Skocz do zawartości

[suport] co i jak, pytania laika


kakara

Rekomendowane odpowiedzi

Nieco ponad rok temu wymieniłem (wymienił serwis bo nie mam odpowiednich kluczy) suport. Już znowu są luzy i trzaski. Już podczas wymiany mechanik powiedział mi że to jakiś tam suport koreański ale nie sądziłem że będzie aż tak lipny. Czeka mnie więc znów wymiana i standardowe pytanie. Jaki? Dobry i żebym zawału serca nie dostał gdy usłyszę cenę? Ponadto jaki w sensie rozmiaru. Kompletnie nie wiem jak się do tego przymierzyć. Mechanik stwierdził wtedy, że nie powie mi jaki dopóki nie wyciągnie, miał rację?  Z tego co pamiętam to niby powiedział że 110 kwadrat. Domyślam się że 110 to może być długość a kwadrat to osadzenie. Rower to Unibike Voager sprzed kilkunastu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suport dobiera się pod korbę, patrzysz na model korby i pod nią jaki jest zalecany suport. Ewentualnie, jeśli różnica między tym jaki ma być a jaki jest jest niewielka - możesz wsadzić jaki był, obejdzie się wtedy bez dodatkowej regulacji.

 

A jaki? Wyboru to Ty za bardzo nie masz, 110 to rzadki rozmiar i masz Shimano i Neco dostępne. Nie wiem co lepsze, Neco zwykłe miałem i dupy to nie urwało, dopiero to lepsze Neco z aluminiowymi miskami i dodatkowym uszczelnieniem było znacznie lepsze. Ale teraz na allegro nie widzę aby było dostępne. A skoro wybór masz jaki masz to ja bym kupił Shimano.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fabrycznym przejechałem kilkanaście lat. To padło niemal po roku.

9 minut temu, cervandes napisał:

Suport dobiera się pod korbę, patrzysz na model korby i pod nią jaki jest zalecany suport.

Są jakieś oznaczenia na korbie? Gdzie tego szukać? Pytam bo mechanik stwierdził że musi wyciągnąć żeby wiedzieć jaki trzeba wmontować..... Teraz podejdę Go inaczej bo powiem mu ile to co wstawił wytrzymało więc może zmieni podejście. Nie chcę się jednak uziemić na jakiś czas bez roweru. Chcę to mieć zawieźć mu i tylko zlecić wymianę.

Nie o tym myślałeś?  https://allegro.pl/oferta/suport-110-5-neco-bsa-alu-7092427296?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_rowery_akcesoria&ev_adgr=Rowery+i+akcesoria&gclid=Cj0KCQjwoebsBRCHARIsAC3JP0KMvQx8mAtftC739FeleIIy_cML_7DXdwaUefXsuidWW9hy6z3WzMEaAs4NEALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze sporo suportów 110 - 110,5 na kwadrat. Zrob zdjęcie korby a także zmierz od dolu szerokość mufy suportu ( ramy, miejsca w które wchodzi suport ) będzie 68 albo 73 mm.

W pierwszej kolejności spróbuj dokrecic muski suportu, szczególnie lewą. Być może trzaski to tylko poluzowane miski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz powstaje z czasem na lozyskach, ale bardzo często najpierw luzują się miski ( po montażu ). Trzeba sprawdzić gdzie jest luz. Czy na miskach czy na łożyskach. Luz miskach to rzadko się zdarza. Generalnie wtedy gdy mocno się poluzują lub gwint w ramie nie jest idealny i słabo trzyma miskę. 

Trzaski to bardzo często niedokrecone miski. Ale może też być zużyty suport. Dlatego trzeba sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest neco b920 hal.  Jest jeszcze b920 al, ale ma gorsza oś. ( nie dawalem linka )

I to jest bdb cena za wersję hal.

No i hal ma śruby ala Shimano w zestawie.

Co ciekawe z bodaj 7 suportow neco, b920 hal jest bodaj na trzecim lub czwartym miejscu dopiero. Ale tych wyżej w Polsce w zasadzie nie ma. 

/edit

https://www.necoparts.com/en/category/Cartridge-Cotterless-Bottom-Brackets-Sets/A0201.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...