Skocz do zawartości

[Kampinos] punkty startowe szlaków


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mógłby podać orientacyjne miejsca, gdzie w Kampinosie zaczynają się ciekawsze szlaki rowerowe? Jeszcze nie miałem okazji tam pojeździć a nie chcę marnować czasu na szukanie po omacku :) Słyszałem, że jest tam kilka ciekawych singli, ale nie wiem gdzie się zaczynają te trasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Palmir na Ćwikową Górę, a potem na zachód w kierunku Karczmiska.

Z Leszna niebieskim szlakiem na północ i potem czerwonym przez Zamczysko do Występnej Góry.

Z Kurlandzkiej Góry przez Białe Góry do Tułowic.

Jest jeszcze sporo "parasingli", ale teraz z pamięci nie potrafię umieścić ich na mapie...

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielonym na zachód z parkingu w Granicy. 

Niebieskim przez Szczeblówiec (szczebel)

Odradzam tylko Piaski i okolice. Drogi mocno rozjeżdżone przez konie. Za to asfalty z tamtej strony puszczy fajne. No i przeważnie jak widzisz "piaski" w nazwie, to nie wzięło się to z niczego ;)

Pomocne linki. Praktycznie wszystkie szlaki piesze są przejezdne rowerem MTB a często obok biegnie ładny singielek. Jakiej pętli szlakami nie wytyczysz, powinno być ok.

 https://kampinoski-pn.gov.pl/images/zoomify/map1.htm
https://kampinoski.eu/mapa-szlakow

Edytowane przez some1
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.d8baa9a65d9499b3c844d8e97ad5bb97.png

Screen z heatmapy ze Stravy. To jest ten singiel równoległy do drogi na Dąbrówkę, a zaczyna się kilka metrów na północ od skrzyżowania tej drogi z drogą Wilkowską. Singiel w całości idzie grzbietem wysokiej wydmy Szczeblówiec.

Edytowane przez kamfan
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Z tego co widzę to jutro polecimy pewnie z Roztoki czerwonym aż do Wilczych Tułowskich, przebitka na północ do niebieskiego na wysokości Śladowa Górnego i niebieskim aż do Wilkowskiej Góry, gdzie będziemy szukać wjazdu na singiel :) A jak się pogubimy to tylko będzie ciekawiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa ok, jedno co mogę zasugerować to odpuścić Śladów i pojechać z Tułowic zielonym pieszym do rowerowego, a potem rowerowym do niebieskiego. Chyba że bardzo chcecie sprawdzić, czy Wisła już bez ścieków ;)

Zielony szlak w tamtym rejonie to lekki i przyjemny singiel po lesie, a niebieski szlak to nudna i zarośnięta ścieżka po wale nad kanałem. Tylko końcówka zielonego jest też już bardzo zarośnięta, dlatego sugeruję ominąć ten kawałek, chyba że jedziecie w długich rękawach. :)

Edytowane przez some1
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Taki jest plan, żeby przed Wilczymi Tułowskimi (nie wiem, czy tak się to odmienia...) skręcić w lewo z czerwonego na zielony rowerowy i nim pociągnąć aż do rozwidlenia z niebieskim :) Pakuje zaraz rower do samochodu i ruszam. Zobaczymy jak nam pójdzie nawigacja po szlakach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 10.09.2019 o 23:40, some1 napisał:

Trasa ok, jedno co mogę zasugerować to odpuścić Śladów i pojechać z Tułowic zielonym pieszym do rowerowego, a potem rowerowym do niebieskiego. Chyba że bardzo chcecie sprawdzić, czy Wisła już bez ścieków 

Nadal ze ściekami.

Sorry za OT :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 15.09.2020 o 21:47, matthias88 napisał:

Można łatwo wytyczyć trasę i potem przesłać na komputerek rowerowy https://mapa-turystyczna.pl/#52.33201/20.71678/11

 

Na w/w mapie-turystycznej brak niektórych szlaków i ważnych ponktów orientacyjnych  dla porównania patrz :

Mapa szlaków turystycznych w Kampinoskim Parku Narodowym - Kurier Kampinoski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...