Skocz do zawartości

[Pomysl na wycieczkę] 300 - 500 Km


TomekZpoludnia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
kiedyż przejechałem rowerem  kawałek wybrzeża od Kołobrzegu do Helu. Bardzo mi się to podobało.
Patrze na mapę Europy i szukam cóż podobnego  - po ścieżkach leśnych, wokół jezior lub morza, poza miastami dzika natura.
Znalazłem Beskidy lub Alpy - ale to za granica moich możliwości.
Chciał bym cóż łatwiejszego. Dunaj nie - to cały czas po drogach szosowych.
Kolega proponuje w Estonii trase Oandu-Aegviidu-Ikla jest tam zimno i mokro ale myślę ze spróbuje. Jeszce cóż innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A objedź sobie Wielkie Jeziora Mazurskie. Trasa przy brzegu szlakami - Nidzkie głównie chyba Zielony i Żółty jest bardzo klimatyczna, tak samo wokół Mikołajskiego I Bełdan - z obu stron. Możesz szutrówkami a możesz np. Mikołajskie i Bełdany po śladzie Mazury MTB. Startując w Mikołajkach z objechaniem Śniardw da Ci to 190 km. Możesz to rozbić na dwa dni tylko spójrz na godziny pływania promu we Wierzbie przez Bełdany żebyś nie był zmuszony robić Śniardw. Nocleg na fajnym, czystym polu namiotowym Wagabunda w Mikołajkach ale po drugiej stronie jeziora. Potem kilkadziesiąt wkoło Tałt i masz prawie 250 km praktycznie bez asfaltu. . Jak mało to  do Giżycka i objazd północnej części WJM przez Sztynort i do Węgorzewa. Noclegi bez problemu czy to pod namiotem czy w kwaterach - we wrześniu i październiku Mazury są pustawe. Właściwie to zupełnie puste za wyjątkiem grzybiarzy.

Do Giżycka możesz też przeskoczyć z Rynu. 

Fajnie się też można ujechać na Suwalszczyźnie - trasa wokół Wigier jest bardzo klimatyczna, fajne single, górki ale zawsze obok szutrówki. Można odwiedzić wszystkie śluzy na Kanale Agustowskim, tam generalnie jest gdzie jeździć. Na Mazurach więcej cywilizacji w sensie sklepów, knajp itd ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podobało się Kołobrzeg-Hel, (moim zdaniem to średnia/słaba trasa) to proponuję poziom wyżej  :

Pociagiem ze Szczecina do Lubeki/Travemunde na tanim bilecie,dalej wzdłuż wybrzeża Ostseekusten Radweg w okolice Rostocku i w dół Kopenhagen-Berlin Radweg.

Dalej warianty w/g uznania z Berlina : albo Berlin-Usedom albo R1 i Oder-Naise Radweg albo R1 i nasze 3 do Szczecina.

Z Lubeki do Berlina zaj.......  trasa,przejechałem 3-krotnie przy okazji dłuższych wyjazdów,wymaga małych modyfikacji,jak coś podpowiem co omijać,co zahaczyć itd.

Bardziej rozbudowana opcja : Szczecin,dalej do Lubeki jak wyżej,tylko w odwrotnym kierunku,potem wzdłuz kanału do Luneburga,potem trochę Elbe-Radweg do Wittenberge,dalej pociąg do Wittstock (rowerem jest nuda) i końcówka jak wyżej.

Na krótsze wojaże dwa standardy : wokół wyspy Uznam (jeden dzień) i Rugia (ca 3 dni).

Trasa Berlin-Kopenhagen wije się przez tzw. rejon tysiąca jezior.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
21 godzin temu, wkg napisał:

Wbij się z namiotem nad Gardę i masz do zajechania tras. Asfalt, szuter, góry - no co chcesz. Stacjonarnie albo od pola do pola albo mix - o tej porze powinno być tanio. Nogę wyrobisz, dobrze pojesz, ludzie pozytywni i nie zimno : ) Nawet myślę o takich 3-dniowych wagarach.

Idę sprawdzić mapę czy się da zrobić trasa na parę dni. Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nadal pracuje nad tym tematem. Co mnie zaskoczyło w tym roku, ile osób zostało staranowano na roweru samochodem. Warto jeździć po drogach leśnych. Dlatego nadal szukam trasy gdzieś po środku doliny, po drogach bez ruchu samochodowego. Trasa 500 - 1000 Km na tydzień lub dwa. Najlepiej cały czas jechać w dol... :-)

Patrze na mapy świata i internet. Nowa Zelandia poza górami jest ciężko - tylko drogi pełne tirów.

Stany - Great Divide Mountain Bike Route. Dla mnie hard core. Jechał ktoś? Ktory odcinek jest łatwiejszy?

Bajkal wygląda ciekawie. (Dopiero zacząłem zbierać informacje.)

Chile -1200 Km. Fajna trasa. Tylko trzeba jechać w grudniu.  https://chile.travel/en/where-to-go/patagonia-and-antartica/carretera-austral

(Petrohrad)- Talin - Riga - Suwalki To juz pisałem wyżej, ale jest zmiana z wizami do Rosii. Warto lecieć do Санкт-Петербург .

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Zrób trasę Leverkusen Koblenz Mozelą - zaiście !! Luksemburg Nancy Strasbourg Renem do Koblencji z powrotem. Infrastuktura - bezpiecznie, suuuper.

 

level42@interia.pl Robert53  uważać na wino mozelskie jest extra tylko nie ze sklepu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...