Skocz do zawartości

[Buty] Jakie buty do pedałów PD-T421 i bloków SM-SH56


Art_t

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Długo to nie trwało, zaledwie kilka dni po zakupie Krossa Esker 2.0 i kilku wyjazdach na platformach za grosze zdecydowanie postanowiłem dać szansę SPD.

Jako początek zamiast ładować prosto w 520tki (zwłaszcza, że moje aktywności rowerowe nie są ciągle sprecyzowane - póki co po zmianie opon na WTB Exposure 32c cisnę po szosie, prawdopodobnie końcem października wrócę do fabrycznych WTB Riddler 37c i przeniosę się w jakieś laski, dodatkowo ciągle dojeżdżam w mieście) zdecydowałem się na PD-T421 które wydają się być idealne, platforma z jednej, SPD z drugiej, dodatkowo Click'r i wielokierunkowe bloki czyli na obecną chwilę absolutnie to czego potrzebuję do nauki jazdy z SPD i określenie gdzie, kiedy i ile tym rowerem jeżdzę oraz w którą stronę iść. 

Do sedna: Do tego zestawu mam na oku 3 pary butów:

- Shimano ME4 https://bike.shimano.com/pl-PL/product/apparel-accessories/shimano-series-lsg-2019/SH-ME400.html

- Shimano ME3 https://bike.shimano.com/pl-PL/product/apparel-accessories/shimano-series-lsg-2019/SH-ME301.html

- Shimano MT5 https://bike.shimano.com/pl-PL/product/apparel-accessories/shimano-series-lsg-2019/SH-MT501.html

 

ME4 i ME3 różnią się właściwie tylko i wyłącznie BOA - czy rzeczywiście warto za to dopłacać? Obydwa buty są dosyć uniwersalne, sprawdzą się zarówno do chodzenia jak i jazdy z wpięciem.

MT5 jest jeszcze bardziej casualowe, jeszcze lepiej wentylowane, takie typowe do "wszystkiego" z podeszwą o twardości 4, więc bardzo miękkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak - w ME4 BOA jest zastosowana jako trzymanie środstopia jedynie, a nie jako trzymanie całego buta, więc jedyn różnica pomiędzy 4 a 5 to BOA/klamra na środstopiu. I kilkadziesiąt złotych. 

Z MT5 jednak zrezygnowałem, zostają ME4 albo ME5, dzisiaj się zastanowię i zamówię jednak mam spory problem:

Na ofocjalnej stronie Shimano po wejściu w tabelę rozmiarów widnieje informacja, że wkładka 31.2cm to rozmiar 48.

We wszystkich sklepach praktycznie i grafik z size chartsami do 31.2cm przypisane jest 49.

Czy ktoś może posiada dostęp do pudełka z naklejką rozmiarową, ewentualnie te buty mają taką informację wewnątrz i mógłby mi odczytać? Albo Shimano zmieniło trochę numerację, albo cały internet się myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem już edytować, jednak wstawiam dwie tabelki od Shimano, które komplet się różnią. Czy jest ktoś w stanie ze swoich butów ew. odczytać wartości  wkładki i rozmiaru, stąd będę mógł określić która z tabelek jest właściwa? Niestety, w moim przypadku jakiekolwiek mierzenie w sklepach stacjonarnych nie ma racji bytu - rozmawiamy tutaj o rozmiarach 48/49 osiąganych tylko online.

20190910_081549.jpg

20190910_081540.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, some1 napisał:

Nie wiem, ale jeśli wahasz się między dwoma to sprawdź najpierw większy. Normalnie noszę 44,5 a Shimano ME4 mam w rozmiarze 46. 

Zamówię dwa rozmiary w takim razie, sprawdzę spokojnie w domu i jeden odeślę. 

Byłbyś w stanie napisać jakąś recenzję tych ME4? Oraz czy podkładki/blaszki do wlozenia do buta były w zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...