Skocz do zawartości

[Czujnik tętna Kalenji] z Deca a Strava


wkg

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, arek_wro napisał:

Wahoo działa z innymi czujnikami ANT+ bez najmniejszego problemu. Sprawdzone na kilku różnych czujnikach, a żaden nie jest od Wahoo. 

Ale Bolt czy Mini ?

Teraz, arek_wro napisał:

Ja mam inny problem z tą opaską. Po ANT+ wszystko działa, ale np. Zwift na androida nie obsługuje ANT+ i jeżeli chcę korzystać ze Zwifta na tablecie, to powinienem połączyć opaskę z tabletem przez BT. I tu jest problem, bo tablet opaski nie widzi. Czy BT smart i BT to generalnie to samo, czy muszę coś dodatkowo zainstalować?

Widzisz, ja Zwifta nie rozgryzłem, dopiero się za to zabieram. Wiem, że można nim sterować przez Wahoo Bolt który gada z opaską i czujnikami po ANT+ ale to poboczna arabeska ...

BT i BT Smart - wydaje mi się, że BT Smart to jednak inny protokół a konkretnie rozwinięcie BT. W instrukcji tej opaski jest napisane, że w menadżerze BT w telefonie nie sparuje się opaski z telefonem bo to BT Smart i robi to aplikacja. Tak więc ja w nie mogę sparować telefonu z opaską mimo, że telefon ją widzi. W aplikacji Decathlon Coach za to mogę - paranoja.

W sumie to wqrwiająca jest ta cała sytuacja ze Stravą - oni zamiast narzędzia do wspomagania treningu idą w kierunku Social Media. Pewnie i wygrają na tym ale de facto Strava nadaje się tylko do zrzucania na nią jazd post factum i porównywania czasów na segmentach : ( To zaś mnie uwiera, bo na przykład zrzucając do niej gpx-a z Deca Strava pokazuje Mooving Time = Elapsed Time co jest jawnym przekłamaniem. Dziwoląg - przecież ma w gpx-ie dokładny czas to sobie może zliczyć ale głupia nie umie :/

 

 

Teraz, vpablov napisał:

nie skasowali, u mnie nadal jest dostępna.

A masz najnowszą wersję ? Ciekawe skąd i jak wziąć starą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz na telefon interesującą cię wersję aplikacji, czyli plik *.apk

Potem wystarczy, że za pomocą jakiegoś managera plików w telefonie (ja używam do tego Total Commandera) otworzysz folder z tą aplikacją i klikniesz/tapniesz w nią, a proces instalacji powinien się sam rozpocząć.

 

--

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że w przeciwieństwie do innych aplikacji, typu endomondo, strava jest w ponad 95% zdominowana przez rowerzystów, a ci korzystający ze stravy w przytłaczającej większości korzystają z garminów, wahoo i im podobnych. Natomiast ci, którzy nie korzystają z takich diwajsów, w przytłaczającej większości nie korzystają z zewnętrznych czujników. Jesteś więc częścią małej i nieistotnej niszy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się nie zgodzić choć cenowo ta nisza jest bardzo wygodna :D Ale nie rozumiem tego podejścia - przecież wyświetlanie bieżącej szybkości, kadencji i tętna nic by ich nie kosztowało (mają te dane) a spowodowałoby znaczący wzrost tej niszy.

Swoją drogą znam wiele osób które korzystają ze Stravy a  garminów i innych nie mają bo po co ? Przecież na komórce są lepsze mapy, lepsze nawigacje, i tak ją każdy ze sobą wozi, łatwo oprogramować interfejs ... Wahoo Mini np. nie umie sobie dać rady bez smartfona bo korzysta z jego GPS ... 

A wnioski z obserwacji tętna są ciekawe - nie do końca pokrywają się z intuicją ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny problem ze smartfonem to jego montaż na kierownicy i ryzyko uszkodzenia podczas gleby. Garminy są jednak pod tym względem dużo lepsze.

A co do opaski z Decathlonu, to moja po niecałym roku właśnie zaczyna fiksować. Co jakiś czas tętno spada do 50-70. Wymiana baterii niestety nie pomogła. Opaska garmina też mi padła po jakimś czasie, ale wytrzymała jednak dużo dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt z tym montażem ale Wahoo na wysięgniku przy większej glebie też cienko widzę :/ Zaleta smartfona to to, że każdy go ma a takie Wahoo to 1000 - 1300 :/ W sumie Sigma za 150 PLN by mi wystarczyła w czasie rzeczywistym gdyby pokazywała puls ... całą resztę da się ogarnąć smartfonem na który nie trzeba patrzeć ...  

No są różne opinie ale w sumie droga nie była - na razie działa dwa dni :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja Stravy nie używam ale jest aplikacja Panobike, która obsługuje czujniki - sprawdzałem na szybko w garażu i wykrywa pulsometr z Dekla i czujnik kadencji/prędkości Bontragera na BTE. Szukałem apki pod najtańszy trenażer z Dekla i może Panobike się sprawdzi.

Panobike ma jakąś integrację ze Stravą, pewnie zasysa wyniki. Taka proteza, bo żadna apka nie jest kompletna :( i trzeba wybierać pomiędzy.

