Skocz do zawartości

[Roscoe 8] jaka opona na asfalt?


MichalKepa

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, wkg napisał:

Nie, nie będzie wszystko jedno.

To zwróć uwagę ile osób jadących po mieście na MTB ma sztywne osie i czy oni wszyscy potrzebują tej technologii do swojej jazdy.

1 godzinę temu, wkg napisał:

budżetowych rowerów za kilka tysięcy (najtańszy chyba 3k nówka)

To jest doskonały przykład że wypowiedzi zależą od zasobności portfela. Rower za 3k powiedzmy sobie szczerze to nie jest rower budżetowy, budżetowe to są rowery które kosztują 1000-1500. O cenach powyżej 5k zupełnie nie wspominam bo takie rowery to się w większości ogląda za zawodach, standardowy rowerzysta porusza się rowerem sporo tańszym niż 3k. Proponowalbym jednak trochę realizmu wprowadzić do tych argumentów, bo nie każdy jest finansowym krezusem, nawet w Warszawie, gdzie średnia pensja jest sporo wyższa niż w innych miastach, rzadko się widuje wypasione rowery za tysiące złotych, no chyba ze ich właściciele jeżdżą głównie po nocy ;)

2 godziny temu, wkg napisał:

Jazda na rowerze o kiepskiej geometrii

Nie wiem gdzie ja wspominałem o geometrii roweru i jaki to ma związek z tym o czym rozmawiamy. Znaczy sugerujesz ze geo MTB nie nadaje się do jazdy po mieście, bo nie rozumiem tego odniesienia?

 

2 godziny temu, wkg napisał:

widząc jakie kłopoty wiążą się z przestarzałymi technologiami,

Jakie kłopoty się wiążą? Znaczy nie można jeździć, czy się człowiek wywala czy co innego? W dalszym ciągu nawet w rowerach za wspomniane 3k rzadko trafiają się sztywne osie, więc idąc tym tokiem rozumowania, to żeby się nie zabić trzeba wydać więcej, tyle ze jest to mit, niestety.

2 godziny temu, wkg napisał:

Nikt (z wyjątkiem Ciebie) nie ocenia tu osób

Gdzie oceniam osoby? Wydaje mi się że raczej oceniam pewne tendencje które panują wśród piszących na różnorakich forach - czyli musi być zawsze pro, zawsze drogo i zawsze na bajerze. Poza tym pojawiły się wypowiedzi zarzucające autorowi brak wiedzy a jak się okazuje kolega startował i w XC i w PB wiec chyba wie co kupił i po co.

2 godziny temu, wkg napisał:

Bo ten rower to nie jest rower na las i górki

No to jest "dobre" stwierdzenie, w zasadzie to bazując na tej teorii to czołowe sektory PB czy innej Mazovii powinny wymienić sobie swoje ultra hi-techowe maszyny na jakieś takie przeciętniaki za 3k, góra 5k, skoro jeżdżą po mazowieckich górkach i laskach ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal, przeczytaj uważnie posty na które odpowiadasz. Chyba, ze nie chcesz zrozumieć bo jaśniej już tego napisać nie umiem. 

Co do ostatniego tylko, zebys zrozumial. Te higendowe maszyny nie maja opon 2.8 cala, plaskiej glowki i podsiodlowki 71 i nie waza tyle co Roscoe. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MICHALR75 to co widzimy w tym wątku w wydaniu niektórych to klasyka polskich forów tematycznych. Może dlatego fora internetowe zamierają? Nie każdy chce się przepychać z wszystkowiedzacymi wujkami dobra rada? Można się dowiedzieć, że rower za 5-8k to rower budżetowy. Przypomnę niektórym, że jeszcze niedawno większość rowerów kupowanych w Polsce to były rowery poniżej 1,5k. Bez tych uwielbianych boostow i sztywnych osi. Jak Ci ludzie na tym jeżdżą? Nie mam pojęcia. Wstyd się z czymś takim na ulicy pokazać. ;) 

Rower to zabawka i jak kogoś stać to sobie kupuje taka jaka się podoba. Ot tyle.

