Skocz do zawartości

[Trenażer] Zerwany pasek w Elite Direto


xanadu

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba chodzi o to, że kiedy masz dwie zębatki to ta większa ma już rozmiary, które nie zostawiają wystarczająco dużo miejsca na przyklejenie elektroniki. Z tego co widzę Stages też tak ma w pomiarach MTB. Do tego maksymalna zębatka w opcjach dwustronnych to 32T. Szosowe pomiary dwustronne Stagesa mają inną konstrukcję pomiaru na prawym ramieniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż jest banalnie prosty, po zmianie paska i kalibracji generowana moc była na takim samym poziomie. 

W oryginalnym zestawie naprawczym jest jeszcze rolka napinająca, którą też można kupić w sklepie motoryzacyjnym :)

 

Na pewno jest to opcja tańszej naprawy niż kupowanie zestawu w elite  - jak już wykorzystamy opcja gwarancyjną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, arek_wro napisał:

Chyba chodzi o to, że kiedy masz dwie zębatki to ta większa ma już rozmiary, które nie zostawiają wystarczająco dużo miejsca na przyklejenie elektroniki. Z tego co widzę Stages też tak ma w pomiarach MTB. Do tego maksymalna zębatka w opcjach dwustronnych to 32T. Szosowe pomiary dwustronne Stagesa mają inną konstrukcję pomiaru na prawym ramieniu. 

Dzwoniłem do nich. Chodzi o to, że w górach łańcuch może zawadzać o czujnik na skrajnych przełożeniach. Statycznie miejsca jest między czujnikiem a łańcuchem - gdzieś tak na grubość małego palca.

Ale bardzo fajnie się z nimi rozmawia, ustaliliśmy, że wyślę im do sprawdzenia (pieniędzy nie chcą). Potem w zależności od tego co wyjdzie zobaczymy. Pewnie postaram się porównać wskazania Kickra z czymś innym, może wprowadzę korektę do Inpeaka a może mi zamontują na drugim ramieniu na moją odpowiedzialność :)

W sumie to mógłbym z tym żyć, ale chciałbym wiedzieć kto się myli - trenażer czy Inpeak :)

Powiedzieli też, że trenażery miewają spory rozstrzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wkg napisał:

W sumie to mógłbym z tym żyć, ale chciałbym wiedzieć kto się myli - trenażer czy Inpeak :)

Ciekawe co się okaże. Ja właśnie zlazłem z trenażera i moc z Inpeaka i Direto identyczna, co do wata :) Przed niedawną zmianą szosy miałem Stagesa i też było bardzo blisko, nie więcej niż 2-3 waty różnicy, ale Inpeak mi się pokrywa chyba jeszcze lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziwne, trochę jestem przestraszony bo tracę porównywalność między trenażerem i normalną jazdą. W sumie śmiesznie, bo wychodzi podobnie - w domu mam kilka procent słabsze osiągnięcia :D Też właśnie zszedłem z trenażera i Kickr średnia moc 226 a Inpeak 207 a to już kosmiczna roznica :/

Przy okazji zapytam - jeżeli używaz Garmina - czy też po przejściu z normalnego rowery na stacjonarny VO2Max jest od razu mniejsze i trening się robi bezproduktywny ? W oparciu o ten sam czujnik - tu już dokładność nie ma znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie widzę takiej prawidłowości. Generalnie Garmin Connect patrzy na relację mocy do tętna. Z poprzednich treningów wyznacza chyba sobie jakąś bazę i na tej podstawie ocenia efektywność treningu i zmianę VO2max. Jeżeli tak jak wiele osób masz tendencję do wyższego tętna na trenażerze w porównaniu do tętna na zewnątrz przy tej samej mocy, to pewnie VO2max poleci w dół. Garmin odczytuje to jako spadek formy. Trzeba to jednak traktować trochę z przymrużeniem oka. Ja dzisiaj miałem dziwnie niskie tętno na trenażerze chociaż brak ku temu jakichś szczególnych powodów. Bardzo podobny trening jak kilka dni temu, niemal identyczna moc, a tętno kilka dni temu 142, a dzisiaj 129. VO2max poleciało od razu o 3 do góry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, arek_wro napisał:

Jeżeli tak jak wiele osób masz tendencję do wyższego tętna na trenażerze w porównaniu do tętna na zewnątrz przy tej samej mocy, to pewnie VO2max poleci w dół. Garmin odczytuje to jako spadek formy.

Tak myślałem, dzięki za potwierdzenie. To z pewnością wentylacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, MtK napisał:

Czy ktoś poratuje linkiem do chociażby zamiennika? Bo niestety nie potrafię nic znaleźć.

...jeśli masz Direto to chodzi o to by był to rodzaj 9PJ o długości 1136 mm, ja mam długość zamiennika 1130 i wszedł, kolega miał 1143 i też wszedł - jest napinak więc nie ma problemu...

...też nie znalazłem o tych długościach, na allegro jest 9pj 1150, za 54 złote, myślę że nie powinien być za długi, ale bierzesz na własne ryzyko, napisz też do elite'a to podeślą Ci zestaw naprawczy za free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem teraz obudowę, w mojej ocenie 1150 powinno udać się napiąć, ale nikt tego nie obieca więc zakup na własne ryzyko. Na napinaczu zostało jeszcze jakieś 10-13mm prowadnicy do naciągnięcia. Pasek już ma nadcięte krawędzie, ciekawe ile jeszcze pociągnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Normalnie życie ratujecie z tym paskiem, nie wpadłem żeby szukać innych długości. Pasek sprawdzany przy ściąganiu prawej części obudowy zawsze wyglądał dobrze, a po odkręceniu całości na wierzchniej części widać już sporo pęknięć po 3 latach używania i czas kupić nowy.

Od siebie dodam inną rzecz, najlepiej raz do roku sprawdźcie stan śruby, którą kręci silnik krokowy - czy jest czysta i nasmarowana, tak samo prowadnice. Można też również ocenić to na słuch sterując ręcznie oporem od 1 do15 żeby sprawdzić czy silnik pracuje płynnie. Żeby dostać się do śruby wystarczy odkręcić klapkę przy wtyku zasilania. U mnie zabrudzona śruba powodowała coraz większe problemy ze sterowaniem oporem, silnik jęczał zwieszał się zwłaszcza przy włączeniu trenażera gdy robi kalibrację. Dobrze, że się nie zfajczył lub płyta główna bo było sporo takich przypadków.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...