Skocz do zawartości
jarek74

[Endomondo] dziwny objaw

Rekomendowane odpowiedzi

jarek74

Witam. Pojechałem dziś na przejażdżkę. Przed wyjazdem włączyłem endomondo. Przejechałem  30 km. Po powrocie wyłączyłem apkę. I po chwili włączyłem aby zerknąć na wyniki:). I tu zdziwinienie. Czas 1godz23min. Dystans 0.00km. :) o co chodzi? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Quell

Nie załączył się gps,albo przywiesił i nie załapał fixa,ot co.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
GrzesPL

Czasami bywa tak, albo jest u niektórych producentów regułą. ze Android (zakładam, że ten system) zaczyna oszczędzać baterię "ubijając" lub odmawiając dostępu np. do gps,  lub innych czujników niektórym aplikacjom po wygaszeniu ekranu/ uśpieniu telefonu. Warto zerknąć na "Ustawienia/ Bateria/ Uruchamianie aplikacji" (lub w inne tego typu miejsce w zależności od wersji systemu) i odhaczyć "automatyczne  zarządzanie" (lub inaczej w zależności od wersji systemu) przy Endomondo lub innej aplikacji, która ma sprawnie działać po uśpieniu urządzenia. 

Niekoniecznie tak jest w Twoim przypadku, jeśli używałeś Endomondo z powodzeniem wcześniej. Podejrzewam j.w. fix. Tak inaczej warto przyjrzeć się zarządzaniu energią w danym telefonie, niejednokrotnie pozwala to na uniknięcie przykrych niespodzianek, akurat w momentach, na których nam zależy. Nie dotyczy to tylko Endo. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
whiteindian

Ja używam z powodzeniem polskiej Navime 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jarek74
Napisano (edytowane)

whiteindian-ta tylko nie mogę się zrejestrować na stronie Navime.Co do endomondo to tydzień wcześniej zrobiłem 62 km i działało ok. Żadnych ustawień w telefonie nie zmieniałem.

Edytowane przez jarek74

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sbrd

Ja zawsze czekam, aż GPS złapie sygnał. inaczej zdarzało mi się, że nie załapał sygnału przez cały czas trwania treningu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
whiteindian

@jarek74dziala bez rejestracji, na koniec zapisujesz .gpx moim zdaniem swietna apka niedoceniana, a jest polska i generalnie dla moich potrzeb wystarczy... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sbrd

To może nie być wina aplikacji. Ja używam Strava i Endomondo. Zawsze czekam na złapanie sygnału GSP przez telefon. I ten czas jest różny. Czasem łapie od razu, a czasem zajmuje to dłuższa chwilę. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta