Skocz do zawartości

[Koła 29] sztywna oś do nowego projektu


krism4a1

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne pytanie do mojego projektu 2020:

Dobór kół 29 tył: 12/142mm, przód 15mm

czy jest możliwe upolowanie czegoś fajnego w cenie ok 500 zł, czy jestem skazany tylko na coś ok 1000? żadnych zawodów (jestem już tym zmęczony) itp. tylko samotna walka z lasem, czyli coś pomiędzy XC, a maratonem tak żeby się samemu katować, bez walki z innymi :)

Najchętniej kupił bym, lub złożył coś od DT Swiss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grzesiowu napisał:

Jak rozumiem masa kół nie jest istotna ... przynajmniej nic o tym nie piszesz

Najtaniej i z dt to chyba set m1900 z rozbiórki nowego roweru ... tylko że Ty nie chcesz bósta co zawęża pole działania

Tak, masa ma drugo, albo trzecio rzędowe znaczenie, rama nie jest w standardzie boost.

 

Jeszcze jedno, najprawdopodobniej tam będzie napęd 1 x 12 więc bębenek też jest istotny. Z mojego rozeznania też mi wyszło, że muszę szykować 800 - 1000 zł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w nich bębenek pod kasety 11 i 12s ale SRAMa. Bebenek pod kasety shimano microspline 12s ma trzech producentów na krzyż. W sumie to ciekawy projekt bo koła w cenie kasety... Osobiscie preferuję  podejscie konserwatywne czyli komponenty kluczowe które decydują o charakterze roweru raczej bez kompromisów (rama, amor, koła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem komplet nowych piast XT m8100 na olx za 350.

Na rowerowy.com obręcze rodi tryp w cenie 75pln za sztukę.

Szprychy sapim leader po 1zl.

Nyple sapim polyax jakieś grosze.

Zaplot 35pln od sztuki.

Wysyłka piast do sklepu 15pln.

 

Komplet nowych kół odpowiadających na moje potrzeby wyszedł ok. 675pln.

Pewnie da się taniej na innych piastach.

Bębenek microspline do kół fulcrum będzie dostępny w październiku na cyklomani, badałem temat.

stalowy w cenie ok 315zł
- aluminiowy w cenie ok 345zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie przez samą koncepcję zębatki nie powinny nacinać tak bardzo bębenka, aczkolwiek widziałem ostatnio jakiś filmik na youtube gdzie facet zdejmował kasetę XTR bodajże i wgnioty minimalne były. Nie zmienia to faktu, że koncepcyjnie nowy Microspline jest moim zdaniem najlepszym obecnie produkowanym systemem osadzenia kasety.

Nawet jakby stop był miękki to za cenę oryginalnego bębenka mamy dwa skośne - nadał się opłaca; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...