Skocz do zawartości

[zmiana opon] smart samy na?


woocasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poruszam się obecnie na unibike-u viper gts. 28x1.60 schwalbe smart sam. Chciałbym porady odnośnie zmiany opon na "szybsze" z mniejszym oporem. Nawierzchnia na jakiej się poruszam to droga asfaltowa. Przykladowo: 50km odcinek drogi pokonuje ze średnią prędkością 28,x km/h. Jest szansa na to, ze dzięki wymianie opon zdołam uzyskać 30km/h przy takim samym nakładzie sił?? Myślę, że 28x1.50 też wchodzi w grę. Proszę o pomoc i jakiekolwiek sugestie. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zmieniłem smart samy na conti terra trail i jestem umiarkowanie zadowolony biorąc pod uwagę różnicę w cenie (x3). Conti są cichsze, dużo lepiej trzymają na asfalcie, jednak przepaści w oporach toczenia nie ma. Na ścieżkach jeździłem bardzo niewiele także trudno mi porównać, ale pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne.

Do zmiany zmusiło mnie tylko częste łapania kapci na smart samach (wersja performance) i mam nadzieję, że conti będzie pod tym względem lepsze (protection).

Na stronie schwalbe masz dobrą wyszukiwarkę, odpowiednio ustawiając filtry powinieneś znaleźć coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2019 o 19:43, woocasz napisał:

Witam,

Poruszam się obecnie na unibike-u viper gts. 28x1.60 schwalbe smart sam. Chciałbym porady odnośnie zmiany opon na "szybsze" z mniejszym oporem. Nawierzchnia na jakiej się poruszam to droga asfaltowa. Przykladowo: 50km odcinek drogi pokonuje ze średnią prędkością 28,x km/h. Jest szansa na to, ze dzięki wymianie opon zdołam uzyskać 30km/h przy takim samym nakładzie sił?? Myślę, że 28x1.50 też wchodzi w grę. Proszę o pomoc i jakiekolwiek sugestie. Dzięki

Jeśli tylko asfalt i cena nie gra roli to np. SCHWALBE G-ONE SPEED czy MARATHON SUPREME lub nieco tańsze MARATHON RACER. I jeśli nie ważysz dużo, to możesz też pomyśleć o węższym rozmiarze niż do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Smart Samów - od jakiegoś czasu mam gravela z tymi oponami (28x1.6") i dziwnie dobrze mi się jeździ - zarówno na asfalcie czy ddr z kostki (bezproblemowe 30+), jak i drogi techniczne w lesie (dziury, korzenie, nierówności, błoto, bajorko, a jestem w stanie jechać). Co ciekawe w podobnych warunkach na Schwalbe G-One o wiele częściej opona się ślizgała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rzymo napisał:

Odnośnie Smart Samów - od jakiegoś czasu mam gravela z tymi oponami (28x1.6") i dziwnie dobrze mi się jeździ - zarówno na asfalcie czy ddr z kostki (bezproblemowe 30+), jak i drogi techniczne w lesie (dziury, korzenie, nierówności, błoto, bajorko, a jestem w stanie jechać). Co ciekawe w podobnych warunkach na Schwalbe G-One o wiele częściej opona się ślizgała...

Smart Sam jest naprawdę wszechstronną oponą i chyba do nich wrócę przy najbliższej okazji. Które G-One miałeś?

Na RoadBike jest porównanie opon gravelowych i wygrał Continental Terra Speed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo zaproponuję Conti Speed Ride 700x42c. Dosyć lekkie, dosyć tanie i ogarnięty "jeździec" poradzi sobie na nich także poza asfaltem.

Albo idź na całość i jeśli nawierzchnia to wyłącznie asfalt to jakiś typowy slick na szosę. Tylko po spróbowaniu może to grozić chęcią wymiany "reszty roweru" na coś bardziej szosowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, m0d napisał:

Standardowo zaproponuję Conti Speed Ride 700x42c. Dosyć lekkie, dosyć tanie i ogarnięty "jeździec" poradzi sobie na nich także poza asfaltem.

Albo idź na całość i jeśli nawierzchnia to wyłącznie asfalt to jakiś typowy slick na szosę. Tylko po spróbowaniu może to grozić chęcią wymiany "reszty roweru" na coś bardziej szosowego ;)

Ok, odnośnie tych slickow. To co proponujesz? Oczywiście nie chce schodzić niżej z rozmiarem niż 28x1.50. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2019 o 19:43, woocasz napisał:

28x1.60 schwalbe smart sam

Wbrew pozorom,  one mają dosyć małe opory, ale jakieś wąskie  conti speed ride pewnie będą szybsze.

W dniu 12.10.2019 o 20:43, rzymo napisał:

dziwnie dobrze mi się jeździ - zarówno na asfalcie czy ddr z kostki (bezproblemowe 30+),

no właśnie

23 godziny temu, m0d napisał:

Standardowo zaproponuję Conti Speed Ride 700x42c.

 no właśnie x 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...