Skocz do zawartości

[gravel] kross esker 2.0


Retro75

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

rozglądam się za gravelem Krossa esker 2.0 który można już wyrwać za 2700 zł i który jest na clarisie, lecz kross na 2020 zapowiedział w tym modelu sore. Jeździć będę raczej rekreacyjnie i do pracy, co radzicie, wziąć ten w promocji na clarisie czy poczekać i dołożyć do sory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice są zasadniczo dwie: 1. kolor - sora czarna, claris ciemnoszary, więc czysto estetyczna 2. ilość zębatek kasety - sora 9, claris 8, tu więc w Sorze lepsze zestopniowanie pomiędzy poszczególnymi zębatkami. Jeśli w modelu 2020 daliby widelec karbon miałoby to większe znaczenie, a chyba zostaje aluminiowy? Przecena niby z ok. 3500 wg ceny katalogowej więc już sporo, 800zł dopłaty za Sorę w modelu 2020 to raczej będzie za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 18.09.2019 o 21:22, pmedela napisał:

A może Vento CX 2.0 na Apex'ie ?

Przecież to zupełnie inne rowery? Nie wiem do czego ma służyć grawel autorowi wątku, ale używam ramy przełajowej o której piszesz (choć w modeli CX 4.0). I tak - bagażnika nie założysz, mocowania standardowego do błotników brak, opona szersza niż 35mm też raczej nie wejdzie. Geometria raczej służąca ściganiu się (choć waga wcale na to nie wskazuje) niż grawelowaniu. Niemniej tak jak napisałem na początku - nie wiem do czego roweru szuka autor wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nawet nie ma co patrzeć na Vento CX. Jak byś chciał napęd 1x to bodajże pierwszy Boreas od Rometa oferował Apexa w wersji 1x10. Znajomy, który korzysta z niego głównie podczas poznawania okolicy i dojazdów do pracy się na niego skusił i bardzo sobie chwali. Niemniej jakbym miał wybierać Kross, a Romet - wziąłbym Krossa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzał bym się jeszcze za Roninem- stal to świetny pomysł na gravela. Jest troszkę bardziej komfortowy i znacznie bardziej wycieczkowy. 

Esker w wersji 4.0, Fuji Jari 2,5 Marin Four Corners, ale to wszystkie propozycje z granicy 3500-4000 zł. 

Dla mnie gravel=stal. Ostatnio zresztą rower=stal. Ale to moje prywatne skłonności ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście można naciągnąć budżet to można jeszcze uwzględnić Tribana RC 520 i Kellysa Soot 30. Pierwszy oferuje fajny osprzęt 105 i nieco "archaiczną" ramę, a drugi ramę z wszystkimi współczesnymi bajerami, ale jest na Clarisie.

Pozostaje jeszcze kwestia potrzebnych ewentualnie mocowań pod kątem tej turystyki, bo tutaj jest naprawdę różnie. Stalowe ramy są przeważnie lepiej pomyślane jeśli o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 18.09.2019 o 12:40, Retro75 napisał:

hej,

rozglądam się za gravelem Krossa esker 2.0 który można już wyrwać za 2700 zł i który jest na clarisie, lecz kross na 2020 zapowiedział w tym modelu sore. Jeździć będę raczej rekreacyjnie i do pracy, co radzicie, wziąć ten w promocji na clarisie czy poczekać i dołożyć do sory?

I co, zdecydowałeś się na Eskera ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...