Skocz do zawartości

[Pierwsza szosa] Pomoc przy wyborze


Kamilos92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, noszę się z zamiarem zakupu pierwszej szosy, moje wymagania to przyzwoity osprzęt i cena do 2000, oczywiście może być ciut więcej ale w granicach rozsądku. Celuję w używki z porządnym osprzętem. Wpadł mi w oko ten egzemplarz: 

https://www.olx.pl/oferta/rower-szosowy-wilier-triestina-mortirolo-54cm-carbon-campagnolo-CID767-IDzOGPi.html#99529468fe

Czy mógłby ktoś wprawnym okiem spojrzeć na to ogłoszenie? Ewentualnie podsunąć coś ciekawego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się to się wypowiem, korba z trzema blatami i bardzo twardymi przełożeniami na dwóch zębatkach, które będą używane (trzecia z 30 zębami w sumie nieużywalna na szosie). Napęd Campagnolo, jeśli sam nie ogarniasz serwisowania roweru to w małych serwisach będzie problem z dostępnością części, trzeba będzie pewnie wszystko specjalnie zamawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukujesz jakieś zabytki na archaicznych napędach, ja na Twoim miejscu kupiłbym nowszy rower na niższej klasy osprzęcie, który uwierz mi wyregulowany będzie działał bardzo dobrze. Obecnie jeżdżę na 105 5700, wcześniej jeździłem na Clarisie i do amatorskiego zastosowania jest on wystarczający, ma po prostu 3 biegi mniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest dobry okres do kupowania na wyprzedażach,  budżet masz jaki masz, nie oszukujmy się ;) ciężko pewnie będzie kupić coś na innym osprzęcie niż Claris, przy dobrych wiatrach może ustrzelisz coś na Sorze na jakiejś mega wyprzedaży, ale na pewno musisz coś do tych 2000 zł dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiułem tego Scotta, którego określiłeś, że już przypomina rower ;) 

W weekend byłem niedaleko to podjechałem obejrzeć, okazało się, że rower jest praktycznie nieużywany, udało mi się jeszcze stargować kilka stówek i w taki sposób stałem się jego posiadaczem.

https://ifotos.pl/zobacz/IMG201909_qsaxpnw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, stoję przed zmianą ramy szosowej, mam wszystkie inne elementy. Na olx jakoś nie mogę znaleźć nic ciekawego w mazowieckim, a wysyłki od osób prywatnych sa roznie zabezpieczane (raczej gorzej jak lepiej). Na allegro znalazłam taka oferte i chciałabym wiedzieć co o tym myślicie? Rozmiar powinien być ok tylko czy to zagra jako szosa?

https://allegro.pl/oferta/rama-retro-rower-stalowa-53-surowa-szosowy-szosa-7673887339

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kroppa napisał:

A takie się nadadzą?

Ale co ty oczekujesz po takim rowerze ?

Treningi ?

Nie.

Dojazdy do pracy/do marketu ?

Tak.

Sam do niedawna miałem fajnie odnowionego start szosse,fajny rowerek na dojazdy do pracy,bez większego ryzyka,że ktoś zakosi,byłem mega zadowolony,z braku miejsca sprzedałem za parę groszy.

Ale to nie jest sprzęt na długie trasy i regularne treningi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę że szukam ramy bo cały osprzęt już mam. Nie planuję też robić po 300km tygodniowo, ale przyznam że jeżdżę często ale dla przyjemności, nie treningu. Z obecną ramą bujam się od 3 lat i ogólnie nie chce utopić kolejnych pieniędzy w coś co nie zagra jako szosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...