Skocz do zawartości

[3000zł] Cross czy MTB 29" i zmiana opon?


Rekomendowane odpowiedzi

Do miasta rower z widelcem na stalowych goleniach to słaby pomysł. Chyba, że będzie stał zawsze w suchym pomieszczeniu i nie będzie użytkowany przy złej pogodzie. W suntourach są tak beznadziejne uszczelki kurzowe... 

Jak już zaczynamy wychodzić poza budżet to może od razu z grubej rury cos w stylu canyon pathlite cf sl. Będzie bezkompromisowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skapskiadi napisał:

Też mi się tak wydaje, raczej bym wolał coś z większą ilością przełożeń. Do tego cena znacznie wyższa, z 2800zł mamy 3500zł.
Ten Kellys już prędzej bo za 3000zł jest.

Jeśli Kellysa da się znaleźć za 3000, to też jest opcja warta rozważenia. Co prawda waży tyle samo co Kross jeśli nie więcej, hamulce są tej samej klasy, obręcze nawet węższe 622x18, ten sam typ amortyzatora Suntour, ale nie ma napisu Kross i ma BOOSTa, więc już nie jest "porażką". ;)

Faktem jest, że rama Kellys ma nowsze standardy, które lepiej mieć, niż nie mieć, tylko właśnie, jest to już typowo sportowa rama XC. Taką samą znajdziesz w rowerach tego producenta za prawie 6 tysięcy. Oprócz tego Kellys ma tylko 3 rozmiary, gdzie większość producentów ma 4 albo 5. Czyli albo trafisz z pozycją, albo nie, w każdym razie nie jest to rower który brałbym w ciemno bez przymiarki. Zwłaszcza, że odpłynęliśmy już mocno od pierwotnych założeń podanych w tym wątku, czyli wygodnego roweru do rekreacyjnej jazdy. 

Jeszcze odnośnie Krossa, to teksty że amortyzatora już nie kupisz bo to jakiś leżak, możesz wsadzić między bajki. Ok, nie kupisz nowego RS'a czy FOX'a, ale i tak byś ich nie kupił, bo to amortyzatory za połowę ceny tego roweru albo więcej. Suntour produkuje dużo sprzętu do tanich rowerów więc pewnie amortyzatory tej klasy będą do nabycia u nich jeszcze długo. Nadal sprzedają amortyzatory pod piwoty (V-brake), pod koła 26" itd. W każdym razie na chwilę obecną nie ma problemu, żeby zamówić coś takiego: https://activia.sgl.pl/cena/amortyzatory/raidon/29-cali_amortyzator-raidon-xc-rl-r-29-air-czarny-mat-2019/764

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

Odnośnie boosta w takim rowerze to będzie to wyglądało na wąskich gumach jak clown w cyrku.

To już pytanie czy przerabiać mtb na szoskę. W sumie na asfalt kolega ma już rower. Moim zdaniem jeżeli kupować mtb to porządny, wygląd jest tu sprawą hmmm ... mniej ważną.

Swoją drogą jak kupowałem swój rower też ramy i amortyzatory były w sprzedaży, 3 lata później - ani jednych ani drugich :D Ramy szukałem pół roku i teraz z lżejszych została tylko Accenta. OK, może patrzę piętro wyżej ale ja trzy lata temu nie miałem wyboru - boost i taper były w rowerach znacznie droższych. Kolega teraz ma więc skoro pyta - warto, żeby wiedział w co się pakuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...