Skocz do zawartości

[rower] Giant Trance 2014 l 13.8kg trail-enduro custom build


spytrec

Rekomendowane odpowiedzi

Miłość mojego życia szuka nowego domu :)

Najważniejsze - cena 5600zł
Fociszcze tu
https://www.olx.pl/oferta/giant-trance-rozm-l-lekki-13kg-custom-build-trail-endruo-allmountain-CID767-IDBbhYf.html

Macanie, oglądanie i odbiór w Krakowie, puki mam bagażnik na dachu, mogę gdzieś podwieźć.

Przydługi opis
Nasz romans zaczął się w 2014 od zakupu seryjnego Gianta Trance 2, rozmiar L, model z kolekcji 2014.
Od tamtego czasu na zmianę - dłubałem przy nim, modernizowałem i jeździłem.
Aktualny kształt roweru ustabilizował się w 2017 roku - dzieciaczki i inne aktywności rodzinne pochłonęły wolny czas. Mniej więcej od 2017 roku rower był prawie nieużywany bo okazjonalne dojazdy 8km do pracy ciężko nazwać "używaniem" takiego roweru :)

Samo dłubanie przy tym rowerze to była część hobby - kto też tak ma ten wie o czym piszę. I wie przy tym, że sprzęt od takich gości jest zadbany i pewny!
W obecnej konfiguracji z oryginału została tylko rama i damper.

Obecna konfiguracja, tak jak jest na zdjęciach, waży 13.8kg, gdyby go odchudzić tak jak się to robi do "ważenia katalogowego" - bez pedałów i z lekkimi oponami - da się zejść poniżej 13kg!

Co w tym rowerze robi robotę? Spójność topowych komponentów i świetny stan całości!
* Rama Giant Trance, rozmiar L z 2014 roku - jedyny słuszny kolor: czarno-czarny, z damperem Fox Float CTD, reach 439mm, skok 140mm, haki koła 12x142, stery 1i1/8 cala
* Wideł Suntour Auron, aktualny skok 150mm, można go podnieść na ponad 160mm - lekki, czuły, na osi 15x100
* Lekkie, sztywne, szerokie koła na piasta Novatec D771/772 (łożyska maszynowe, stalowy bębenek) i obręczach DT Swiss XM481, 30mm szerokości wewnętrznej (!), opony Maxxis Ardent + High Roller 2, zamleczone
* Hamulce Sram Guide RS na tarczach 200mm + 180mm, metaliczne klocki, manetki na wspólnych obejmach
* Sztyca Reverb 125mm - manetka po lewej stronie, pod kierownicą - tam gdzie powinna być :)
* siodło Selle Royal Mach
* Napęd 1x10 (11-42) z owalną zębatką 32t, przerzutka i manetka - Sram X7, korba SLX - świetnie to razem działa
* Kierownica płaska 780mm, mostek 60mm, chwyty ESI Extra Chunky
* Reszta - jak na zdjęciach, koszyk na bidon, ładne, zielone błotołapacze (mają chronić zawieszenie nie kierownika! :)
* Pedały mogę zostawić te, albo dać SPD
* Mocowanie lampki i garmina zabieram - po co to komu jak nie ma mojej lampki albo mojego garmina? :)

Ważne!
W lutym 2019 rower przeszedł pełen serwis hydrauliki (amortyzacja, reverb, hamulce) i ogólne sprawdzenie stanu technicznego - miałem cichą nadzieję, że w tym roku coś pojeżdżę… nie wyszło i już tą nadzieję straciłem. Od tego czasu głównie zbiera kurz na ścianie - nowy właściciel dostanie maszynę gotową do jazdy.

Oczywiście, nie ma co ściemniać - rower ma ślady używania, ryski mniejsze lub większe, niewielkie ślady po kamieniach, otarcia itp. W mojej ocenie stan jest bardzo dobry, ale to każdy musi swoim okiem ocenić, do czego serdecznie zachęcam!

Dodaję do roweru to co mam do niego zgromadzone - "materiały eksploatacyjne" i pozostałe po modernizacji części - szczegóły na ostatnim zdjęciu. 
Warte wspomnienia
* 3x komplet klocków hamulcowych
* 0.5l mleczka do opon i płyn do hamulców
* obejmy do Srama (2x do manetek + 1x do klamki)
* części do amortyzatora - regulatory wysokości i twardsze sprężyny
* 2x ekstra łańcuchy (napęd cały czas jeździ na trzech cyklicznie zmienianych)
* dokumenty do roweru i amortyzatora (w tym paragony zakupu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Mod Team

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia: - Przedmiot/y, których dotyczył temat został/y sprzedane/kupione - Autor tematu poprosił o zamknięcie tematuJeżeli masz jakieś wątpliwości dotyczące usunięcia tematu, skontaktuj się z moderatorem, którego nick widnieje przy tym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...