Skocz do zawartości

[rower] Canyon Exceed CF SL 6.0 vs Trek X-Caliber 9


PawelW84

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Dokumosa napisał:

No ale że jak? Kulki mają zapobiegać zużyciu kasety?

Nie, tylko stwierdzam że piasty to element wymienialny jak kaseta. 

PawelW84

Standardy w ostatnich latach zmieniały się. Nie wiem czy warto tak mocno się starać o to aby były one najnowsze. Osobiscie nie jestem entuzjasta dla eagla w rowerze średniej półki przeznaczonym do jazdy rekreacyjnej. 

Lepiej kupić rower z przerzutką przednią, bo o wiele łatwiej jest z takiego roweru przejść na 1xxx, odwrotnie może być to nie możliwe, tak chyba jest z rockriderem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rama boost i nie ma mocowania DM/E-type pod przerzutkę przednią to o napędzie 2/3x należy zapomnieć.

Co do piast to IMHO nie warto ich wymieniać bo w rowerach na takich piastach całe koła to ścierwo. Lepiej zainwestować w całe koła. Ale to dramatycznie podnosi koszt roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JuraMałopolska napisał:

Ze włoskie to jakieś gorsze ?

Nie w  żadnym wypadku. Jestem ogromnym fanem włoskiej motoryzacji stąd ten uśmiech 

Godzinę temu, Dokumosa napisał:

Jak rama boost i nie ma mocowania DM/E-type pod przerzutkę przednią to o napędzie 2/3x należy zapomnieć.

Co do piast to IMHO nie warto ich wymieniać bo w rowerach na takich piastach całe koła to ścierwo. Lepiej zainwestować w całe koła. Ale to dramatycznie podnosi koszt roweru.

I ja tak sadzę. Rower za 5-6 tysia i kulowe  łożyska to trochę nie porozumienie moim zdaniem :( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz jaki wybrać. Oczywiście boost i sztywne osie w tym budżecie to must have. Nie ma to nic wspólnego ze ściganiem się. Ale to w sumie tak jak i osprzęt-srosprzęt sprawy drugorzędne. Najważniejsze jest żebyś się na rowerze dobrze czuł nie zmieniając dugości mostka więcej niż o centymetr ani nie przesuwając siodełka więcej o kilka mm. Jak masz kupić rower ze świetnym osprzętem na którym będziesz się źle czul to lepszą inwestycją będzie zwinięcie kasy na ten rower w rulonik i wrzucenie do kibla. Czujesz się dobrze na Meridzie - bierz Meridę, możesz sprawdzić też inne rowery o takiej samej geo.

BTW Łożyska maszynowe to oczywiście też kulkowe tylko takie upośledzone- nie można w nich wykasować luzu :D 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PawelW84 napisał:

I ja tak sadzę. Rower za 5-6 tysia i kulowe  łożyska to trochę nie porozumienie moim zdaniem :( 

W twoim zestawieniu rowery na kulkach, znajdują się poniżej 5-6tys, . :)

W przypadku piast shimano, są one powszechne dostępne i bardzo tanie. W rockriderze masz koła na maszynach, ale to nie są koła popularnego producenta. Decathlon jest jedynym ich dystrybutorem.  Forumowicz szukał  obręczy do tribana, suma sumarum był skazany na kupno nowego koła.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez tyle lat jeszcze nigdy nie rozwaliłem obręczy, (piasty to co innego ;)) więc jakoś się tym nie martwię. Jak się zdarzy że któraś poleci a SunRingle będzie nie dostępne lub absurdalnie drogie to się kupi całe koło np DTSwiss lub Alexrims i wymieni. 

Może ucierpi na tym estetyka ale w przypadku roweru nie jestem purystą, byle zestawienia kolorystyczne grały :) 

Najważniejsze  ze sztywna os i boost dla 29" gwarantuje spory wybór modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w Giant

Oglądałem Fathom 2 GE

https://www.giant-bicycles.com/pl/fathom-29-2--ge-

Po rabacie zaproponowali 5600 zł ale pewnie coś tam jeszcze do wyciągnięcia.

