Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

zastrzelił mnie komentarz pod postem Kielce Bike Expo na Facebooku:

"10-te Targi Rowerowe to moje 5 w życiu i na 100% OSTATNIE na które pojechałem. Brak: Krossa, Rometa, Speca, Wheelera, Marina, Cube, Scotta, Authora, Treka, Canondala, Kellysa, Fuji i innych mówi sam za siebie...M A S A K R A. "

Czy są jakieś powody takiej sytuacji, o których można pisać publicznie? :) Dlaczego tak się dzieje - w fatalną sytuację w branży nie chce mi się wierzyć. Czy to po prostu zmierzch imprez targowych jako miejsca robienia biznesu, przy jednocześnie zbyt małej liczbie gości indywidualnych, którzy w tych czasach wszystko mogą znaleźć w Internecie? A może jednak... za rok usłyszymy o nowej imprezie targowej, na której zameldują się wszyscy?

Cokolwiek? :)

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurobike? Właśnie - czy globalne imprezy dawno pożarły te lokalne? 

Podobnie jest w turystyce - radzące sobie kiedyś Poznań czy Warszawa grają dzisiaj w o kilka poziomów niższej lidze niż Berlin (ITB) czy Londyn (WTM). Chociaż stosunkowo świeży na rynku Free Time Festival (podróże, rowery, rekreacja - wszystko w jednym) w Gdańsku podobno sobie nieźle radzi.

Jeszcze ciekawostka - w Poznaniu na MTP miesiąc temu odbyły się targi Bike Show, cytuję: "najważniejsze wydarzenie o charakterze międzynarodowym w przemyśle rowerowym" :ermm:, a na stronie bikeshow.pl, po kliknięciu w listę wystawców, wciąż pytają o zainteresowanie udziałem... :huh:

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Targach w Poznaniu. Generalnie TRAGEDIA! Wystarczyło może 30 minut by obejść wszystkie stoiska, a było ich może z piętnaście. Żadnych producentów rowerów, absolutnie żadnych! Z dużych firm tylko Shimano z wystawionymi czterema rowerami. No ale były to pierwsze Targi rowerowe w Poznaniu, może za rok lub dwa będzie lepiej. Sądziłem natomiast, że w Kielcach jest dużo lepiej i nawet chodził mi pomysł po głowie by się tam wybrać, ale zrezygnowałem z faktu na dużą odległość i chyba słusznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Uwaga, uwaga:

Cytat

Bike Trade Show 2020 to największe w Polsce targi rowerowe! 

(za fanpage'em Bike Trade Show w Gdańsku)

 

Czy w ciągu kilku lat istnienia Free Time Festiwalu (z którego wywodzi się Bike Trade Show) naprawdę powstała w Gdańsku tej wielkości rowerowa impreza? A jednocześnie czy tak szybko upadły Kielce? A co z Warszawą?

Niestety, nijak sprawdzić wielkości targów w Gdańsku nie można - na dwa tygodnie przed imprezą wciąż nie ma listy wystawców :unsure:

Swoją drogą, branża rowerowa wypada nieszczególnie jeśli chodzi o kreatywność: było Bike Show w Poznaniu, jest Bike Trade Show w Gdańsku. Było Bike Expo w Kielcach, jest Bike Expo w Warszawie i... jeszcze w Sosnowcu. Obstawiam, że kolejna targowa impreza rowerowa w Polsce będzie nazywała się Bike Trade Expo... :wallbash:

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 21.09.2019 o 14:43, szy napisał:

Czy są jakieś powody takiej sytuacji, o których można pisać publicznie? :) Dlaczego tak się dzieje - w fatalną sytuację w branży nie chce mi się wierzyć. Czy to po prostu zmierzch imprez targowych jako miejsca robienia biznesu, przy jednocześnie zbyt małej liczbie gości indywidualnych, którzy w tych czasach wszystko mogą znaleźć w Internecie? A może jednak... za rok usłyszymy o nowej imprezie targowej, na której zameldują się wszyscy?

Wpadł mi w oko stary wątek - nie minęły nawet dwa lata, a ile się wydarzyło 🤣

Nie wiecie może, jakie nastroje zapowiadają się na Eurobike'u? Światowa branża wróciła w całości do targów czy to koniec takiej formy załatwiania interesów?

A Kielce? Na stronie brak listy wystawców, ale w takim momencie to jeszcze nie musi nic znaczyć. Nie wiecie, czy rodzime marki wybierają się do Kielc?

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...