Skocz do zawartości

[Sklep Internetowy] rowertour.com - ostrzeżenie


stpman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją podczas zakupów przez internet (a kupuje na allegro już od prawie 10 lat).

Otóż w zeszły poniedziałek kupiłem w sklepie rowertour.com (poprzez serwis allegro.pl) części do roweru za nieco ponad 1000zł. Czas realizacji : do 4dni. 

Zapłacone od razu przez PayU. Że stronę sklepu żadnego potwierdzenia przyjęcia wpłaty, tylko krótki mail co kupiłem.

Dzwonię do nich w czwartek, żeby się dowiedzieć jaki jest status zamówienia. 

Pan powiedział, że zamówienie jest gotowe i dziś (czwartek) lub w piątek będzie wysłane. Oczywiście, w piątek nie dostałem żadnego potwierdzenia wysyłki.

Infolinii także w piątek nikt nie odbierał.

Napisałem maila. Dziś dostałem odpowiedź, że na poniedziałek planowana jest wysyłka i proszę o numer listu przewozowego. Oczywiście numeru ani potwierdzenia nadania nie dostałem.

Infolinii także po 15 nikt nie odbiera. (Wg nich czynna jest od 8 do 16).

Nigdy nie spotkałem się z takim podejściem do klienta...

Co robić? Nadal czekać czy jakoś interweniować? Zaczynam się martwić o moje pieniądze...

P.S sklep ma 99% pozytywów na allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się raz naciąłem kupując w nich, a kupowałem kilka razy. Próbowano mi wmówić, że zwracane przeze mnie szprychy były zaplatane na kole. Ostatecznie, po kilku tygodniach, sklep zwrócił mi pieniądze, ale niesmak całej sytuacji pozostał na tyle duży, że już u nich więcej nie kupię. 

W Twoim przypadku zapewne jest tak, jak pisze Ador. Asortyment dostępny od ręki jest tam nieduży w porównaniu do przedstawianej oferty. Sami są zależni od dostawców, ale z reguły dość precyzyjnie w każdej aukcji jest opisany termin wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu handlują wirtualnym towarem. Sprzedają rzeczy, których nie posiadają, kupują je u dostawcy dopiero jak klient kupi i zapłaci przez allegro.

Zwyczajnie biorą krótkoterminowe, nieoprocentowane pożyczki u klientów.

A do tego ściemniają...

Sezon rowerowy się kończy, rower stoi, a ja nie m żadnej pewności, że dostanę towar przed weekendem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się nie spotkałem ze sklepem, któremu by nie zdarzyła się sytuacja z brakiem towaru. Dotyczy to tych w Polsce jak i w reszcie świata.

Natomiast nie podoba mi się sposób w jaki to jest ( w tym przypadku nie jest) załatwiane. Ja to widzę w ten sposób - sklep dzwoni do klienta, informuje jak sprawy stoją, proponuje rozwiązanie problemu i działa zgodnie z dyspozycjami klienta.  Skoro sklep ma 99% pozytywów to musi być naprawdę dobry w te klocki bo gdyby handlował towarem wirtualnym moment nałapał by negatywów bo na allegro nie ma zmiłuj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niby jest tylko 1% negatywnych komentarzy, ale liczbowo jest tego kilkadziesiąt. 

Wszystkie łudząco podobne do moich doświadczeń.

 

Najbardziej mnie wkurza takie głupie oszukiwanie, że paczka już jest gotowa i wysyłamy...

Ehhh...

A kupiłem u nich tylko dlatego, że mieli wszystko czego potrzebowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Problemem na Allegro jest system wystawiania opinii. To kupujący musi pierwszy wystawić opinię i jeśli będzie niepochlebna to w zamian również dostanie negatywa. Stąd często kupujący nie chcą się narażać. Ja mam już kilka negatywów za pisanie prawdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba z byka spadłeś :) 

Na allegro sprzedawca nie ma możliwości wystawienie komentarza..już ze 2 lata chyba. A szkoda bo przydało by się. O ile kiedyś zakupy na allegro były obarczone pewną dozą ryzyka to teraz jest one w zasadzie zerowe jeśli tylko wybrać odpowiednią ofertę. Natomiast namnożyło się gówniarstwa i cwaniaczków, którzy wykorzystują pozycję jaką daje im allegro jako kupującym

Wracając do tematu - nie ma tu przed czym ostrzegać, Wystarczy, że otworzysz dyskusję i sprawa będzie załatwiona w 24 godziny. W najgorszym przypadku dostaniesz zwrot kasy. Ten sklep żyje z allegro, nie może sobie pozwolić na zawieszenie konta przed pracownika allegro.

