Skocz do zawartości

[mostek] przejściówka z widelca 1 1/8 na mostek 1 1/2


IvanDrago

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam widelec z karbonową rurą sterową 1 1/8 cala. Chciałbym do tego zamontować kierownicę ze zintegrowanym mostkiem Cannondale, bo bardzo podoba mi się, że jest tam miejsce na światło (zdjęcie na dole). Tylko że taka kierownica jest przystosowana do rury 1 1/2 cala. Potrzebowałbym więc jakiejś redukcji w formie przeciętej wzdłuż rurki, która w środku ma 28,6 mm (1 1/8 cala) a na zewnątrz 38,2 mm (1 1/2 cala). Coś jak redukcja sztycy, ale potrzebuję inne średnice:

https://rower.com.pl/images/cache/4/redukcja-srednicy-sztycy-z-26-2-mm-do-25-4-mm-dlugosc-80-mm-716841-545x768.jpg

Przejrzałem oferty sklepów rowerowych, hydraulicznych (kupić rurę i przeciąć samemu), nawet sprzętu rolniczego ("redukcja wałka odbioru mocy" od traktora) i nie ma. Gdzie takie coś można kupić? Czy czeka mnie wizyta u tokarza? -_- Jeżeli robiłby to tokarz to wskazać jakiś konkretny typ aluminium?

Kierę już mam kupioną o taką:

3flsiopiled.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, woojj napisał:

...niech ci coś poleci. Ciężko coś popsuć w doborze materiału na redukcję mostka. 

no mam taką nadzieję... A główne moje obawy są stąd, że rura sterowa jest z dość cienkiego carbonu. Boję się, że mostek się kiedyś niespodziewanie przekręci (za słabe dokręcenie), albo na odwrót - za bardzo ścisnę i zniszczę rurę. Gdyby alu szło na alu to bym zacisnął do oporu i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem taki element pośredniczący pełni nawet pewną funkcję ochronną dla rury sterowej. Ważne, aby taka redukcja miała idealnie zeszlifowane kanty wewnętrzne. 

Zapytasz tokarza to ci podpowie. Można później poddać ten element szkiełkowaniu- on likwiduje ślady obróbki, a nawet anodować. Zrobił bym tak, aby ta tulejka jednocześnie zastąpiła podkładki pod mostkiem....tak aby można było na niej kasować luzy sterów- zyskasz możliwość łatwej regulacji mostka  ..ale to już wg uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...