Skocz do zawartości

[oświetlenie] Czy istnieją pozycyjne na 18650?


Aramil

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się za czymś, w czym mógłbym przechowywać zapasowe ogniwa i jednocześnie nie doklejać kolejnego duperela do roweru. Dobrym pomysłem wydaje się zapakowanie ich w lampki pozycyjne, ale niezbyt widzę coś co by się do tego nadawało. Nie mam zbytniej nadziei, ale a nuż ktoś coś podpowie ;)

Czy istnieją jakieś lampki, które działają czy raczej - zmieszczą ogniwa 18650 i jednocześnie mają maksymalnie 3W (przód)? Mile widziany sensowny rozkład światła (atest mi niepotrzebny, ale fajnie jakby było to coś zbliżonego do StVZO).
Najlepiej jakby udało się złożyć zestaw przód+tył, ale na większość tras wystarczy mi tylko przód, zazwyczaj muszę wymienić ogniwo na maks pół godziny przed powrotem do domu.
Aktualnie jeżdżę ze starym KLS Zoomer na diodzie 1W i jego strumień świetlny w zupełności mnie satysfakcjonuje. Problem jest tylko taki, że żeby wepchnąć do środka ogniwo musiałbym wytoczyć do niego nową obudowę, aktualna jest zbyt krótka żeby wepchnąć ogniwo, a zbyt długa żeby zrobić rozsądną przejściówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Faja3 O, to jest bardzo dobry trop. Co prawda nieco drogo jak na zwykłe świecidełko i szkoda, że ten COB nie jest z przodu, ale ta dioda da duży punkt świetlny i latarka mieści dwa ogniwa. I zainspirowałeś mnie żeby wybrać się do sklepu turystycznego i pokombinować z lampkami na COB.

@Labell Czy jesteś pewien, że odpisałeś we właściwym temacie? Ja szukam lampek pozycyjnych, nie do lokomotywy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Faja3 Fakt. Choć nie potrzebuję tych funkcji na krótkich trasach, a w długich Li-202 zrobi to lepiej i waży 100gram, czyli w zasadzie nic przy większym bagażu. Lampka wygląda fajnie i nie zdziwię się jak to ją ostatecznie kupię, ale połowa jej funkcjonalności (w tym ogniwa poniżej 3Ah) jest mi po prostu niepotrzebna ;) 

@Labell@Blueforce Te maksymalnie 3W było tam tylko po to, żeby ktoś nie wyskoczył z pomysłem kilowatowego reflektora. Do cytatu poniżej dodam jeszcze, że przez 90% czasu ta lampka chodzi w słabszym trybie (pełny wchodzi tylko gdy muszę przejechać dłuższy fragment gdzie jest ciemno, a nie chcę świecić po oknach czy oślepiać kierowców).

W dniu 12.09.2019 o 19:06, Aramil napisał:

Aktualnie jeżdżę ze starym KLS Zoomer na diodzie 1W i jego strumień świetlny w zupełności mnie satysfakcjonuje. Problem jest tylko taki, że żeby wepchnąć do środka ogniwo musiałbym wytoczyć do niego nową obudowę, aktualna jest zbyt krótka żeby wepchnąć ogniwo, a zbyt długa żeby zrobić rozsądną przejściówkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...