Autorowi trudno tu coś doradzić. Mimo wszystko najsensowniej byłoby poszukać używanego zestawu kół 29 i założyć na to slicki. Geometria bym się tak bardzo nie przejmował. To nie jest rower DH, a zakładam, że autorowi nie będzie służył do prób czasowych po centrum miasta, aby szukał maksymalnej efektywności, ot ma być względnie komfortowy. 

Pozwolę sobie wrzucić znana być może przez niektórych pastę, która dość dobrze wpisuje się w wątek:

Najśmieszniejsze jest to, że każda, absolutnie każda rzecz, ma gdzieś jakieś forum zrzeszające hobbystów. Szukałem kiedyś latarki. Tzw. czołówki. Na jeden wyjazd z namiotem na 3 dni. Konkretnie to googlałem gdzie jest jakaś marketowa promocja, żeby zamiast 23zł zapłacić coś bliżej 10. Okazuje się, że latarki mają forum. Na forum dowiedziałem się, że najtańsza latarka która świeci, kosztuje 200zł. Ale to i tak badziew, bo w razie jakbym wpadł do jaskini i czekał dwa tygodnie na pomoc, to wodę mogę lizać ze ścian, ale latarka zgaśnie mi po 7 dniach nieustannego świecenia. A to przecież absolutnie nieakceptowalne. Tańsze w ogóle nie wchodzą w grę, bo przecież przy 100 lumenach zgubię się w ciemności. Będę widział tylko na 5 metrów zamiast na kilometr. Na dodatek nie da się tańszych w ogóle używać, bo kąt świecenia w każdym egzemplarzu różni się o parę stopni, czyli to musi być badziew. Całkowicie dyskwalifikujący jest fakt że raz w roku będę musiał zmienić baterię, a w wypadku gdybym wpadł do oceanu to przeciekają po godzinie. Mieli też dział DYI w którym pokazywali np jak użyć sprzętu pomiarowego za 5tys zł żeby ustalić jak zmienić fabryczny rezystorek coby latarka miała pół lumena więcej. I do tego odpowiedzi na kilkanaście stron z gratulacjami i bluzgami na producenta że sam na to nie wpadł. Latarkę kupiłem w końcu za 9zł w pierwszym lepszym markecie. Nie wpadłem do jaskini ani do oceanu a baterie wymieniłem po roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest na każdym specjalistycznym forum. Wyolbrzymiamy problemy, negujemy starsze rozwiązania. ;) Nie ma się co spinać. Roscoe to fajny rower. Można poprawić po fabryce i zmaksymalizować przyjemność, można zostawić tak jak jest i sobie pomykać. Właściciel decyduje, my tylko proponujemy rozwiązania które nie muszą się nikomu podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, to fajny rower. Został kupiony bo pewnie m.in wizualnie się podobał, normalna sprawa. Oczywiście, że nie jest to wymarzony rower do jazdy po miescie ale przynajmniej dziury w jezdniach nie wybija mu plomb z zębów, a jakby miał kaprys to będzie mógł smignąć do lasu. 

Rzewne historie o kącie podsiodlowki, główki, sztywnych osiach i tym czy boost to absolutny must, a sprężyna w SLX jest mocniejsza niż w XT lepiej zostawić sobie na tematy gdzie autor, że tak ujmijmy... podziela poglądy dyskutantów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

trochę mnie nie było, wybaczcie.. sprawy osobiste..

Widzę że temat gorący :) 

Ostatni komentarz skwitował wszystko najlepiej więc nie będę dodatkowo komentował i uzasadniał swojego wyboru. Chciałem go mieć więc go kupiłem :)

co do opony to zamówiłem Smart Sam'y.. zobaczymy jak się spiszą ;) dziękuję bts.

Wszystkim, którzy podjęli dyskusję, nieważne czy pomogli czy nie również dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...