Skocz do zawartości

[Zaciski szosowe] BR-7000 105; Serwis?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Czy zaciski BR-R7000 ( i pokrewne, symetryczne Dual Pivot) są "serwisowalne"? Dokumentacja Shimano ( Exploded View) milczy na ten temat, pokazując zacisk jako jedną bryłę.

Ktoś kiedyś rozbierał taki zacisk? Da się to potem złożyć "do kupy"?

Znalezione obrazy dla zapytania br-r7000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chciał sobie utrudnić, to bym nie pytał tylko próbował sam :D W 105 z tyłu są nakrętki a nie jak na filmiku Torx. Próbowałem ruszyć jedną z nich, ale kręcenie zarówno w lewo i prawo daje efekt jakby się coś dokręcało, więc odpuściłem.

Hamulce wydawały dziwny dźwięk, jak "strzelania" piasku. Tak jak podejrzewałem, nie była to kwestia tulejek. tylko rolki jeżdżącej po zaciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, naprawdę macie problem z tym że mam trochę czasu i mogę raz na rok zrobić porządny serwis?

Siedzę na tym forum już sporo czasu, ale ostatnio mam go coraz bardziej dość. Prawie każde pytanie kończy się mniej lub bardziej "uszczypliwymi" komentarzami, które na dodatek zupełnie nic nie wnoszą do tematu.

Zaczynam coraz bardziej doceniać zagraniczne fora, gdzie jeżeli ktoś ma coś konkretnego do powiedzenia, to się wypowiada, jeżeli nie, to milczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio chciałem rozbierać, bo po jeździe w deszczu dość mocno piachem się zacisk odkleił. Rozkręcić mi się nie udało, ale jak odkręcisz zacisk od ramy/ widelca i zaciśniesz go do końca ręką, będziesz mógł wyciągnąć na zewnatrz ramię z rolką. U mnie dość sporo piachu tam było i zacisk nie pracował płynnie. Po wyczyszczeniu rolki i bieżni czuć różnicę w płynności pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...