Skocz do zawartości

[okulary] Fotochromy czy zwykłe do 500 pln


pdz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam taką sytuację , że do roweru MTB dokupiłem szosę.

Dotąd na MTB dość szybko łapały rysy z uwagi na jazdę do pracy, częste zdejmowanie, zakładanie, gałęzie w lesie, więc po kilku modelach za 100-200 pln zacząłem kupować z Decathlonu okulary po 20 pln - przeźroczyste i ciemne, brałem obie (na nos, drugie w kieszonkę) i w zależności czy było słońce czy nie, używałem jednych z nich, jeżdżę też do pracy na 2 zmiany, więc rozpiętość jest od 6:00 rano do 19:00 wieczorem.

Na szosie jest to mniej komfortowe, szczególnie podczas szybszej jazdy w grupie, więc zastanawiam się nad lepszymi okularami do 500 pln , pytanie tylko jaki rodzaj i później jaki producent/model ?

Czy wziąć przeźroczyste czy fotochromy w cenie do 500 pln ?

Jak przeźroczyste to jest duży wybór ale co polecicie ze szkłem lekko zadymionym/przyciemnionym od góry , miałem kiedyś takie ale jakoś nie widzę w ofercie a może tego nie widać na fotkach ?

Jak fotochromy to wstępnie wybrałem Shimano Equinox 2 , czy w cenie do 500 pln znajdę coś lepszego , chodzi generalnie o szybkość przyciemniania i rozjaśniania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozważałeś takie z wymiennymi szkłami? Ja używam Uvexa, nie pamiętam jednak modelu. drugie szkła zajmują bardzo mało miejsca. Jestem z  tego rozwiązania zadowolony. Jedyna wada to sytuacja, gdy warunki oświetleniowe zmieniają się w trakcie jazdy (las, otwarty teren). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak z kwestią rozjaśniania i przyciemniania ? Czy są znacznie gorsze a może lepsze niż wspomniane Shimano ? Czy może w cenie jaką podałem jest coś lepszego niż Shimano ?

Zadałem pytanie, ponieważ mam np. 2 kaski średnio trafione, wczoraj kupiłem trzeci, dość drogi jak dla mnie ale wart kasy, chcę uniknąć kolejnych średnio trafionych zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem w stanie porównać ich do wspomnianych Shimano, nie mój poziom abstrakcji cenowej jeśli chodzi o tak proste rzeczy jak okulary ;) A jakbym już nawet chciał wydać więcej to bez pomacania ani rusz, bo każdy może oczekiwać czego innego i opisy sobie a rzeczywistość sobie.

Na pewno pomacałbym w Decathlonie. Ewentualnie zakupił, zrobił test na zewnątrz tak żeby nie uszkodzić i nie ubrudzić i zwrócił jeśli nie będą dla Ciebie ok.

Jak dla mnie duży plus tych xc 120 jest taki, że nawet maksymalnie przyciemnione nie są tak ciemne żeby był odczuwalny dyskomfort przy wjechaniu z "jasnego" w "ciemne" zanim się rozjaśnią. Używam ich na rowerze i w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz koniecznie chcesz miec fotochromy, to patrz na skale przepuszczalnosci swiatla, czyli do jakiego stopnia sie sciemniaja i rozjasniaja (procentowa przepuszczalnosc swiatla).

Jezdzilem przez pare lat z takimi szklami, Rudy Project. Ale jak zaczalem uzywac Oakleye ze szklami Prizm zupelnie je odstawilem. Pisze o Oksach bo jak dobrze poszukasz mozesz znalezc ich okulary ze szklami Prizm w zalozonym budzecie. Mam trzy rozne rodzaje, Trial, Road i Ruby. Sa jeszcze najjasniejsze Low Light ale to juz na bardzo pochmurne, dni lub jazde o swicie/zmroku. Jakosc szkiel, kontrast jest mega.

Mozesz np teraz kupic Trial, daja efekt rozjasnienia otoczenia, dobre przy zachmurzeniu, chmury/slonce, ewentualnie Low Light (prawie transparentne), a potem dokupic sobie ciemniejsze szkla. Ogolnie szkla Prizm, to chyba jedne z najlepszych dostepnych szkiel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno podjadę zobaczyć, żeby mieć porównanie do Shimano lub innych.

Wczoraj byłem kupić kask i mierzyłem różne modele, tańsze i droższe, niektórych używają Koledzy i chwalą sobie mi jednak tylko jeden pasował.

Teraz, 1415chris napisał:

Jak juz koniecznie chcesz miec fotochromy, to patrz na skale przepuszczalnosci swiatla, czyli do jakiego stopnia sie sciemniaja i rozjasniaja (procentowa przepuszczalnosc swiatla).

Jezdzilem przez pare lat z takimi szklami, Rudy Project. Ale jak zaczalem uzywac Oakleye ze szklami Prizm zupelnie je odstawilem. Pisze o Oksach bo jak dobrze poszukasz mozesz znalezc ich okulary ze szklami Prizm w zalozonym budzecie. Mam trzy rozne rodzaje, Trial, Road i Ruby. Sa jeszcze najjasniejsze Low Light ale to juz na bardzo pochmurne, dni lub jazde o swicie/zmroku. Jakosc szkiel, kontrast jest mega.

Mozesz np teraz kupic Trial, daja efekt rozjasnienia otoczenia, dobre przy zachmurzeniu, chmury/slonce, ewentualnie Low Light (prawie transparentne), a potem dokupic sobie ciemniejsze szkla. Ogolnie szkla Prizm, to chyba jedne z najlepszych dostepnych szkiel. 

Fotochromy nie są konieczne, nigdy nie miałem, stąd pytanie.

O Prizm czytałem.

Problemem jest niestety fakt , że w wielu sklepach ich nie ma aby móc przymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...