Skocz do zawartości

[Hamulce] pół hydrauliki


djzwierzak

Rekomendowane odpowiedzi

Najwazniejsze jest zeby zacisk byl w linii do tarczy, bo jak nie jest to ...zmniejsza sie margines przeswitu i pojawia sie czesciej dzwonienie, a ruch zacisku bedize taki sam dla ustawionego poprawnie i krzywo.  

Patrzyles od spodu zacisku tj od strony ziemi, czy tarcza jest tak samo w szczelinie jak jest od góry, czy jest tak samo odsunięta od zacisku/klocka. TEn zacisk moze sie przechylac i w pionie jak i moze byc ustawiony krzywo wzgledem osi glownej roweru. 

Bywaja jeszce rowery ktore ...potrafia lekko zapracowac tylnymi widekami gdy usiadzie na nie ktos ciezszy :P Znam przypadek jednego rwoeru gdzie lewy klocek musi byc maksymalnie blisko tarczy, bo jak jest dalej, to obciazone widelki przekrzywiaja zacisk i tarcza dotyka  klocka prawego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a jakiś sprawdzonych sprzedawców do bb7 road ? Bo słyszałem, że na alledrogo pełno podróbek.

Przy kupowaniu zacisków od razu są tarcze w zestawie? Bo niekiedy widziałem, że są raz niema ich w zestawie.

 

EDIT. Jak rozumiem wersje bb7 road w komplecie maja tarcze tylko 140 mm ? Czy normalnie mozna wsadzic 160 na luzie? teraz mam tektro lyra i ma tarcze 160 ale jak mówię sa krzywe jak japiernicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko powiedziec. Moje kupilem od czlowieka ktory je mial niby z  PX. Mowilem mu, ze mam do czego porownac i sprawdze kazdy detal, bo drugi zestaw bb7 mialem oryginalnie na rowerze ze sklepu. To samo z tarczami. ...

Tak czy siak kupilbym hyrd. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mnie intryguje fakt chęci mechanika. O ile dobrze przeczytałem, była wzmianka "Yari" o ile dobrze wnioskuje, jest to model widelca. Czyli dość mocny wideł do konkretnego zastosowania gdzie raczej bym rozważał czy 2 tłoki czy 4 a nie mechanik bo żodyn ale to żodyn mechanik nie będzie tak sprawny jak podstawowe shimano na najtańszej tarczy i klockach. 

Rozumiem brak pieniędzy. Ale kminie jakie 500zł skoro podstawowe shitmano za niewiele ponad 200 na 2 koła można kupić. Za niecałe 400 slx można kopic. Wiec albo te mechaniki mają jakieś projektowe uzasadnienie albo nie mają sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeżeli chodzi o rozwiązanie szosowe, bo mogłem złe zinterpretować ( stąd też zdziwienie ), sprawa jest troszkę gorsza. 

Dobrze działającym zestawem był hope tvin v czy jakoś tak. Ale jak to hope tanio nie jest.

Z czystej hydrauliki polecał bym tak:

- klamkomanetki tiagry hydrauliczne na 10s albo 105 jak ktoś ma 11s.

- Jak ma PM w ramie to lux, zaciski slx, deore w sumie dowolne.

- jak nie ma PM tylko poronione flaty, trzeba by dokupić adaptery i dopiero zaciski na PM. 

Niestety cena tutaj może być nieciekawa. W srama bym sie nie bawił bo hamulce szosowe srama nie umywają sie do shimano.

U szwaba same manetki tiagry ok 700 zł wychodzą

https://www.bike-discount.de/en/buy/shimano-tiagra-st-4720-2x10-speed-sti-dual-control-set-870702

Do tego trzeba zaciski, te tanie to wiele nie wyjdą. No plus przewody. To można by używane kupić i w 800 by się zmieścił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz cena przestala miec gĺowne znaczenie, to ja proponuje https://allegro.pl/oferta/shimano-st-rs685-br-rs805-komplet-2x11-gravel-8360006212.

11s mechaniczne dziala mega dobrze, nawet nie ma co porownywac do poprzednich 10s.. hydraulika tez dziala dobrze, jak tylko nie cieknie ;-), mi rs805 posikal sie jak prowadzilem rower ze sklepu do domu. Ten zestaw jest mocno ok, klamkomanetki maja b.porzadne gumy, sa fajne jesli chodzi o ergo. Do tego jak poszukac to za 600pln mamy kasete 11s 105 i dwie przerzutki 6800.. z 500pln zrobilo sie 2tys, ale bedzie dzialac fajnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pojawił się problem. BO mocowanie na hamulce mam Flat mount :D Czyli tutaj już ostro wybór się skurczył. Bb5i bb7 odpada. Jedynie co to trp spyre-c i te pół hydrauliki. Tylko nie ufam takim sprzętom z chin. Czy te oryginalne też są z chin? Bo różnica jest dość duża w cenie. Tak wiem jest już temat odnośnie chińskich hamulców które pękają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...