Skocz do zawartości

[przerzutka] problem z przednią przerzutką


derlis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam kolejny problem w jednej ze swoich maszyn.

Od wczoraj (a przynajmniej wczoraj to zauważyłem) dziwnie zachowuje się przednia przerzutka przy próbie zrzucenia łańcucha niżej (wyżej wchodzi bezproblemowo)

Raz zrzuca bez kłopotu, a raz nie zrzuca łańcucha, tylko po nim "jeździ"...

Problem nasilony między 2 a 1 biegiem, między 3 a 2 występuje nieco rzadziej.

Próbowałem zabaw z kręceniem linką przy manetce, ale jak już uda mi się idealnie ucelować, to wtedy z kolei na wysokich biegach trze mi łańcuch, i to dość ostro :(

Sprawdziłem też czy przerzutka jest solidnie dokręcona do ramy, bo myślałem że może się całość przesuwa czy coś, no ale wszystko jest w porządku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dokumosa napisał:

W każdym razie wymiana pancerzy i linek raz na sezon jeśli rower jeżdzony w różnych warunkach to standard.

O patrz pan, tego nawet nie wiedziałem... dzięki za informację :D

No i dzięki wszystkim za pomoc, jutro oddam do wymiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień sam, zajmie Ci to jakieś 10 minut. Przy okazji nauczysz się regulować przerzutkę, co na pewno Ci nie zaszkodzi :)

W serwisie zapłacisz pewnie jakieś 30 zł + materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skom25 napisał:

Wymień sam, zajmie Ci to jakieś 10 minut. Przy okazji nauczysz się regulować przerzutkę, co na pewno Ci nie zaszkodzi :)

W serwisie zapłacisz pewnie jakieś 30 zł + materiały.

Właściwie racja, nie po to pytam na forum by latać po serwisach, bo przecież równie dobrze mogłem polecieć od razu :D

A w razie gdybym coś sknocił to mam jeszcze kilka rowerów "zastępczych" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, derlis napisał:

Właściwie racja, nie po to pytam na forum by latać po serwisach, bo przecież równie dobrze mogłem polecieć od razu :D

A w razie gdybym coś sknocił to mam jeszcze kilka rowerów "zastępczych" :D

mi coś takiego się zrobiło po wymianie łańcucha na ''nowy''. Na starym chodziło idealnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...