Skocz do zawartości

[Pierwsza szosa] Pomoc przy wyborze


Kamilos92

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Quell napisał:

Po mojemu tam ma być :

https://www.rowertour.com/p/27241/shimano-sm-bb4600-tiagra-lozyska-suportu

 

Korba na kwadrat ?

Raczej nie ;)

Nie chcę zmieniać systemu skoro mam nową korbę, może z czasem wymienię na coś lepszego.

 

Teraz, abdesign napisał:

Rower ma szansę być przyjemny, ale nie z tym mostkiem i nie z tą kierownicą - mostek boli w oczy. (ale kibicuję projektowi, żeby nie było)

Na razie to ja bym chciała się nim w końcu przejechać po tylu latach walki ze starą ramą, szkoda że sezon powoli się kończy. Upgrade będzie z czasem NA PEWNO więc na ten czas kupiłam coś taniego żeby sprawdzić swoje preferencje co do długości mostka i szerokości kierownicy :) 


Ten będzie ok? 
https://allegro.pl/oferta/suport-shimano-bb-un26-110-mm-68-bsa-wklad-suportu-7634514061

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag do przemyślenia,

- korba, jak masz 46/34, rzecz nie do przecenienia w prawidłowym kręceniu na początku, wręcz zmusza do nauki wyższych kadencji. Zajdziesz, kupisz 50/34 ze zintegrowaną osią np r2000/3000, jak masz 50/34 To tym bardziej zostaw, tu nie ma co generować kosztów na tym etapie. (Suport ok)

- mostek... hmmm, niczego na nim nie sprawdzisz, żadnych preferencji, jest parafrazując pulp fiction "cholernie daleko od ok". To jest rama 1,5 czyli już z przodu masz dość wysoko i krótko, podkładki prostują Cię dodatkowo a mostek jest jeszcze nie dość że podniesiony to ultra krótki, prostuje i podnosi już karkołomnie, a Ty jesteś wysoka. Musisz zmienić mostek. Zobacz co pewnie mechanicznie zrobiłaś z kierownicą i klamkami żeby "oszukać" ten mostek. Złapać bezpiecznie przy tym ustawieniu tych elementów (kiera, mostek) za klamki jeszcze dodatkowo starej claris w dolnym chwycie... Nie masz szans.

- kierownica, można jeździć i na niedopasowanej i sprawdzać to już nie jest taki grzech jak z mostkiem, ale stawiam że Twój docelowy typ to kompakt 40 z zasięgiem 75 (od takiej bym zaczął przymiarki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że kierownice wsadziłam żeby już była i nie walała mi się w mieszkaniu, podkładki wrzuciłam żeby sprawdzić ile widelca mogę uciąć, wiec nic nie było ustawiane. No i chce uciąć 6,5cm, zostanie 7,5cm nad sterami. 

Co do mostka to zawsze mogę go do góry nogami przykręcić jak będzie za wysoko :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata walczę z tym projektem, więc co naprzeklinałam to moje ;) a wigry 3 mam w garażu więc na pewno nie będzie tak źle xD ale też wytłumaczę czemu poszłam w krótki mostek... Obecnie mam tzw "górala", jest za długi i wiem jakie konsekwencje wynikają po jeździe na takim. Może popadam już w skrajność ale myślę że nie będzie źle, w przyszłym tygodniu ogarniam już całość w 100% to dam znać jak się jeździ z takim zestawem ;) ewentualne zmiany będą pewnie na wiosne, teraz chce dopiąć do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...