Tak jak napisałem, moim zdaniem nie jest problemem brak magazynowy, ale serwis pozakupowy jaki ten sklep oferuje. Tak nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrmorty
Już tylko kupujący wystawia opinie i są "ważne" chyba tylko rok czasu.
 

Co do sklepu, kupowałem pare razy, uczciwi są, mają czesto dobre ceny itp, nawet bez problemu im koszluke Fox'a oddałem, ale towarem wirtualnym handlują identycznie jak ma to miejsce w CR, bikestacji itp, ogólnie nic nowego, obecnie prawie że standard na allegro w przypadku dużych sklepów, allegro nie odświeża stanów magazynowych jakie ma sklep, a nie opłaca sie nikomu wystawiać non stop rzeczy i usuwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, lewocz napisał:

No chyba z byka spadłeś :)

Na allegro sprzedawca nie ma możliwości wystawienie komentarza..już ze 2 lata chyba

serio? :unsure: Kurczaki... W czerwcu zamawiałem szafę którą dostałem w sierpniu. Wystawiłem negatywa i wydawało mi się że dostałem zwrotnego...
Z byka ostatnio nie spadałem ale z roweru owszem - to może to mi zaszkodziło?:ermm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już nawet nie chodzi o to, że przekroczyli deklarowany czas realizacji zamówienia. 

Tylko po co głupio oszukują? Wystarczyło uczciwie napisać w czym problem, wyjaśnić i bym to zrozumiał.

A jakbym sam do nich nie pisał, to po dziś dzień nie byłoby żadnego odzewu z ich strony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

Tu nawet nie chodzi o.brak towaru na magazynie "sklepu" tylko o zwodzenie klienta, unikanie kontaktu, obietnice bez pokrycia.

CR czy bikestacja stosuje identyczne praktyki, chyba z dużych to tylko rowerowy.com trzyma poziom, sbike też uczciwie odpisuje jak pytasz o dostepność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam swoj watek z EMTB.pl, tam do obejrzenia ze zdjeciami, ale chyba trzeba byc zalogowanym. To bylo juz chyba z 6 lat temu, ale nadal omijam szerokim lukiem.

 

Miałem zlać, ale zalała mnie krew przez niekompetencję, gówniane podejście mistrza ze sklepu,itd....
Szukałem opony WTB Bronson 2.3, znalazłem w tym sklepie w sobotę zrobiłem przelew. W poniedziałek po południu dostaje info - zlecenie przyjęte, oczekiwanie na przelew. Przesyłka zamówiona kurierem DPD.
W związku z wyjazdem zależało mi na czasie, więc posłałem maila z załącznikiem przelewu z iPKO, aby przyśpieszyć. Nigdy, nikt nie robił problemów. Tu -pierwszy zgrzyt - oczekujemy na przelew...., dobra, może zdążą. Jest wtorek pod wieczór - mail - zamówienie w realizacji, środa - wysłane, czwartek wieczór - dzwoni kurier i zgrzyta - gdzie panie .....jest ta wiocha, bo jeżdzę i jej nie ma.
A skąd Pan dzwoni? Bukowno k/Olkusza, prawie 200km dalej.....Nosz k@@@!
Sukces, opona jest w piątek. Otwieram, chcę założyć, ale opona ma wadę fabryczną - NIE, nie, że krzywo siedzi, nie, ona ma wystającą osnowę kevlarową bo jest fabrycznie niedolana, wygląda jak przecięcie...
Tu mnie już trzepie. Szukam paragonu, faktury - nie ma. Nie wnikam, czy nie zapakowana, czy DPD coś przepakowało, mam to w dupie.
Posyłam maila, jakoś zero odpowiedzi, nie interesuje mnie jako klienta, czy psy tam szczekają dupami, czy mają dużo roboty, z czymś takim się odpowiada błyskawicznie.
Dzwonie do Pana w firmy, po którymś telefonie jest. Mam podniesiony głos, oczywiście, że mam, bo już Pan na wstępie neguje brak papieru, który jest podstawą do reklamacji, czuję się jak oszust.Podnoszę znacząco głos, ale bez przekleństw, bez wrzasków..Pan mi rzucił tekstem - że nie dojdziemy do ładu, nie życzy sobie mojego tonu, 1, 2, 3, 4, -foch, proszę przysłać , będzie zwrot gotówki. Tylko ja chce F**k oponę!
Oczywiście są 2 listy przewozowe, jeden na mój adres, jeden na Bukowno, z moimi danym, danymi sklepu....
Zlałbym splot okoliczności, ale przysłanie opony w takim stanie - też przebolałem- bo fizycznie zobaczyć się nie dało i totalne negowanie moich faktów przegięło pałę.

