Skocz do zawartości

[Kaski] Jakość gąbek.


dran2

Rekomendowane odpowiedzi

Drugi raz w krótkim czasie rozkleiły mi się gąbki w Bell 4forty MIPS. Kask wraca do sklepu i muszę znaleźć jakieś zastępstwo. Myślałem o Giro Montaro, ale podobno też gąbki w nim starczają na miesiąc. Czy ktoś może to potwierdzić? Miał ktoś takie problemy z innymi kaskami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na to dość uciążliwą, ale - w moim przypadku skuteczną - metodę: Absolutnie pierwszą czynnością, którą wykonuję natychmiast po dojechaniu w miejsce docelowe (do domu, do dziennego punktu końcowego przejażdżki) - za pomocą papierowego ręcznika "wyciskam" i "odsączam" wszystkie gąbki w kasku z zawartości potu,tak aby były prawie suche. Przy takiej procedurze wystarczy raz na jakiś czas przepłukać gąbki (zimną aby nie niszczyć kleju!) wodą i kask w zasadzie cały czas pozostaje "w 99% świeży".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbki/paski jaki i inne rzeczy rowerowe musza wysychać we w miarę sprzyjających warunkach, jak ktos nie bedzie tego pilnowal (np zmyka mokry kask w szafce) to nie ma opcji, co by nie robić, bedzie smierdzial. 

Moje doswiadczenia z kaskami sa takie, ze ...każde wkladki sie wczesniej czy pozniej rozlatują, pytnaie tylko jak czesto ktos używa kasku i jak mocno pociska ...

Jezdze mniej weicej codziennie (w tym roku z tego co widze jechalem do tej pory 390 razy), przewaznie na tygodniu po dwa razy dziennie i zawsze daje na maxa - co znaczy kask w środku przewaznie mokry, mimo iz zawsze mam jakas czapeczke na glowie pod kaskiem ( w lecie tez uzywam potowki czapczki z deca). Zawsze zostawiam go w przewiewnym miejscu, Wkaldki w ZeroRH+ ZY starczaja mi na ok 2 lata. Pozniej zaczynaja sie rozpadac.... najlepszy kask to taki do ktorego mozna kupic dodatkowe wkladki, do ZEroRH+ wkladki sa dosc tanie ale...w polsce ciezko dostać..w Italli bez problemu ale za wysylke licza 20 czy 30 euro juz nie pamietam...

Tak czy siak Dobry kask to drogi kask, Drogi kask to trwalsze wkladki, ale i tak kupujac kask najlepiej kupic do niego dodatkowe wkladki i na pare lat problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dran2 napisał:

Rocznie bym wydał na gąbki tyle co na kask.

Kup lepszy kask :> Polecam ZEroRH+ ZY, lekki, mega wygodny, trwały.... 3 miesiace dla gąbek to jakis sh*t i żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cinol123 napisał:

Tak czy siak Dobry kask to drogi kask, Drogi kask to trwalsze wkladki, ale i tak kupujac kask najlepiej kupic do niego dodatkowe wkladki i na pare lat problem z głowy.

Owszem, nie piore wkladek w foxie po kazdym tripie, zawsze sa mokre, robie to raz w miesiacu, nic nie smierdzi. Dobrej jakosci wkladki beda bazzapachowe i antybakteryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, HurtLocker napisał:

Dobrej jakosci wkladki beda bazzapachowe i antybakteryjne

smiem wątpic, jesli nie będziesz pilnowal zeby wysychal szybko... a jak wejdzie w te gąbki zapach mokrej sciery, to nawet ozonator nie da rady tego wygnac :PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dran2 napisał:

Szukam czegoś pod MTB, ale faktycznie wybór lepszego kasku jest jednym z celów założenia tego wątku.

Fox Flux jest jak najbardziej MTB ;)

Fox-Racing-Flux-Helmet-MTB-Helmets-Black

Teraz, cinol123 napisał:

smiem wątpic, jesli nie będziesz pilnowal zeby wysychal szybko... a jak wejdzie w te gąbki zapach mokrej sciery, to nawet ozonator nie da rady tego wygnac :PP

Mozesz watpic, nikt nie zabrania :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dran2 napisał:

Szukam czegoś pod MTB, ale faktycznie wybór lepszego kasku jest jednym z celów założenia tego wątku.

Jesli Cena ZEroRH+ ZY jest do zaakceptowania, to zaklikaj do sklepu 3athlete_shop, oni sprzedaja te kaski w Polsce, i kiedys zorganizowali mi 4 komplety wkladek za jakies rozsadne pieniadze. Od razu bym zapytal o dodatkowy komplecik lub Dwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, michuuu napisał:

W piaskownicy też nie pozwalałeś się bawić swoim wiaderkiem innym dzieciakom? 

To nie jest piaskownica, jestem dorosłym człowiekiem który złożył wątek na temat konkretnego problemu a tona powiadomień nie na temat mi przeszkadza.

 

Teraz, HurtLocker napisał:

Fox Flux jest jak najbardziej MTB ;)

Nie zaufałbym czemuś z taką ilością "styropianu" na wierchu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, HurtLocker napisał:

Mozesz watpic, nikt nie zabrania :).

Panie, to jeet Pewne, wszysko czego nei dosuszysz zaczyna smierdziec. A kask nie jest mokry tylko od wody... Zrob test ;-) zamknij mokry kask w szafie z 3-4 razy w ciagu jednego tygodnia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cinol123 napisał:

Panie, to jeet Pewne, wszysko czego nei dosuszysz zaczyna smierdziec. A kask nie jest mokry tylko od wody... Zrob test ;-) zamknij mokry kask w szafie z 3-4 razy w ciagu jednego tygodnia... 

To jakies ekstremum, mysle ze po takim eksperymencie wszystko zaczeloby smierdziec. Schnie samo z siebie na polce. Ale rozumiem do czego zmierzasz i zgadzam sie, ze bez przewiewu bedzie brzydko pachnialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...