Podobny numer wyciął Adidas/Runtastic - ubił apkę RoadBike która obsługiwała wszystkie moje czujniki i zostawił tę głównie do biegania, która obsługuje tylko pulsometr, chociaż ma ze 20 dyscyplin do wyboru, z rowerem włącznie. Ale do roweru oferuje już tylko prędkość i dystans po GPS i na otarcie łez pulsometr :)

Dziwna polityka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sensowna aplikacja to jedno a drugie - miejsce, gdzie można to wszystko zrzucić, najlepiej aplikacja webowa. Do niedawna tak działała strona Runtastic - można było obejrzeć swoje wyczyny na dużym ekranie, dodatkowo przyjmowała dane z innych aplikacji, może w okrojonym formacie ale chociaż dystanse się zaliczały. Czasami używa się aplikacji treningowej, czasami nawigacji do turystyki...
 

Niestety, stronę zamknęli. 


Sprawdzałem Stravę w tej roli ale niektórych plików .gpx mi nie czyta. Czy Endomondo ma taką funkcjonalność? Albo coś innego - żeby dane zrzucić i mieć. Co mi po plikach .gpx, których nie mam gdzie otworzyć?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endomondo ma na www możliwość wrzucania danych z innych aplikacji - lądują one w kalendarzu, a na podglądzie widać statystyki. Niestety, strefy tętna wymagają chyba opcji płatnej, bo takie losowo wrzucone pliki z Runtastica nie wyświetlają danych dot. tętna. Pewn9ie podobnie jest z kadencją. Za to na "+" że Endomondo czyta pliki z Runtastica (przekonwertowane z json do gpx) w przeciwieństwie do Stravy. Co prawda dyscyplinę trzeba mu czasami ręcznie podmieniać ale to i tak lepiej niż komunikaty ze Stravy

Improperly formatted data.

Sprawdzę trialową wersję premium, może uruchomią się te dodatkowe funkcjonalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, spidelli napisał:

... Niestety, strefy tętna wymagają chyba opcji płatnej, bo takie losowo wrzucone pliki z Runtastica nie wyświetlają danych dot. tętna. Pewn9ie podobnie jest z kadencją...

 

???

Aktywności rejestruję za pomocą Garmina, a potem automatycznie eksportuję do Endomondo (wersja free). Puls i kadencję widać na wykresie jak i w podsumowaniu (max , śr).

 

--

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam Garmina - mam pulsometr Kalenji i czujnik kadencji/prędkości na BTE. Zrzuciłem swoje historyczne pliki, na których powinien być puls ale nie czyta. W samej aplikacji pulsometr jest widoczny i to w wersji free, natomiast nie ma czujników rowerowych. Nawet w opcji Premium nie widzę - ale może nie wiem jak to rozkminić.

endo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz wersję Premium ?

Godzinę temu, spidelli napisał:

W samej aplikacji pulsometr jest widoczny i to w wersji free, natomiast nie ma czujników rowerowych.

U mnie w Ustawieniach jest "PULSOMETR" a pod nim "CZUJNIKI PRĘDKOŚCI ROWERU I KADENCJI", ''CZUJNIK MOCY ROWERU'. Podoba mi się to, że w "TRENER AUDIO" mogę sobie ustawić komunikaty o tętnie i średnim tętnie. Mam opcję Premium ale nie jest jakoś specjalnie droga.

Rejestruję wszystko na Endomondo i przerzucam do Stravy ze względu na segmenty.

Jest też aplikacja Wahoo Fitness ale jej nie uzywam bo mi po kilu km kończy działanie i nie rejestruje, może coś źle robię.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, u mnie ustawienia i po jeździe podgląd  wyglądają jak niżej.

Niestety czujników mocy, kadencji i szybkości nie mam to nie powiem jak działają.

Może nie masz najnowszej wersji ? Ja używam Endomondo do rejestracji trasy, backupowo rejestruję na Stravie i potem eksportuję z Endomondo do Trainingpeaks. Strava też przyjmuje GPX-y.  Tętna się pokazują. 

Screenshot_20191110_180158_com.endomondo.android.thumb.jpg.1452978e52c123325deffa770a8c772f.jpgScreenshot_20191110_180456_com.endomondo.android.thumb.jpg.b96a29c8d4169e29b300b1844741f4b7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja mam iOS - może to jest powód?

Strava za bardzo nie chce współpracować z moimi starymi plikami. Sęk w tym, że jak się Runtastic wypiął, to raz, że nie mam sensownej aplikacji do roweru z kadencją i do biegania i trzeba rzeźbić. A dwa, to że zostałem ze starymi gpx-ami, których inne aplikacje za bardzo czytać nie chcą. Automatyczny zrzut z Tapiriik do Endomondo i Runkeepera to zaledwie kilka treningów z 217 - to te pliki, gdzie wyraźnie zaznaczony jest rodzaj aktywności. Niestety, Runtastic zwinął stronę web a na otarcie łez zostałem z paczką plików json, które konwertowałem do gpx skryptem php z sieci :)

Może usiadłbym i importował ręcznie tych 217 plików i od razu poprawiał, żeby się poprawnie wczytały ale widzę, że z Endomondo nie powalczę - u mnie opcje kończą się na pulsometrze. Już nawet tę kadencję bym odpuścił, wystarczą mi strefy tętna a bardziej mi zależy na aplikacji webowej, gdzie te swoje pliki wrzucę, żeby nie przepadły :)

Do biegania i jazdy na tętnie zostałbym już na Runtastiku, przynajmniej czytelna dla mnie ta aplikacja i strefy tętna są w mojej wersji, tylko gdzie zrzucać te pliki?

Co to za aplikacja Trainingpeaks?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...