Skocz do zawartości

[MTB FS] wybór między dwoma modelami - porównanie geo


Eazy

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed dużym dylematem. Mam do wyboru 2 rowery:

Radon Slide Trail 8.0: https://www.bike-discount.de/en/buy/radon-slide-trail-8.0-900339

Kellys Slanger 50: https://www.kellysbike.com/pl/trail-c624/slanger-50-p57724

Oba mogę mieć w tych samych pieniądzach, czyli okolice 11k. Wybór sprowadza się do różnic w wyposażeniu (Kellys bije Radona na głowę) oraz geometrii. Wydaje mi się, że Kellys ma strasznie długi ogon (450mm vs 435mm w Radonie) oraz zastanawiam się, czy przy skoku 140mm 67 stopni z przodu to nadal ok. Moim zdaniem tak, ale nie mam doświadczenia z rowerami FS. Radon ogólnie jest dłuższy (baza kół 1226mm vs 1208 w Kellys), ale ma krótszy ogon a różnica w długości przypuszczalnie wynika z mniejszego kąta główki ramy. 

Pomijam kwestię koloru... nie wiem, jak ten Kellys wygląda na żywo, ale na zdjęciach nie me gusta :) Natomiast stosunek wyposażenie / cena bezkonkurencyjny. Do samej marki też jakoś nie mam przekonania, ale znów - osprzęt / cena. 

Czy ktoś może się wypowiedzieć odnośnie różnic w geo? O osprzęcie nie ma co dyskutować - Kellys zgarnia podium. Pozostaje kwestia geometrii i tu mam trochę wątpliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

@atari65xe w górach jeszcze nie miałem okazji na nim pośmigać. Kupiłem go pod koniec ubiegłego sezonu a w tym roku wiadomo, jak wyglądały w ostatnich miesiącach opcje noclegowe ;) Co do samego roweru to poganiałem jedynie trochę po lasach. Nie jest to miarodajny test, ale coś tam ogólnego można powiedzieć. Z braku długich i stromych zjazdów zawias przeważnie na wpół przymknięty. Do dłuższych odcinków pedałowania warto zamknąć całkiem damper, chociaż zawias pracuje przyjemnie i nie buja nadmiernie. Niestety nie miałem okazji przetestować go na porządnych trasach zjazdowych. Do osprzętu nie ma się co przyczepić. Geo bardzo mi podeszła i jeździ mi się na nim po prostu wygodnie. Jedyny minus to odklejająca się powoli dolna osłona ramy (na dolnej rurze). Nie wiem czym to podkleić, żeby nie weszło w reakcję z lakierem / carbonem. No i ten kolor. Powoli się przyzwyczajam, ale nie do końca moje klimaty, aczkolwiek to akurat rzecz gustu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...