Skocz do zawartości
rastaman190495

Trenażer Tacx Vortex Smart - opinie, porównanie

Rekomendowane odpowiedzi

rastaman190495

Witam, szukam opinii na temat trenażera tacx vortex smart, warto?, zalety?, wady?, jakoś ceny do wykonania? nowy czy używany ? Jakie odczucia tych co już jeździli na tym jedynym lub co się przesiedli z innych? Wiem że nowy kosztuje około 1400-1500 zł używkę można dostać za około 1000 zł. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
safian

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia:- pkt 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu- podobny temat już istnieje- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.Zasady pisania na forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• HarveyDent
      Przez HarveyDent
      Co to jest rocker plates ?
      https://www.youtube.com/watch?v=CkmrGywyaSI
      https://www.youtube.com/watch?v=LADUioIXKbU
      Co to robi ?
      Buja się:). Szczegóły https://forum.trainerroad.com/t/rocker-plates-for-trainers/1981
      W skrócie: Sprawia że pokochają Cię sąsiedzi (redukcja wibracji)  i jeszcze bardziej polubisz jazdę na trenażerze (komfort i feeling). 
      Uwaga: Jeśli nie jesteś zwolennikiem chomikowania to Cię nie przekona.
      Co zrobić żeby “się zadziało” ?
      Ściągasz i rozpakowujesz https://drive.google.com/file/d/1oKpbal7WizTwKV19r6G6R7Ip080q4XUr/view?usp=sharing
      Jest tam jotpeg i deefiks gdybyś potrzebował zmodyfikować.
      Na rysunku jest rozrysowana i zwymiarowana wersja wstępna płyt (initial), końcowa (finished) oraz rozkrój typowej płyty OSB.
      Jeśli masz Wahoo Kick Core jesteś szczęściarzem - całą robotę odwaliłem za Ciebie. Drukujesz, idziesz do najbliższej firmy robiącej meble na wymiar i mówisz: “takie chce z płyty OSB 3 18mm”. Jeśli będziesz miał szczęście i będzie chciało im się bawić się z takim pierdółem to zostawiasz  1-3 bilety płatnicze NBP po 100 każdy i za kilka dni radośnie targasz dwa elementy do chałpy. Ilość biletów jest ściśle powiązana z opcją którą wybierzesz (biere płyte na żuka i sam to rozetne, wytnijcie a ja sam to zaokrągle i wywiercę otwory; pier…. nie robie, poproszę gotowe. I jeszcze mi oszlifujcie kwawędzie. Bogaty jestem). Opcja środkowa wydaje się najbardziej rozsądna.    
      Jeśli masz inny trenażer to drukujesz obrazek i ustawiasz rower na trenażerze. Do jednej łapki bierzesz miarkę, do drugiej kartoszkę i kminisz. Chodzi o to żebyś wykminił czy to się zmieści. Być może rozkminisz że trzeba będzie nieco konstrukcyje wydłużyć. Na szerokość powinna być ok, choć np. trzeba będzie zmniejszyć promień na rogach. Przypadków tyle ile trenażerów.
      UWAGA: Niektóre trenażery nie są symetryczne! Jak na przykład mój. Weź na to poprawkę przy kminieniu!
      Otwory na piłki powinny przebiegać w okolicy osi tylnego koła i suportu. 
      Po rozkmince nanosisz ewentualne poprawki i zlecasz wycięcie elementów w “meblarskim”.
      Oczekując na płytki czynisz zakupy:
      Wibroizolator 50x50 M10x27 typ B - 5 sztuk - sklep z częściami samochodowymi lub allegro
      Piłka do golfa  500 pompowana dla dzieci INESIS - 4 sztuki - Decathlon
      Śbubkologia: nakrętki pazurkowe M10 - 5 sztuk, śruby M6x50 + podkładki - 8 sztuk, śruby M10x25 kuliste z kołnierzem na imbus (koszmar sprzedawcy śrubek) :] - jakiś śrubtex, śrubkopol itd
      Obejmy dystansowe do rur z gumą. Dla Kick Core ~40mm (potrzebna tylko górna część), Szpachla do drewna, farbki, labelki do poziomicy  - market budowlany
      Igła do pompowania piłek z dużym gwintem - sklep sportowy na rogu
      Za wszystko powyższe zostawimy znów ze 2-3 stó-złotowe papiery
      Śruby w wibroizolatorach będą za długie, M10 również jeśli kupisz dłuższe więc bier boszke w łapę i jazda. Dla twardzieli - brzeszczot. Tylko nie kup śrub utwardzanych
      Mierzysz, wiercisz, wycinasz, szpachlujesz krawędzie, szlifujesz,  malujesz, skręcasz i finito.
      Jeden obraz warty więcej jak 1000 słów, więc oddajmy głos obrazkom