Gwarancja dożywotnia na ramę jak w Rockrider 

Pozycja bardzo zbliżona do tej jaką pamiętam z Rockridera

Amortyzator ROCKSHOX Judy Gold RL, lepsze czy gorsze od REB-y ??

Blokada amora dużo lepiej wykonana niż w Rockrider

Łożyska maszynowe Formula

Sztywna oś przód boost

Sztywna oś tył boost QR 141

Na minus w stosunku do Rockridera XC 500 napęd Eagle NX, korba 32T zamiast 34 ale tak samo jak w Rockriderze można założyć 36

 

Co sądzicie, wydaje mi się że to godny rywal dla XC 500 ?

 

rower 4.jpg

Edytowane przez PawelW84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PawelW84 napisał:

Amortyzator ROCKSHOX Judy Gold RL, lepsze czy gorsze od REB-y ??

Średnica 30mm vs 32mm Reba. Pomieści szersza oponę jeżeli to konieczne - do 2.8 cala. Wolałbym Rebę i to bezdyskusyjnie.

Do tego boost-nie boost 141mm, trudno będzie znaleźć piastę, to  taki trochę dziwoląg.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Judy średnica goleni 30mm i alu z serii 6, reba 32mm, alu serii 7 = reba mocniejsza, lżejsza, trwalsza (nie chce mi się wnikać w budowę sprężyny).

Tył 141 nie ma osi sztywnej ale to pełnoprawny boost z takim samym rozstawem widełek jak 148. Taki sam dziwoląg jak 135mm non-boost ;). Piasty boost które są konwertowalne end-capami podejdą każde (np. DT, fulcrum, mavic, niektóre novateci...).

 

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, masz rację.

Tak jak pisałem, muszę iść się do niego przymierzyć jeszcze raz na spokojnie. Był to pierwszy rower jaki mierzyłem więc ciężko coś tu jednoznacznie stwierdzić.

Dziś siedziałem na tym Giant i było Ok, a wydaje mi się że geometrią jest on zblizony do RR XC 500

W tym tygodniu ogarnę jeszcze X-calibra 9

Myślę, że pozwoli mi to już wyciągnąć jakieś wnioski i złapać punkt odniesienia 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ILC napisał:

Nie rozumiem jak pewnie kilka osób jeszcze tutaj po co się przejmujesz boostem, najdroższe levele krossa na 2020 i te z 2019 nie mają boosta, marketingowa papka.

To na znaczenie tylko dla kogos kto nie tylko wkreci sie w rowerowanie, ale jeszcze bedzie chcial ulepszac sprzet, zmieniac czesci itd. Sam jestem typem modelarza co lubi sobie cos zmienic, kupic od czasu do  czasu jakis nowy grat itd. Jednak prawda jest taka, ze to zdecydowana mniejszosc rowerzystow (rynek czesci OEM vs detal to potwierdza - ten drugi to malenki wycinek sprzedazy). Z punktu widzenia przecietnej osoby to czy ma boosta, czy bedzie mozna zmienic kola, naped na taki czy inny a widelec jest tapered jest nieistotne bo po prostu to nigdy nie nastapi. Mam znajoma pare, ktora uprawia zawziecie turystyke rowerowa I jezdzi na rowerach sprzed 2012r. Rocznie robia ponad 10k km. Wymieniaja co sie zepsuje I jezdza dalej. Tak to wyglada w wiekszosci przypadkow 

Z tego powodu autor powinien wybrac rower, ktory jest dla niego najwygodniejszy I najbardziej sie podoba wizualnie o czym wspomnial @wkg. Takim rowerem chce sie jezdzic I jest szansa na zarazenie sie cykloza. 

Edytowane przez Sabarolus
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...