Skocz do zawartości

[rower] Canyon Exceed CF SL 6.0 vs Trek X-Caliber 9


PawelW84

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie co wybrać Trek X-Caliber 9

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/x-caliber/x-caliber-9/p/29760/?colorCode=reddark

czy Canyon Exceed CF SL 6.0

https://www.canyon.com/pl-pl/mountain-bikes/cross-country-bikes/exceed/exceed-cf-sl-6.0/2037.html#all-components-section-tab

Ceny obecnie zbliżone

Z istotnych różnic

carbon / aluminium

korba z 2 blatami MT600 36/26T i przerzutką SLX M7020/ 1 blat Shimano MT610 30T

Suport Shimano Pressfit BB71/Shimano SM-BB52 gwintowany

kaseta Shimano SLX M7000 11-42 11s / Shimano SLX M7100, 11-51, 12-s

widelec RockShox Recon RL/RockShox Judy Silver

obie sztywne osie /chyba tylko z przodu

boost przód 100 i tył 148 /  Boost przód 110, oś przelotowa 15 mm Boost141, 5 mm zacisk QR

Koła DT Swiss X 1900 / Bontrager Kovee,

Piasty na łożyskach maszynowych/na łożyskach maszynowych 

Roweru używam do jazdy po polnych drogach, leśnych duktach i złej jakości asfalcie. Teren pagórkowaty. Czasem zjadę na jakieś większe bezdroża ale to sporadyczne przypadki dlatego preferuje jednak 2 blaty z przodu ale nie jest to wyznacznik bo korbę zawsze można zmienić a Trek ma miejsce na montaż przerzutki . 

Co sądzicie o tych rowerach ?? Który lepszy ??

A może polecicie coś innego w podobnym przedziale cenowym 5000-6000 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że na rowerach sie nie znam to i ja tak czuje, że będzie to zdecydowanie lepszy wybór.

Za Treck-iem przemawia jedynie dostępność na miejscu i podobno bardzo ergonomiczna rama z możliwością montażu stopki i bagażnika

Cała reszta Canyon

Niestety obecnie brak jest dostępności ram L i XL, niby mają być ale nie wiadomo kiedy. Chyba muszę do nich skrobnąć email 

A może zaproponujecie jakiegoś godnego konkurenta dla nich w podobnych pieniądzach ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz rower marki wysyłkowej z jedną z najdroższych marek stacjonarnych na rynku. Ten pierwszy praktycznie zawsze będzie miał lepszą specyfikację - o ile nie przeszkadza Ci mniejsza renoma i brak mozliwosci przymiarki przed zakupem oraz serwis gwarancyjny hen daleko.

Natomiast skoro nie ma interesujących rozmiarów to się nie napalaj. To wyprzedaż rocznika 2019, jeśli ich nie ma, to pewnie się skończyły i nowych nie będzie. Dopiero jak wyjdzie nowy model, w nowej cenie i pewnie z napędem 1x (nie wiem, zgaduję, taka teraz moda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując z rzeczywistymi wagami na rowerowawaga.pl, Decathlon trochę zaniża, więc pewnie waga jest około 12 kg. Co i tak jest bardzo dobra opcją w tym budżecie. Ewentualnie Kellys Gate 50 (napęd 2x).

Jak chcesz jakiś bardziej markowy, to za około 6500 jest karbonowy Scott scale 940, choć bardziej opłaca się aluminiowy Scale 950.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napalam się bo nie mam ciśnienia na zakup roweru. Szukam czegoś w dobrej specyfikacji i w jeszcze lepszej cenie :) , marka nie ma dla mnie znaczenia, nie jeżdżę na napisie i nie potrzebuje się tym dowartościowywać w przypadku roweru ;) 

Canyon podaje że rozmiary L i Xl wkrótce dostępne, napisałem już email kiedy jest to wkrótce i jaka będzie cena. Zobaczymy 

Deca rozważałem, puki co żadnej promo na niego nie ma więc w tej cenie pewnie kupię go i na wiosnę.