W miedzyczasie napisalem okolo 3-4 maili, na zadnego z nich nie bylo odpowiedzi, totalne zlanie. Poprosilem o przelew na konto powiekszony o moja przesylke, czyli 9.50zl. W koncu to moja wina, ze tepaki nie odpowiadaja na maile i nie mozna sie dogadac, ja mam placic za ich bledy?? Kasa przyszla, ale bez tych 9.5zl, ktore sram, ale jakies zasady przyzwoitosci obowiazuja.
Sklep bede omijal lukiem do konca zycia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magazyn kosztuje kupę kasy. A jak ktoś ma tanio to zapewne taczek kasy nie zarabia. Ot prosta sprawa. Szukacie taniej i jeszcze taniej i potem ochy i achy, że nie mają na magazynie. Nie mają, bo marże są za niskie, żeby to się kalkulowało. Nie odpisują, bo sie ludzie przyzwyczaili, że wszystko mają na wczoraj a coraz trudniej jest towar mieć z dnia na dzień bo dist też zaczynają mieć problem z trzymaniem duzych stanów.  Handel jest po prostu niskomarżowy więc nisko opłacalny. Trzeba się przyzwyczajać do tego, bo będzie to trend narastający, jeśli nie wzrosną możliwe do uzyskania marże. 
Większość firm nie ma teraz magazynów i to raczej się nie zmieni. Powiem więcej wiele nawet tego towaru nie ogląda. Paczki idą do klienta końcowego z pominięciem sklepów.  

Ja w tym momencie jak coś kupuje wysyłkowo dzwonie i sprawdzam, czy mają na stanie. Jak mi nie zależy na czasie to nie ale jak chce mieć szybko to sorry. I dotyczy to każdej branży. Kompletuję właśnie zamówienie chemii do firmy i wysyłam maila do firmy czy mają wszystko, bo prowadzą sprzedarz wysyłkową a stany mają liche..... A jadę po to dzielnicę dalej. Sorry takie mamy czasy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naiwność czy nie ale allegro przeszło długą drogę i sporo się zmieniło. Kiedyś był to portal aukcyjny, używany przez osoby fizyczne chcące się pozbyć lub nabyć jakiś, z reguły używany sprzęt różnego typu. I wtedy faktycznie można było zakładać, że jak coś tam jest oferowane to faktycznie istnieje ...np w garażu sprzedawcy.

Teraz allegro to zbiór sklepów internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, jak jest opisane- na stanie, dostawa 24h, to tak to odbieram, a nie bede dzwonil czy maja.

A czasy mamy takie, ze produkuje sie krotkimi seriami stricto pod zamowienie klienta. I mozemy debilnie przezbrajac sie 3x na zmiane bo tak klient sobie zyczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handel internetowy ma swoje problemy i nie dotyczy to tylko rowerówki. Inne branże też mają swoje problemy.

W odzieżówce plagą stały się zwroty.

Dynamicznie rozwija się też handel art spożywczymi i tu dopiero jaja się dzieją.  Mam wtyki w tej branży i jak słyszę co tam opowiadają to masakra. Dużo by pisać ale powiem tylko, że moim zdaniem NAM WSZYSTKIM trochę się w tyłkach poprzewracało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko jeden raz w życiu zwróciłem towar zakupiony na allegro. Nowy amortyzator z wadą fabryczną.

A tak to zawsze uczciwie kupuje, place natychmiast przez PayU.

Jedyne czego oczekuje to wysłania odpowiedniego towaru w zadeklarowanym czasie. 

Czy to zbyt wiele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, stpman napisał:

Ja chyba zbyt naiwnie założyłem, że skoro coś jest wystawione na allegro to jest dostępne.

Dawno nic do roweru nie kupowałem ;)

Ogólna zasada, jeśli coś ma podany czas realizacji zamówienia więcej niż 1-2 dni, to praktycznie oznacza, że sklep nie ma tego na magazynie u siebie. Ewentualnie, że zamawiany towar będzie wysłany z zagranicy. Dotyczy praktycznie wszystkich sklepów, bo w dzisiejszych czasach to nie sztuka zaksięgować, spakować i wysłać zamówienie jeszcze tego samego dnia. Więc dłuższy czas realizacji oznacza że po prostu nie ma czego wysyłać. ;)

Parę razy coś zamawiałem z tego sklepu, raz nie mogli skompletować zamówienia, ale zadzwonili i prosta propozycja, albo wysyłamy inny produkt w tej samej cenie albo modyfikacja zamówienia. Ale jak widać u Ciebie nie zagrało i nie tylko u Ciebie patrząc na odzew. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...