Reszta - https://drive.google.com/drive/folders/1ULN9SdXmM3jiatiugtMUr2VbpaqQ5sKq?usp=sharing
      Mała uwaga co do obróbki: otwory na piłki i pod gumy robisz od razu przez dwie płyty dla zachowania osiowości i “takosamości”kształtu. Jeśli nie jesteś w stanie utrzymać pionowo wiertarki kup sobie za parę złotych przyrząd do wiercenia w markecie.    
      Wypoziomowanie i rebound regulujemy pompując piłki. Im wyższe ciśnienie tym mniejsze bujanie i szybszy powrót do poziomu. Jeśli preferujesz miękkie bujanie jak na kanapie zmniejsz ciśnienie.  
      Hint na jeszcze większą ciszę. 
      Mam cichy trenażer, mieszkam w domu więc co najwyżej myszy w piwnicy mogę powkur…..bo jak wiadomo trenażer w domu to dwa problemy: hałas i wibracje przenoszone przez podłogę na cały budynek. Sąsiedzi pod spodem mogą cię nie słyszeć, ale najprawdopodobniej cię czują i Rocker plate baaardzo zmniejsza ten problem ale jeśli mieszkasz w bloku to rozważ przyklejenie pianki 1-2 cm pod i/lub na górną płytę. Może być karimata etc. Na allegro są metrowej szerokości sprzedawana na metry. To sprawi że wibracje będą rozpraszane przez konstrukcję zbudowaną z materiałów o różnej gęstości. A więc jeszcze bardziej skutecznie. 
      Smacznego ! Pytania ? Wal śmiało
      Inspiracja konstrukcyjno-technologiczna internety. Projekt made by ja. Zdecydowanie zezwalam na rozpowszechnianie Enjoy! 
    • RADENtA.
      Przez RADENtA.
      Proszę o porady ad.trenażera magnetycznego. Potrzebuję go  łączyć z apkami typu Zwift itp. Rowerek stacj. stoi nie używany więc trenażer typu rolkowego to nie dla mnie bo mi się zaraz znudzi.
      Proszę o wszelkie porady bo moja wiedza jest znikoma w tym temacie.
      Budżet do 1000zł. Jak trochę przekroczy przeżyję ale najlepiej żeby te nie robić :(
      Uprawiam kolarstwo amatorstwo, bardzo amatorstwo. 
      Móoj rower to btwin 100
      https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-100-id_8377732.html?gclid=CjwKCAjw5fzrBRASEiwAD2OSV4CELM5xDSHP8wfG_114Okl3-wQrBa-lIQaUjm9s2e_0pgMS3sBqvhoCIc4QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
      z oponami na szosę, średnia z trasy jak jest 25km/h to super, trassy to zwykle 30,40,50 km (rekord 111 km - 1. w życiu).
      Zaczyna się zima i nie chcę kolejnej przesiedzieć tylko pojeźdźić czasami  ale potrzebuję multimediów aby wspomogli mnie  izmotywowali.
      Doradźcie tak dla laika co potrzebne do tego aby łączyyć trenażer z multimediami.
      Najwygodniej i najchętniej łączyłbym z tv w salonie. Któa apka najlepsza dla amatora?
      Ad. trenażerów mam na oku takie:
      https://www.decathlon.pl/trenaer-flow-smart-id_8345488.html
      https://www.decathlon.pl/trenaer-inride-500-id_8487132.html
      https://www.decathlon.pl/trenaer-aleno-smart-id_8398214.html
      Tu też proszę o pomoc co z tego wybrać bo te opisy mi nic nie mówią (hamulec hydrauliczny, czy tam opór hydrauliczny itp. itd).
      Co jest w zestawie a co trzeba dokupić, nie znam się na tym w ogóle i nie chciałbym aby koszty mnie przerosły bo okaże się, że to czy tamto trzeba jeszcze pokupować. Już słyszałem, że oponę trzeba zmienić na zimę do trenażera a to koszt zapewne pod 100 zł.
      Ja chcę jeźdźić wirtualnie , fajnie jest w rywalizacji z kimś (tak jak gra się w fifę online), ewentualnie mieć jakieś tam różne trasy do przejazdu  (im więcej tym lepiej). Fajnie aby opór jak jest pod górę stawiało urządzenie samo i tak naprawdę tyle (reszta nie przychodzi mi do głowy bo to 1. w życiu trenażer). Nie potrzebuję mierzyć mocy i innych cudów bo i w rowerze tego nie mierzę.
      Moje wyposażenie na rower to opaska Mi Band 3 albo Mi Band 4, Endomondo i licznik bezprzewodowy. Nie używam Polarów itp.
      Proszę o wszelkie wszelkie wskazówki ad. trenażerów, apek do tego itp.
      Z góry dzięki.
    • Cichy300
      Przez Cichy300
      Cześć wszystkim. 
      Od listopada 3x w tygodniu jeżdżę na trenażerze z aplikacja TrainerRoad wykonując po kolei plany treningowe. Waty cały czas ładnie rosły ale od jakiegoś miesiąca mam kompletny brak siły. Nie jestem w stanie przetrwać nawet 30min treningu gdy wcześniej 1.5h nie było problemem. Myślałem że to z przetrenowania więc zrobiłem półtora tygodniową przerwę z nadzieją, że to pomoże ale nic się nie zmieniło. Mam ciężko wytrzymać rozgrzewkę, a co dopiero właściwy trening. Jakieś pomysły? Dodam że w moim życiu nic się nie zmieniło w diecie również bez zmian.
    • karpatka122
      Przez karpatka122
      Cześć!
      Stoję przed wielkim dylematem, tzn...
      Jaki trenażer zakupić do roweru MTB? Posiadam rower "Silverback Sola 1". Orientujecie się może jaki trenażer jest do takich rowerów? Chcę zakupić "Trenażer ELITE Qubo Digital Smart B+" ale nie do końca jestem pewny wyboru. Wszędzie widzę trenażery dla kolarek, a nigdzie nie widzę zastosowania w MTB. Słyszałem że można zmienić oponę na inną. Ale chciałby to ominąć. Obecnie posiadam system bezdętkowy i w moim przypadku musiałbym zakupić cały zestaw (obręcz, dętka, opona). Obecnie posiadam opony: Shwalbe Racing Ralph Evo, TL-Ready, Folding, 29"x2,1 Lightweight. Szukam trenażera interaktywnego, który sam dostosowuje się do programu zwift i automatycznie będzie regulował obciążenie.
      Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