Odstrasza mnie od niego:

prowadzenie linek na wierzchu ;)

jeden blat na korbie 34 T. Pewnie musiał bym go wymienić na 36 lub pokombinować jak założyć korbę z 2 blatami i coś przyświrować z przerzutką przednią i manetką

suport na press fit - słyszałem że czasem lubią trzeszczeć strzelać itp

Na plus na pewno boost w obu osiach 

Czy on ma sztywne osie ?? 

 

Teraz, some1 napisał:

Porównując z rzeczywistymi wagami na rowerowawaga.pl, Decathlon trochę zaniża, więc pewnie waga jest około 12 kg. Co i tak jest bardzo dobra opcją w tym budżecie. Ewentualnie Kellys Gate 50 (napęd 2x).

Jak chcesz jakiś bardziej markowy, to za około 6500 jest karbonowy Scott scale 940, choć bardziej opłaca się aluminiowy Scale 950.

Patrzyłem  na 950, jak na rower za ponad 6 000 w alu to w porównaniu z deckiem xc 500 wydaje mi się że wygląda słabo

Napęd NX vs GX ? Nie wiem jak suport. Piasty na łożyskach maszynowych Vs kulki shimano Nie wiem czy Dec xc 500 ma taperowaną główkę ramy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że na Scale 950 dostaniesz rabat, sam kupiłem go 2 miechy temu za 5300, w decatlonie nie dostaniesz raczej? wcześniej jeździłem na blacie 3x10 i przesiadka na  1x12 była najlepszym co mnie spotkało w nowym rowerze, jedynie tylko blat wymieniłem na 34 z przodu bo jednak trochę brakowało na płaskim. Co by nie mówić Scott tani nie jest...sam ostatnio polecałem tego rockraidera koledze bo ma dobre opinie na forum ale kupna Scale nie żałuje i na razie wad tego roweru nie zauważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PawelW84 napisał:

prowadzenie linek na wierzchu ;)

jeden blat na korbie 34 T. Pewnie musiał bym go wymienić na 36 lub pokombinować jak założyć korbę z 2 blatami i coś przyświrować z przerzutką przednią i manetką

Prowadzenie linek na wierzchu to akurat nie jest duża wada, przynajmniej nie ma ryzyka że się poluzują i zaczną dzwonić, serwis trochę prostszy. Estetycznie bardziej nie pasuje mi asymetryczny tylny trójkąt. 

Blat 34T to całkiem dużo (przeważnie jest 32T) i do jazdy MTB wystarczy większości ludzi, nawet po asfalcie. Przedniej przerzutki już pewnie nie założysz, brak mocowań. Linkowany Kellys Gate 70 ma napęd 2x. 

Taper jest, w dzisiejszych czasach w tej cenie to absolutny standard. 

Sztywne osie są. 148x12 oznacza sztywną oś z tyłu, boost bez sztywnej osi to 141x12.

GX w tym Decu to tak na pokaz, manetka+przerzutka to akurat rzeczy które funkcjonalnie nic nie dają, może są lżejsze łącznie o 100 gram. Kaseta jest istotna, ale kasety GX (10-50) w tej cenie raczej nie uświadczysz. 

 

Jeśli iść w napęd 1x, to trochę bardziej opłaca się obecnie Shimano SLX/XT (lepsza manetka, tańsze części niż SRAM), ale to już w rowerach na sezon 2020. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kellys - coż, za 4 000 to niezły rower ale ciężki. sama rama to 2,1-2,2 kg, Sector - będzie ważył pod 14kg jak obszył. Rozmiarówka - M jest od 180cm, to długie rowery.

Rockrider traci gwarancję na ramę jeżeli dołożysz przednią przerzutkę. 

Oba te rowery mają taper i boosta.

Popatrz jeszcze na Meridy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kellys wygląda bardzo fajnie Cena w okolicach 4500

Piasty  boost przód /tył na maszynach Nowatec. To są sztywne ??

