Skocz do zawartości

[Podkładki dystansowe SPD?] Buty Shimano ME3


ONKAM

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kupiłem swoje pierwsze buty spd i mam małą zagwozdkę z montażem tej metalowej nakładki w bucie. Pomożecie?

  • w komplecie mam dwie czerwone "plastikowe" podkładki dystansowe - ale nie mam pojęcia do czego one służą i czy muszę je montować. W instrukcji widzę, że powinny znajdować się pomiędzy tą metalową nakładką, a butem.
  • druga sprawa to kierunek montażu tej podkładki - tu z kolei w instrukcji są dwie opcje - montaż do przodu i montaż do tyłu.

O co chodzi z tym kierunkiem i tymi podkładkami? Z góry dzięki za pomoc.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ten element jest konieczny do montażu bloków, ale podejrzewam, że nie. Zgodnie ze specyfikacją buty ME3 posiadają szerszy zakres regulacji bloku. I pewnie temu służy ten element. Po jego wyjęciu będziesz mógł przesunąć bloki jeszcze bardziej w przód. Przynajmniej tak mi się wydaje. W żadnych butach takiego dodatkowego elementu nie posiadałem, a blachę z gwintami można było przesunąć od krawędzi do krawędzi. Same bloki musisz już natomiast ustawić pod siebie.

shb.jpg

Chyba jednak trochę się pomyliłem :) Znalazłem taki opis "Zakres regulacji bloku zwiększono o dodatkową regulację do tyłu, aby zapewnić rowerzyście pewność i lepszą kontrolę nad rowerem." Sądzę więc, że po wyjęciu czerwonego elementu będziesz mógł odwrócić blachę, dzięki czemu blok będzie można ustawić bardziej w  tył, a nie w przód jak sądziłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...