Skocz do zawartości

[Rower] szosa


Lukasz8181

Rekomendowane odpowiedzi

Chce się przygotować do triathlonu. Zawsze jeździłem MTB Ale moje przejażdżki po 80-120km są trochę męczące na moim Cube acid. Chce się wciągnąć w rowery szosowe. Niestety nie mam pojęcia co do czego... Chce kupić rower używany do 2500-3000. Cannondale ładny dla oka Ale czy osprzęt itp również?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synapse to endurance,taka bardziej wygodna szosa.

Do triathlonu używane są raczej rowery czasowe,albo stricte triathlonowe,oczywiście na takim synapse też się da,ale myśląc o startach "na poważnie" wcześniej czy później braki wyjdą niestety.

Osprzęt ok,bo to przyzwoita maszyna,"problemem" jest geometria.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Quell napisał:

Synapse to endurance,taka bardziej wygodna szosa.

Do triathlonu używane są raczej rowery czasowe,albo stricte triathlonowe,oczywiście na takim synapse też się da,ale myśląc o startach "na poważnie" wcześniej czy później braki wyjdą niestety.

Osprzęt ok,bo to przyzwoita maszyna,"problemem" jest geometria.

 

Co innego w tej cenie polecasz?

Jeszcze jedno... Mam 183cm wzrostu i 90kg. Lepiej ramę 56 czy 58?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ?

Zależy jak mocna jest ta zajawka do triathlonu.

Kumpel kupił jakąś używkę colnago,dla mnie przyzwyczajonego raczej do przełaja jeździło się na tym koszmarnie.

Rower czasowy nie jest wygodny,to nie rower do wycieczek.

20 minut temu, Lukasz8181 napisał:

Chce się wciągnąć w rowery szosowe.

I tu wygrywa endurance,np. ten synapse.

Co kupić do triathlonu,nie napiszę,nie chce komuś robić krzywdy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jeśli jeszcze nie próbowałeś triathlonu to nie ma co inwestować w sprzęt.

Żeby spróbować i sprawdzić co i jak i czy to jest to co chciałbyś robić wystarczy rower który masz. Triathlon to tak różne dyscypliny i ich specyfika, że nie masz absolutnie pewności , że to będzie to. Na zawodach startuje sporo ludzi próbujących i początkujących i mają właśnie sprzęt jaki jest pod ręką, a nie specjalistyczne rowery, kaski aero itd. Pływanie to też nie od razu pianki tylko normalnie kąpielówy. Jak w miarę jedzenia apetyt wzrośnie to przyjdzie czas na zmiany :) 

Lepiej skoncentruj się na przygotowaniu fizycznym, bo triathlon to zdecydowanie nie to samo co jednego dnia sobie popływać, następnego pojeździć, a jeszcze kolejnego coś tam przebiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem na triathlonie w Bydgoszczy jako kibic i powiem Ci że ponad 90% rowerów to szosowe u mężczyzn i jakieś 80% u kobiet.  Obojętnie czy na 1/8 czy 1/4 to i tak 21 czy 42km do przejechania i na moim MTB dużo czasu bym stracił :wacko: za 2tys można spokojnie kupić jakąś "w miare" używkę. Tym bardziej że dużo tras rowerowych powstaje i można pośmigać :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...