznaczyłem to na zdjęciu (na czerwono kąt wygięcia). Czy można to jakoś próbować naprostować lub czy mogę tak z tym jeździć, czy też lepiej kupić nowe koło. Dodam, że ten jeden klocek hamulcowy musiałem ustawić troszkę niżej.

IMG_20191009_212751.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tak się zastanawiałem, ile jeszcze moja tylna wytrzyma (Mavic XM317) - no i stało się, dzisiaj podczas szosowego wypadu, na prostej drodze. Nagle zaczęło szarpać hamulcem. Przebieg - coś pod 20 000 km, kupiłem je z 10 lat temu. Sporo w terenie, piachu, błocie.

Na szczęście udało się dojechać do domu. Rozpiąłem tylny hamulec, spuściłem trochę powietrza i dało się spokojnie jechać. Dętka przeżyła, oponie też nic nie jest. 

Ktoś wie, czy da się gdzieś taką obręcz jeszcze kupić (26", 32h)? Lub podobną, niski profil, kapslowana, o wadzie około 450 g, otwór na wentyl AUTO.

DSCF3457.JPG

DSCF3456.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle ją wycieniowało:

DSCF3462.thumb.JPG.b765235013dd6d00b204dd2c5a04aee2.JPG

Dokładnie nie pamiętam, ale jako nowa ważyła około 440-450 g, więc sporo materiału ubyło.

Kilka modeli ma Accent, np. Trackliner, lub nieco szersza Pathfinder. Tylko one mają otwory na wąski wentyl (można rozwiercić?).

Ktoś ważył może te obręcze? Katalogowo podają 440g dla modelu Trackliner.

Widziałem jeszcze Boplight XC440 (może to też Accent, czyli jakiś Weinmann/Rigida/Alesa).

http://rowerowawaga.pl/index.php?d=artykul&kat=35&mar=60&art=1013

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem obręcze Accent Trackliner. Waga realna nieznacznie większa od katalogowej, ale nie jest źle. Zwłaszcza, że cena była naprawdę okazyjna (podziękowania dla sklepu goride.pl).

W dzisiejszych czasach kupić obręcz pod V-ki o wadze mniejszej niż te 450 g to chyba jednak trudno. Może Alexrims Ace18 by się łapał, ale trochę droższa i chyba nawet minimalnie węższa.

Szprychy planuję użyć ponownie te same (cieniowane , tył DT Competition, przód Sapim Laser), założę tylko nowe nyple (kupiłem Sapim aluminiowe).

DSCF3469.thumb.JPG.f10b3b8597664086953761335ba2ef79.JPGDSCF3465.thumb.JPG.6bacec09e18ccc68fec02386caad3bee.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...