Skocz do zawartości

[Koło przednie] odchylenie w lewo podczas hamowania


Creven

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem polega na tym, że podczas hamowania przy nawet małej prędkości koło odchyla się w lewą stronę do goleni amortyzatora. Po hamowaniu wraca na swoją właściwą pozycję. Dodatkowo na zakrętach czuję, że przednie koło "pływa" i nie jest zbyt stabilne. 

Rower to Marin Bobcat Trail 5 2018

  • FELGI Marin Aluminum Double Wall, Disc Specific, 27mm Inner, Pinned Joint, 32H, Tubeless Ready
  • Przednia piasta Formula, Centerlock Disc, 15x110mm, 32H
  • OPONY Schwalbe Tough Tom, 27.5x2.25”
  • Hamulec przód Shimano BR-M365 Hydraulic Disc 180mm Rotor
  • Moja waga to 75 KG przy wzroście 180cm.

Sprawdzałem koło na innym zacisku QR oraz Accent Bolt i problem nadal występuje. Dodam, że próbowałem zacisnąć QR bardzo mocno lecz to nie pomagało. Sprawdzałem również luz na piaście, ale nie występuje. Przejrzałem wszystkie możliwe tematy o takim problem i żaden z nich niestety mi nie pomógł. Proszę o wskazówki na co powinienem jeszcze zwrócić uwagę, żeby wyeliminować problem. 

Pozdrawiam.

 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TheJW napisał:

Kiepsko zaplecione. Za słaby naciąg szprych.

Raczej tak, jak hamujesz to strona od tarczy skręca się względem obręczy , i ciągnie prawą stronę.

 Ale pomacaj jeszcze amorek, jak jest wiotki (nadpęknięty lub  cienko-goleniowy) to też tak tańczy czasem.

Ps. recon ma 32 mm, to powinno wystarczyć.. ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za odpowiedzi. Niezwłocznie postaram się znaleźć serwis który się tym odpowiednio zajmie i dam znać czy pomogło. 

Godzinę temu, biker_xc napisał:

obok Dynamo na Kilińskiego jest gość od zaplatania kół lub Ryszard Kasiński na Legionów 51 

Dziękuję za podpowiedź. Z tego co wiem to Pan Ryszard niestety odszedł niedługi czas temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...