Obręczy nie znam

Manetki jak w Canyon

Przerzutka tył jak w canyon

Korba 36/26  Jak ten model ? Nie znam się 

Suport press fit MT500  :/ to chyba gorszy niz w Canyon 

Przerzutka przód jak w canyon

Kaseta jak w Canyon 

Nie wiem jak widelec ROCK SHOX Sektor RL 

Hamulce  MT400  to chyba slabsze niz w Canyon ale takie same jak w Treck 

Waga niestety wyższa niz w Decu

W-g rozmiarówki dla mnie L

Edytowane przez PawelW84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam z totalnego chaosu wyłoniły się 3 rowery  

Canyon Exceed CF SL 6.0 rozmiar L cena 6100 zł  - nie wiadomo jak z dostepnościa - 11,4kg

ROCKRIDER  MTB XC 500 29''  rozmiar XL - 5 000 zł - 11,6 ale realnie pewnie 12kg

KELLYS GATE 70 29" rozmiar L - 4200 zł  -  13,5 kg

Jest jeszcze Merida Big Nine NX Edition za około 5000 ale chyba osprzętowo odstaje od Kellys ??

 

Edytowane przez PawelW84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście  gdybym miał czas i pieniądze złożyłbym rower na tej ramie 

 

https://www.staging.poland.new.olxtech.pl/sport-hobby/rowery/q-accent-peak-29/

Skupilbym się na porządnym amortyzatorze  np re reba do wyrwania od 1600  zł , przyzwoitych kołach ok 1000 zł powinno wystarczyć i porządnych hamulcach np Shimano slx tu z kolei  ok 700  , jeżeli chodzi o napęd to wystarczy nawet deore m6000 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, polmaj napisał:

Ja osobiście  gdybym miał czas i pieniądze złożyłbym rower na tej ramie 

 

https://www.staging.poland.new.olxtech.pl/sport-hobby/rowery/q-accent-peak-29/

Kto bogatemu zabroni, ale rama bez boosta, wewnętrznego prowadzenia przewodów, ze starszą geometrią... w czym to jest lepsze od wymienianych tutaj rowerów?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostajemy przy tej trójce albo i dwójce bo Canyon-a moze juz nie być Co byście brali ?? Zarówno Kellys jak i Rockrider mają swoje minusy.

Dla mnie Kellys + 

- dwa blaty

- taperowana główka

- osprzęt Shimano

- piasty maszynowe

- boost i sztywne osie 

- ostprzęt Shimano 

na -

- waga 1,5 kg cięższy od Deca - przepaść

suport press fit

Dla mnie Dec XC 500 na +

- lekki

- piasty maszynowe

- boost i sztywne osie 

- taperowana główka

na -

- 1 blat

- osprzęt Sram- nie znam 

- suport press fit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - to nie jest różnica 1,5 tylko 2,5 kg. Wiem co mówię, mam Gate. Zszedłem poniżej 12 kg na Rebie, zmieniając koła, sztycę, opony ...  Do tego słabszy amor. W każdym sklepie powinni mieć wagę rowerową - możesz to sprawdzić.

Ja bym zdecydowanie brał Dec XC, najwyżej potem po dojechaniu kasety zmienił na 10-50. Zębatki w korbie to sobie można wymienić.

A tak w ogóle to na mojej liście jest też Spec Chisel Expert. W konfiguracji 1x lub 2x. Nie wiem jak z jego dostępnością. 

Poza konkursem - i tak musisz się przymierzyć do tych rowerów ... przecież nie kupisz bez przymiarki. Także i tak te internetowe porady można wykorzystać tylko do stworzenia krótkiej listy.

Ile masz wzrostu ?