• Warthog
      Przez Warthog
      Cześć wszystkim!
      Ostatnio zakupiłem sobie trenazer direct drive (Kickr), w zestawie z jakąś kasetą 11rz. SRAM (chyba PG1130).
      No i pojawił się problem.
      Jezdze na kasecie Shimano 105 (11rz) i łańcuchu Ultegra. Do tej pory jeździłem do zajechania łańcucha czyli ~4kkm powiedzmy.
      Aktualny łańcuch ma jakieś 2k i 0.75 rozciągnięcia. 
      Kaseta SRAMa pójdzie do szosy bo mi bardziej odpowiada zakres, a kaseta z szosy do trenazera.
      Co z łańcuchem?
      Optymalną opcją wydają się 2 łańcuchy i przekładanie tyle, ze mało komu by się chyba chciało, szczególnie ze aktualnie mam jakąś parszywą spinkę Shimano - nie polecam.
      Druga opcja to korzystanie ze starego łańcucha do zajechania na obu kasetach.
      Opcja trzecia to zarzucenie nowego łańcucha i wymiana przy 0.75, a przynajmniej przed 1% rozciągnięcia.
      Opcja czwarta, która byłaby chyba najbardziej pracochłonna to 3 łańcuchy i przekładanie, ale dajcie spokój, kto by do tego miał głowę.