Skocz do zawartości

[rower] xc, hartail 100mm do ok 4000zł


grubol

Rekomendowane odpowiedzi

hej, 

przymierzam się do kupna nowego roweru dla amatora do xc

moje główne wymagania, to sztywna oś z przodu i z tyłu i amor jak najlpeszy, byle nie sr suntour.

Znalazłem coś takiego jak romet mustang evo, jest w nim sztywna oś i recon gold, wagowo wypada super, napęd ok chociaż brakuje mi 2 blatów z przodu ale nic lepszego w tej cenie nie mogę znaleźć, co sądzicie o tym rowerze? i nie wiem jak z wymiarówką, nie mogę jej znaleźć, a mam 182cm wzrostu

tak wygląda rower

co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross ma standard piast i suportu którego już prawie nikt nie wspiera - upychają leżaki magazynowe. Jak za kilka lat Ci pójdzie rama będzie problem. No i to fatalne prowadzenie linki przedniej przerzutki dołem. Zagina się - nawet jakbyś kupił XTR manetkę i przerzutkę działaniem nie zbliży się do Gate. Co ja mówię - do Alivio, Acera czy co tam Shimano ma najtańszego ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem coś takiego, powinno rozwiązać moje wątpliwości.

Poszukam czy są jakieś inne kolory i biorę tego :P

rama.PNG

Jeszcze pytanie,

co warto zrobić w nowo zakupionym rowerze?

czy macie jakieś sposoby na zabezpieczenie ramy w miejscach najbardziej narażonych na zarysowania?

Edytowane przez grubol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dać amortyzator na przegląd - w większości przypadków producenci dolewają za mało oleju i się może przytrzeć. Poczytaj o oklejaniu ramy - kamyki uderzają w rurę biegnącą od suportu do główki -  są transparentne oklejki. Ja tego nie robiłem bo przecież alu nie rdzewieje : ) 

Jak chcesz wymienić hamulce to od razu - za nieużywane może coś dostaniesz. 

Opony sobie wymień jak się zużyją - na tych da się jeździć - chyba, że bardzo zależy Ci na wadze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzator mogę sobie sam serwisować, trochę mi to zajmie ale nic trudnego tylko odpowiednie narzędzia kupię i olej :P

Oczywiście pierwsze co zrobię, to wymienię te hample i wrzucę swoje, a te wystawię na licytację łącznie z tarczami.

Opony wymienie gdy je zużyje to i tak będzie najlżejszy rower jaki miałem do tej pory.

 

Nie mam pojęcia tylko co to za amor, cena taka jak za rebę, a waży prawie pół kilo więcej

Edytowane przez sznib
Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi tarczami to bym nie szalał, ja na tanich Shimano przelatałem 10k - ale nie w górach. I tak nie masz metalików. Dojedziesz to sobie wymienisz. Jak już Cię  korci żeby pozbyć się trochę pieniędzy (a każdego korci) to wymień sobie prawą manetkę na XT :D

To niezły rower w tej cenie, nieco ciężka rama ale za to bardzo mocna. Średni amor i koła ale taki to urok rowerów w tym budżecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi raczej o to, że mam full deore hamulce+ tarcze 180mm więc wrzuciłbym swoje, a te sprzedał jako nówki :)
No mnie po prostu dziwi fakt, że reba jest w takiej samej cenie co ten sektor i waży dużo mniej

 

15 godzin temu, polmaj napisał:

Jak będziesz sprzedawał hamulce odezwij się , chętnie przygarnę za rozsądną cenę

nie mam za bardzo porównania za ile mogę to sprzedać, jak coś to chciałbyś razem z tarczami?

Edytowane przez sznib
Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, grubol napisał:

No mnie po prostu dziwi fakt, że reba jest w takiej samej cenie co ten sektor i waży dużo mniej

To sprzedaj Sektora : )

Z Rebą i lekkimi kołami zszedłbyś do 12 kg z małym przecinkiem. Ja mam tyle ale z lżejszym siodełkiem (ze 150g), oponami i sztycą podsiodłową (100g).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak bardzo mi nie zależy na wadze, w przyszłości wrzucę karbonową kierownicę, sztycę, zmienie pedały, opony i myślę, że sporo zyskam na wadzę.

Ja często wypadam na dłuższe jazdy więc plecak z bukłakiem, zestawem do drobnych napraw, powerbankiem itp więc to co odchudzę z roweru i tak uzupełnię tymi oto rzeczami, a teraz kończy się sezon, a dla mnie zaczyna, bo uwielbiam jeździć w zimię ale zawsze mam problem z doborem ubrania w takie dni :P

 

Ten rower raczej nie obsłuży regulowanej sztycy gdyby kiedyś mnie naszła na to ochota? To już pytanie z czystej ciekawości, nie potrzebne mi to do szczęścia

Edytowane przez sznib
Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, grubol napisał:

Chodzi raczej o to, że mam full deore hamulce+ tarcze 180mm więc wrzuciłbym swoje, a te sprzedał jako nówki :)
No mnie po prostu dziwi fakt, że reba jest w takiej samej cenie co ten sektor i waży dużo mniej

 

nie mam za bardzo porównania za ile mogę to sprzedać, jak coś to chciałbyś razem z tarczami?

Zobacz ile wynosi ich cena rynkowa i wycen według uznania ,  jeżeli tarcze mają mocowanie centerlock to mogę je także wziąć

Edytowane przez polmaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwę się do ciebie na PW gdy dostanę rower :)

 

No dobra zatem wybór padł na gate 70, brać na allegro?
Bo wszędzie jest on za minimum 4300, a jednak za te 3 stówy można coś kupić fajnego

Edytowane przez sznib
Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, grubol napisał:

Ten rower raczej nie obsłuży regulowanej sztycy gdyby kiedyś mnie naszła na to ochota? To już pytanie z czystej ciekawości, nie potrzebne mi to do szczęścia

Raczej na pewno obsłuży ; ) ma długo prostą podsiodłówke, w rozmiarze M może nawet 150mm Ci wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...