Edytowane przez wkg
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, some1 napisał:

Kto bogatemu zabroni, ale rama bez boosta, wewnętrznego prowadzenia przewodów, ze starszą geometrią... w czym to jest lepsze od wymienianych tutaj rowerów?

w tym ze w porownywalnej cenie  mozesz miec w najwszniejszych aspektach  lepiej skonfigurowany rower niz zrobi to jakkikiolwiek producent  w gotowcu , rama nie jest zla . zewnetrzne prowadzenie przewodow to akurat  dla mnie nie wada  latwiejsze w samodzielnym serwisie , sztywna os z tylu jest , bez boosta tez mozna jezdzic , tak jak napisales  kazdemu wedlug potrzeb  , apropo xc 500 to mam decathlona z tylu domu , bylem rano tam cos zamowic i przy okazji przyjrzalem sie temu rowerowi , bez zmiany linii lancuch z wieksza zebatka z przodu tam nie poszalejesz  ta 34 wyglada jakby siedziala na styk , widelki tylnie nie pozwalaja takie zalety boosta :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 190 cm wzrostu, długość nogi do krocza 93cm. Waga 90kg

Tak więc kolejny duży + na XC 500

Co do przymiarki to jest kłopot. W Decu w razie co problemu ze zwrotem nie będzie żadnego. Za Kellysem musze się rozejrzeć bo puki co w rowerowych nigdzie na niego nie trafiłem.

Jest jeszcze jeden problem, do tej pory jeżdziłem na ramie 21" koła 26" więc jakby nie mam odniesienia, które pozwoliło by mi w tak krótkim czasie podjąć decyzję czy rower mi pasuje czy nie :(

Teraz, polmaj napisał:

w tym ze w porownywalnej cenie  mozesz miec w najwszniejszych aspektach  lepiej skonfigurowany rower niz zrobi to jakkikiolwiek producent  w gotowcu , rama nie jest zla . zewnetrzne prowadzenie przewodow to akurat  dla mnie nie wada  latwiejsze w samodzielnym serwisie , sztywna os z tylu jest , bez boosta tez mozna jezdzic , tak jak napisales  kazdemu wedlug potrzeb  , apropo xc 500 to mam decathlona z tylu domu , bylem rano tam cos zamowic i przy okazji przyjrzalem sie temu rowerowi , bez zmiany linii lancuch z wieksza zebatka z przodu tam nie poszalejesz  ta 34 wyglada jakby siedziala na styk , widelki tylnie nie pozwalaja takie zalety boosta :)

Z tego co pamiętam max to 36 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) "Tarcza 34 zęby, łatwa do wymiany (maks. 36 zębów)". - chyba, że dokumentacja Deca kłamie ale przypuszczam, że wątpię. 36 to całkiem sporo, przy kadencji 90 jedzie się 40km/h a to baaaaardzo dużo na XC. A i tak lepiej po dojechaniu wymienić kasetę.

2) Ramy Peaka pękają. To kolega ma już za sobą i chyba nie chciałby powtórzyć. Dodatkowo bez boosta to i kół lepszych sienie kupi bo szkoda - do niczego już nie  będą pasowały - przechodziłem przez to. Zdecydowanie odradzam. Myślałem o zmianie ramy ale z tych bezboostowych wykopalisk już praktycznie nic nie ma a i Peak z wagą 1700g dupy nie urywa ... Znalazłem jakiś (już niedostepny) carbon Cube'a ale tam jakieś nietypowe stery wchodzą ...

3) Każdy składak wyjdzie drożej od roweru ze sklepu. Rama 1000, Reba 1800, koła 1700 (DT XM421 + DT 350) a gdzie napęd, hamulce, kierownica, mostek, opony, sztyca i reszta pierdółek ? Gwarancji oczywiście brak na rower ... Można drutowac z używek ale koledze chyba nie o to chodzi ... 

 

 

Teraz, PawelW84 napisał:

Mam 190 cm wzrostu, długość nogi do krocza 93cm. Waga 90kg

To w Gate jesteś w L, M to na 180-185. Ja przy wzroście 177 wstawiłem sztycę bez offsetu i jest super na M choć z fabryczną sztyca było 10mm za długo. A ten rower to w góry czy do lasu i na pagórki ? Gate ma dosyc stromy kąt główki 71 stopni - w górach na strmych zjazdach wisisz nad przednim kołem i to jest niefajne ... na nizinach nie przeszkadza ... 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...