Skocz do zawartości

[Do 7500zł za sztukę] Dwa rowery dla małżeństwa, przednie zawieszenie 100mm, waga do 12kg


Rekomendowane odpowiedzi

@kenzo w sieci można znależć Almę M50 w dobrej cenie (nawet -20%). Zarówno na Rebie i tym dziwnym napędowym mixie, jak i Reconie z NXem. Z M30 jest podobnie. Ale zostały pojedyncze sztuki, na dodatek w różnych sklepach.
Jeśli chodzi o rabaty, to im droższy rower, tym większy upust można uzyskać. Ewentualnie będąc stałym klientem jakiegoś sklepu (z tym, że "jakiś sklep" zwykle ma rowery jednego, dwóch producentów).

@TjakTomek różnica w geometrii jest zauważalna nie tylko na papierze. Ja się na tych cyferkach nie znam; reach, stack, długość rury, przekrok - wiem, czym są, ale nie potrafiłbym dobrać na ich podstawie roweru. Na papierze różnice w geometrii, nawet pomiędzy różnymi producentami, mogą być niewielkie, ale uwierz mi - wsiadasz na poszczególne rowery i od razu czujesz różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, też się na tym nie znam dlatego pytam. 

Przejechałem się na aluminiowym Scale w rozmiarze S i M i na tym drugim czułem się jak w domu choć w teorii moje wymiary idealnie pasują do S. Nawet mierzyli mnie komputerowo/laserowo i zostało to potwierdzone. Może to kwestia tego, że aktualny rower (idealnie dopasowany) jest większy od Scale S. Nie wiem, takie było pierwsze odczucie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz wymiary, jeśli mogę zapytać?

Autor(-zy) wątku przestali się udzielać, a my jak zwykle ciągniemy dyskusję zahaczając o off-top. :D Zaczekajmy może na to, co @KlaudiaRomek mają do powiedzenia. Okaże się, że nawet nie czytają tego, cośmy tu wypocili, albo sami podjęli jakieś decyzje i już kupili rowery. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tutaj tak zawsze...:002:

Ktoś daje pytanie- Panowie, jaki polecacie pasztet?

3 strony o pasztecie, potem- co kto lubi, dżemy, wędliny, pieczywo ekologiczne, żarcie wege..., następnie wchodzimy poziom master i wątek rozwija się na etykę łowiectwa bo w końcu pasztet..., restrukturyzacje piekarni w kraju.., itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie wracam na forum.  OT jest z reguły najlepszy. :) 

Nie wiem dlaczego, ale nie spisałem sobie tych komputerowych wymiarów. Była tam oprócz standardowego wzrostu i długości wewnętrznej nogi m.in długość ramion, korpusu. System podpięty pod geometrię rowerów Scotta i moje ciało idealnie pasuje pod Scale i Spark w rozmiarze S zarówno podstawowe aluminium jak i RC. Mka wyskoczyła jako w miarę akceptowalna ale to nie byłby optymalny wybór. Odpowiadając na pytanie jestem kurduplem (167cm) o krótkich nóżkach (76 wewn). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ja siebie bardzo lubię. :D

Jestem zadowolony z roweru który posiadam, w przyszłym sezonie sprawdzę jak spisze się na płaskich terenach. Szału nie będzie. Szkoda go w ogóle sprzedawać, tak czy inaczej pewnie ze mną zostanie, bo jednak Scale i górskie trasy pasują do siebie jak pięść do nosa, a od czasu do czasu będę odwiedzał Karkonosze. W międzyczasie dozbieram fundusze i kupię Scotta tylko jeszcze nie wiem kiedy i którą wersję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2019 o 10:51, TheJW napisał:

A jakie masz wymiary, jeśli mogę zapytać?

Autor(-zy) wątku przestali się udzielać, a my jak zwykle ciągniemy dyskusję zahaczając o off-top. :D Zaczekajmy może na to, co @KlaudiaRomek mają do powiedzenia. Okaże się, że nawet nie czytają tego, cośmy tu wypocili, albo sami podjęli jakieś decyzje i już kupili rowery. :)

Kupiliśmy, tzn. zamówiliśmy wczoraj. Koniec końców zdecydowaliśmy, że zaszalejemy i padło na Scale RC 900 Team i Contessa Scale 920. Romek będzie miał wymarzonego SIDa :), a ja sprawdzę o co tyle szumu z tym karbonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnych rowerów nie ma, te też nie są bez wad - mam tutaj na myśli napęd od SRAM. O ile w droższym rowerze będzie przyzwoity to w moim to najtańszy model. Romek obiecał mi jednak, że jak go zużyję to wymienimy na Shimano XT M8100 przy okazji wymiany kół na lepsze aby zbliżyć się do wagi jego roweru. Za niewielką dopłatą będę miała już teraz wstawione hamulce z tej grupy, będziemy mieli takie same. Także i tak super! :D Na Contessa Scale 910 już nam nie starczyło funduszy, w sumie nie potrzebuję aż takiego wypasionego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...