Skocz do zawartości

[trenażer] interaktywny w rozsądnej cenie?


Eazy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

@wkg dostałeś może informację o wysyłce? Ja otrzymałem wczoraj informację o dwóch paczkach, które mają być dostarczone w poniedziałek. Dzisiaj jednak kurier przywiózł jedną z nich. Zastanawiałem się o co chodzi z tymi 2 paczkami. Okazało się, że dzisiaj dostałem bidon :laugh: Wysłali to w oddzielnej przesyłce... marnotrawstwo :) Czekam do poniedziałku na drugą paczkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przed chwilą dotarł. Na testy będzie musiał poczekać, gdyż jestem w trakcie przeprowadzki, ale wypakowałem go, żeby zobaczyć w jakim jest stanie. Mam wątpliwości, czy był w ogóle używany - na nóżkach od spodu zero śladów, kaseta nowa, żadnych rys. Wygląda, jak fabrycznie nowy :) Mam nadzieję, że tak samo się będzie sprawować. Teraz jeszcze jakiś ant+ muszę sobie dokupić do komputera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, no niby jest : ) Również wygląda na fabrycznie nowy ale na kasecie pewnie są jakieś ślady. Może to po obróbce, nie wiem- kupię 10-o rzędową to porównam. Chyba nie jest możliwe żeby ją tak domyli. Tak czy owak mam niepotrzebną 105-kę 11-28 :D

Natomiast mam problemy : 

- Nie dołączyli podkładki 1,8 mm do kasety 10 rz, (5 z instrukcji poniżej) drobiazg - napiszę to doślą.

- Nie wiem, gdzie jest czujnik kadencji (10 z instrukcji poniżej) - do Ciebie przyszedł jako oddzielna rzecz ? Czy jest to wmontowane w KICK-ra ?

https://eu.wahoofitness.com/instructions/kickr

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wkg napisał:

Również wygląda na fabrycznie nowy

bo ten refabrisz jak jest robiony,  to pierwsza rzecz do  wymiana , to obudowa na nówkę sztukę, w bebechach wymienia się tylko to co podczas sprawdzenia wyszło, ze jest zepsute i/lub nie przeszło  procedury sprawdzenia.  Wszystkie dekodery TV cyfrowej np sa przerabiane w ten sposob, nowa buda i pilot, oraz to co wykopytkowalo w bebeachach, i jesli element jest wymienialny, to reanimacja. 

I taki jeden dekoderek potrafi obskoczyc czasem 3 domy....

za każdym razem jest to pełnowartościowy sprzęt, prawie jak nowy ;-). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie przejmuję, co więcej - myśl, że trzeba będzie czasem się w mieszkaniu pocić ze 2 godziny trochę mnie przeraża więc do Świąt i tak na zewnątrz :D

Ale jak już się przestawię na styczniowe i lutowe śniegi to wolałbym, żeby było bez niespodzianek :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wkg napisał:

- Nie dołączyli podkładki 1,8 mm do kasety 10 rz, (5 z instrukcji poniżej) drobiazg - napiszę to doślą.

- Nie wiem, gdzie jest czujnik kadencji (10 z instrukcji poniżej) - do Ciebie przyszedł jako oddzielna rzecz ? Czy jest to wmontowane w KICK-ra ?

Ja dostałem duży worek, w którym są naklejki, instrukcja, paczuszka z podkładką i dystansami oraz kabel z wtyczką europejską i kabel z wtyczką UK. Do tego jest czujnik kadencji w tym worku i trytytki do zamocowania do korby / ramy. Zasilacz mam w oddzielnym opakowaniu. Kaseta bez żadnych śladów. 

Tak wygląda ten worek z akcesoriami:

20191217_152928.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie mam instrukcji, podkładki i czujnika kadencji :/ Ani trytytek. Ale są szybcy :D

"Thanks for letting me know. I've packed up a cadence sensor and a 1.8mm spacer and put them in the outbox. Your FedEx tracking number is .......... You should have the parts by the end of the week. 

Kevin"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam ? Ale fajna zabawka ! :D

Trochę czasem skacze moc przy interwałach - do kilku sekund się stabilizuje (tu 30-o sekundowe) - np na początku 1-o i 7-o i na końcu 2-o, 4-o i 5-o (koniec 10-o i 11-o to już skoki kadencji ze zmęczenia) choć to pewnie wina zmiany kadencji przy zmiennym obciążeniu. Mam wrażenie, że można nad tym zapanować o ile nie jest się bardzo zmęczonym ... Pewnie są lepsze ale i tak raczej nie przepłaciliśmy :D Teraz tylko trzeba gdzieś dorwać wentylator bo mieszkanie zaleję :D

 

 

 interwaly.jpg.dff586b8c7e455b8d8b50a32561b0ebb.jpg

PS: Ciche jest to bydlę : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne - musi chwilę odczekać by złapać obroty - natychmiast zna tylko opór (moment) jaki stawia i się robi sprzężenie zwrotne gdy kadencja skacze - tak mi się wydaje. 

No nic, Mariah Carrey na rozjazd i potem Motorhead :D Choć to piekielna maszyna - męczy psychicznie jak diabli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 27.11.2019 o 10:10, milanista napisał:

Co sądzicie o trenażerze
TRENAŻER QUBO DIGITAL SMART B+ ELITE

https://www.decathlon.pl/trenaer-qubo-digital-smart-b-id_8592557.html

Czy lepiej kupić trochę tańszy
TRENAŻER FLOW SMART TACX

https://www.decathlon.pl/trenaer-flow-smart-id_8345488.html

Zastanawiam się który jest mniej awaryjny.
Zależy mi też na tym żeby był dość cichy bo mam nerwowego sąsiada :)) 

Cześć!

Używam Tacx Flow Smart z Decathlona za 999zł już drugą zimę i spisuje się świetnie. Rok temu stałem przed podobnym wyborem, niestety sprzedawcy nie byli w stanie określić który jest o kilka kropelek lepszy, więc kupiłem trochę w ciemno. Wyboru zupełnie nie żałuję wcale a dodatkowo fakt przejęcia firmy Tacx przez Garmin-a w zeszłym roku jakoś tam wewnętrznie tylko utwierdza mnie w podjęciu dobrej decyzji (choć de facto nie ma dużego znaczenia, co najwyżej można liczyć na dalszy rozwój firmy).

Korzystam z tego trenażera głównie w Zwift na całości możliwości - power i cadence, dodatkowo heart rate z Apple Watcha - wszystko działa elegancko. Jeżeli tylko nie potrzebujesz więcej niż 800W to bierz śmiało (zgaduję, że nie bo jeżeli ktoś potrzebuje często więcej niż 800W to raczej jest to już któryś z kolei trenażer :)) ) Miłe jest wsparcie i Bluetooth i ANT+ a świetny szczegółowy test jak chodzi o cyferki wykonał Lama:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, arturooo3 napisał:

Korzystam z tego trenażera głównie w Zwift na całości możliwości

Możliwości Zwifta czy trenażera ?

4 godziny temu, arturooo3 napisał:

Jeżeli tylko nie potrzebujesz więcej niż 800W to bierz śmiało (zgaduję, że nie bo jeżeli ktoś potrzebuje często więcej niż 800W to raczej jest to już któryś z kolei trenażer :))

No nie wiem. Nie ma czegoś takiego jak moc trenażera. Podawane marketingowo 800 to trochę mało : ( No i pewnie uwali mieszkanie gumą : (

Generalnie cena/możliwości ma chyba niezłe ale na cichość to bym nie liczył. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...