Skocz do zawartości

[końcówki pancerzy] przerzutek, wymieniać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Będę wymieniał linki i pancerze przerzutek, w związku z powyższym potrzebuje opinii. Czy wymieniać końcówki pancerzy wszystkie, tylko w miejscach gdzie mają znajdować się uszczelnione, czy zostawić stare końcówki. Rower MTB, obecne pancerze przejechały z 8-9kkm (oprócz pancerza przy przerzutce tylnej, tam był ostatnio zmieniane wraz z linką). Końcówki jakie stosowałem to, aluminiowe z miedzianą wkładką i uszczelnione - myślę że dobre. Czasem zdarza mi się zachlapać rower, ale to raczej sporadycznie i głównie jak mnie złapie deszcze na trasie.

Osobiście skłaniam się ku wymianie w miejscach gdzie ma być uszczelnienie. Czekam na wasze opinie.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem o ile nie masz jakichś podłych i zardzewiałych końcówek zapchanych błotem to tam nie ma się co zużyć. Rurka z otworkiem i koniec tematu. Z jednej strony koszt żaden, z drugiej skoro pytasz to nie chcesz niepotrzebnie kupować nowych. Gdyby były zapyziałe, zaklejone, zapchane - to bym kupił. A jeśli są normalne, niezużyte - ja bym zostawił. Pancerz, linkę się zmienia, tutaj jest tarcie, trzeba czasem je zmienić, ale takie duperele jak właśnie końcówki to moim zdaniem są wieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe linki + nowe pancerze + nowe końcówki. Tylko taki zestaw ma sens. Różnica w cenie żadna, a jak coś nie będzie działało poprawnie, to będziesz się zastanawiał co zawiodło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...