Skocz do zawartości

[rower] Ciężko się jedzie


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, byczynho napisał:

Rowerem RAYON VERSO jedzie się dużo ciężej niż Rambler 4 i myślę, że nie ma się tutaj co doszukiwać różnicy ciśnień w oponach czy innych czynników.... Rower jest zrobiony z kiepskich materiałów i tyle. Pytanie czy warto jest w nim coś wymieniać żeby to poprawić czy niewarto?

Warto jest w nim wymienić wszystko na całkiem nowy rower. Po co inwestować w coś tak niepewnego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, byczynho napisał:

Pytanie czy warto jest w nim coś wymieniać żeby to poprawić czy niewarto?

Sprawdziłeś w końcu co w nim stawia opory, czy liczysz na cud przez internet? Nikt nie jest w stanie powiedzieć co można wymienić i jakie to da skutki jak nie dojdziesz gdzie tkwi sedno sprawy.

Oprócz tego co pisałem wcześniej jeszcze mi się przypomniała sprawa z kołami. Jedna rzecz to sprawdzenie jak się kręcą zdjęte, a druga jak są założone. Bywają przypadki, że po założeniu i ściśnięciu/przykręceniu kręcą się gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dochodzi tez kwestia sztywnosci (a raczej jej braku) elementow takich jak pedaly, korba, rama oraz samej pozycji na rowerze ktora moze byc niewygodna do mocnego pedalowania. co do zjezdzania z gorki to o ile macie podobna pozycje na rowerze pewnie wina piast. Moze za mocno kola sa docisniete?

Lozyska w piastach maja spore znaczenie. Ja jak ze znajomym jezdze po szosie to zawsze z gorki bez pedalowania rozpedzam sie lepiej nawet jezeli on lekko kreci. No ale on ma OEMy jakies a ja 240s.

Podczas testowania poszczegolnych czesci mozna nie wyczuc ich oporow toczenia, ale jak sie zsumuje tu 5W, tam 5W to roznica robi sie juz spora zwlaszcza dla osoby niewytrenowanej.

Czesci nie wymieniaj bo to strata pieniedzy. Lepiej wymienic caly rower. A doraznie zdemontuj co sie da, wyczysc, nasmaruj wlasciwym smarem, dokrec jak trzeba. Ale albo zrob to sam albo... zrob to sam. Oddawanie do serwisu to tez strata kasy bo bez sensu inwestowac 200zl w serwis makrokesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...