Skocz do zawartości

[do 7 000 zł] Gravel


aflo

Rekomendowane odpowiedzi

O Kross Esker też myślałem, ale nie wiadomo kiedy będzie w sprzedaży. Patrząc jak był dostępny rocznik 2019, to słabo to wyglądało. 

Merida - to w tym budżecie tylko Silex400. Ma niższy osprzęt GRX niż konkurencja.

Kellys Soot 50 - jest ok, może tylko malowanie mi nie podchodzi.

W dniu 9.10.2019 o 22:59, some1 napisał:

Poczekałbym jeszcze na ceny Canyon Grail AL na 2020, na razie pokazali tylko karbonowe modele, a to nie ten budżet. 

No na karbonie ciekawe są, może warto poczekać na wersje alu. Tylko kiedy mogą się pojawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w tym miesiącu, Canyon co kilka dni wrzuca coś nowego z kolekcji 2020. A kiedy będzie dostawa, to inny temat :)

A jeśli chcesz rower, który będzie dobrą bazą do rozbudowy w przyszłości, popatrz jeszcze na Giant Revolt Advanced 3. Niby tylko Tiagra, ale karbonowa rama plus sztyca i kierownica D-Fuse, które zbierają sporo pochwał za komfort i tłumienie wstrząsów, tubeless w cenie,  może uda się wynegocjować jakiś rabat przy zakupie: 

https://www.giant-bicycles.com/pl/revolt-advanced-3-2020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2019 o 12:50, some1 napisał:

popatrz jeszcze na Giant Revolt Advanced 3

No jednak to nie ten budżet i brak GRX

Ogólnie negocjacja cen graveli 2020 jest ciężka. Sprzedawały się w tym sezonie bardzo dobrze, nikt nie chce dawać dobrych rabatów. Są na fali gravele.

 

W dniu 11.10.2019 o 13:26, clavdivs napisał:

Modele eskera 2020 już się pojawiają sprzedaży. 

Ja wyczytałem, że dostępność będzie w styczniu.

Edytowane przez aflo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

9,5kg w Canyonie dobrze wygląda na papierze, pytanie czy to rzeczywiście tylko tyle waży, bo to aż podejrzane. Jeśli tak to na pewno argument za Canyonem. Kross się jakoś nie chwali, a w 2019 to było 10,3kg i to jakoś bardziej realnie brzmi. Kupuj oczami to co Ci się podoba, w końcu będziesz się codziennie na niego gapił.
Teraz za 5850zł kupiłem Silexa 400 2020, choć nie będę się upierał, czy to lepszy wybór. Wizualnie jak dla mnie na pewno ;) 



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem mailowo, przede wszystkim o dostępność mojego rozmiaru, bo chciałem się przymierzyć, a o rabat przy okazji też ;) W trzecim sklepie problemu nie było, nie wiem czy nazwę mogę podać ale ma bike i atelie w nazwie ;) Oni podają jaki rozmiar jest dostępny i gdzie w ich sieci. Kupowałem lokalnie tyle, że 100km od domu. Ale za te parę stówek to mogę i pół kraju przejechać, bo cena katalogowa jest zdecydowanie zawyżona na tle konkurencji. 
W Canyonie z ceny nie zejdziesz, choć jakaś zła nie jest. W Krossie podobno można ale Esker też nie jest źle wyceniony jak na jego mieszany ale jednak niezły osprzęt więc nie wiem czy się uda przy tegorocznym modelu. Zapytać zawsze można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canyon nie jest zły, ale przy Krossie nie wypada jakoś rewelacyjnie. Pewnie jakieś kilkaset gram lżejszy, całe koła DT a nie tylko obręcze, karbonowa sztyca i to w sumie tyle wyraźnych zalet. Najtańszy GRX 400 (2x10), mniej punktów mocujących na ramie i nie ma gdzie się przymierzyć. 

Bierz ładniejszy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich! Chcę w najbliższym czasie dołączyć do szczęśliwego grona posiadaczy gravela. Wiem już mniej więcej czego oczekuję od roweru i mam już wytypowanych kilku kandydatów (Canyon Grail AL 6.0, Kellys Soot 50, Merida Silex 400, Cube Nuroad Race, Kross Esker 6.0) ale im dłużej wpatruje się w tabelki geometrii tym większy mętlik w głowie. Pomóżcie i podpowiedzcie na jakie parametry geometrii zwracać uwagę? Zależy mi na możliwie komfortowej pozycji (raczej rekreacyjna jazda na dłuższych dystansach). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pokonywania długich dystansów w komfortowych warunkach zależy od twojego przygotowania kondycyjnego i nastawienia psychicznego. Tabelki nie jeżdżą.  Kazdy z tych rowerów nadaje się do długich dystansów. Wg moich doświadczeń lepiej się sprawdza bardziej pochylona pozycja, wagę swojego ciała rozkładasz na dłonie i tyłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KubaM. napisał:

Zależy mi na możliwie komfortowej pozycji

Zdefiniuj komfortową pozycję ;) Dla jednego to będzie jazda jak na krześle, a drugi będzie zgięty w chińskie s. Osobiście mam doświadczenia takie jak @clavdivs, tylko to trzeba swoje wyjeździć żeby do tego dojść oraz wzmocnić się tu i ówdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KubaM. napisał:

oczekiwałbym podobnej pozycji na rowerze z delikatnym szosowym zacięciem.

To się może zastanów nad fitnessem, bo się może okazać że baranek w dolnym chwycie to nie jest to co lubisz.

Normalnie napisałbym, żebyś pojeździł po sklepach i przymierzył się do czego tam się da, ale w obecnej sytuacji rzecz raczej nie do wykonania... -_-

Edytowane przez m0d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, KubaM. napisał:

Do tej pory w wyprawach rowerowych towarzyszył mi rower crossowy i oczekiwałbym podobnej pozycji na rowerze z delikatnym szosowym zacięciem.

Merida Silex, ale mogę nie być obiektywny, bo nim jeżdżę i nie siedziałem na innych. Jego rama najbardziej przypomina rower crossowy. Prawdopodobnie sylwetka na nim będzie najbardziej wyprostowana. O ile tak w ogóle można powiedzieć o baranku. Jest niewątpliwie wygodny, choć dolny chwyt po przejechanych 700km nadal nie jest moim ulubionym ;)

Ale generalnie gravele są projektowane z myślą o rekreacyjnej jeździe na długie dystanse więc teoretycznie każdy powinien się nadać.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...