Skocz do zawartości

[Tylne koło] Kalkhoff Endevour 5s belt - Zamiana śrub na szybkozamykacze.


grzegorz007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i jako nowy pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów, :-)

 

Chciałbym poprosić o kilka uwag praktycznych, czy warto i jak to zrobić/co dokupić, by wymienić śruby mocujace tylna oś na szybkozamykacze (widelec 135mm). Mam nowy e-rower z 8 biegową przerzutką Alfine 8 Shimano + pasek napędowy. Wczoraj złapałem gumę i okazało się, że nie zdejmę koła (miałem zapasową dętkę), bez odpowiedniego klucza, mimo, że posiadałem zestaw typowych narzędzi rowerowych. Wykorzystałem łatki i zakleiłem dętke bez zdejmowania koła, ale zastanawiam się, czy warto zamienić śruby na zamykacze, czy dokupić i wozić klucz do odkręcenia tych śrub. Z przodu mam szybkozamykacze.  Jakie zalety ma używanie jednak nakrętek? Zastanawiam się, dlaczego od razu producent nie zastosował szybkozamykaczy, rower taki trochę powyżej przeciętnej. 

Pozdrawiam.

20190921_234331a.jpg

viber_image_2019-09-21_18-19-09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, nie wiedziałem, że takie coś istnieje, b. sprytne/praktyczne, :-). Odkręciłem koło w domu kluczem 15 i taki będę woził ze sobą, tzw. krótką wersję. Odkręcenie i skręcenie koła b. proste, bez potrzeby regulacji naciągu paska i zdejmowania linki od przerzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...