Skocz do zawartości

[2020] Scott nowa kolekcja


macia22

Rekomendowane odpowiedzi

Też z początku negatywnie podchodziłem do braku zmian, ale porównując Sparka i Geniusa to konkurencji, trudno im coś zarzucić, jeśli chodzi o konstrukcję i geometrię. Poza tym pewnie są pozbawione wad pierwszych egzemplarzy. Nigdy nie podobała mi się kolorystyka Scotta, a teraz widzę duży krok w dobrą stronę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rafu napisał:

trudno im coś zarzucić, jeśli chodzi o konstrukcję i geometrię.

Otóż to! Moim zdaniem jeżeli widać brak zmian, a patrząc na geometrię widzimy, że rower jest współczesny to po prostu dobrze świadczy o konstrukcji i projekcie. Jeżeli któryś producent kombinuje cały czas zmieniając kolekcję co roku tzn. że ta ubiegłoroczna była po prostu kiepska ewentualnie konstrukcje były wadliwe. Moim zdaniem okres intensywnego "rozwoju" i zmian (zmiana geometrii, boost, stopniowe przechodzenie na koło 29 w każdej dyscyplinie) mamy za sobą i teraz będziemy raczej obserowować cyzelowanie detali u większości producentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając od Sparka i Geniusa ktoś się orientuje odnośnie polskich cen za serie scale, szczególnie za model 950, jestem ciekaw na ile więcej sobie scott wycenił zmianę NX na SLX/XT, w przeliczeniu z euro na PLN wychodzi ponad 7k ale chyba tak tego nie można liczyć, nie wiem jaka była cena w euro za model z 2019.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sabarolus napisał:

Jaka jest przewaga tego rozwiązania z czysto technicznego punktu widzenia?

Spark już miał damper w górnym mocowaniu w poprzedniej generacji. :) 

O ile się orientuję z damperem w górnym położeniu problemem jest zmieścić odpowiednio długie dźwignie zawieszenia, żeby obsłużyć skok większy niż 100mm. To znaczy da się, ale i tak nie będzie miejsca na bidon. Z tych większych marek dwa miejsca na bidony mają chyba tylko fulle ze 100mm skoku, a Spark ma 120 mm. Mogliby oczywiście zrobić zupełnie nowy rower do XC zamiast Sparka RC, coś jak ten nowy Trek co jeszcze nie miał premiery.  

Zresztą w tym roku Scott pokazał nowego Gamblera i Addicta RC, więc to nie jest tak że nie robią nowych konstrukcji, raczej po prostu nie trafili w gusta co niektórych ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.09.2019 o 12:13, Rafu napisał:

@adamsanders

Znalazłem cenę Scale 970 w PLN, możesz wyliczyć przybliżoną cenę 95tki z proporcji:

http://www.koral.bielsko.pl/index.php/rower-scott-scale-970-blk-yellow-roz-l-2020.html

Niestety nie potwierdziło się... cena za nowego Scale to 7000 tyś. więc nie wiem czy nowy SLX jest aż tak dobry w stosunku do NX aby dopłacać blisko tysiaka bo reszta roweru została praktycznie bez zmian. Utwierdziłem się w przekonaniu że kupno modelu z tego roku w połowie sezonu było jednak dobrym wyborem...

 

BTW. Karbonowa 930-stka ma napęd SX...ktoś napisał że rowery z roku na rok coraz droższe...ale to już gruba przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje podejście jest takie, że kupiłem Sparka, wsiadam i jeżdżę, dla mnie amatora jest wygodny, co ma podjechać podjeżdża, bo jak zacznę się wczytywać w arkusze, to się okaże, że przestanie jeździć ;-)

Ze 3 sezony co najmniej zastanawiałem się nad szosą , czy jest bezpieczna czy nie , w końcu kupiłem , nie zastanawiam się tylko siadam i kręcę bez przeglądania wykresów, arkuszów itp.

Czasami mam wrażenie, że większość ludzi zauważa , że gdzieś zmienili kąt o 0.5 stopnia , główkę podnieśli o 3 mm i już tragedia a przecież jak weźmiemy 2 ludzi o tym samy wzroście to się okaże, że są całkiem inaczej zbudowani i tak naprawdę to ramę powinno się robić jak buty kie3dyś ... na miarę.

Scott nie ma zmian , nie zamierzam chwalić czy ganić ale może doszli do wniosku , że mają całkiem fajny rower którego nie ma sensu poprawiać ? a może wynikiem tego jest fakt, że skoro nie zmieniają to i cena Sparka na tle innych fulli jest atrakcyjna ?

Damper ... mieli chyba starsze modele z damperem pod rurą. Czy to coś daje ? Jakby tak prześledzić inne firmy/modele to też chyba robią raz tak , raz tak i wmawiają , że teraz to już jest hyper mega super a za 2-3 sezony zmiana.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie analizowałem wszystkich, ale te modele  w okolicach 10-20 tys. niewiele się cenowo zmieniły... Np. taki "mój" Scale RC 900 Team kosztuje tyle samo, a na sezon 2020 dostał ramę z lżejszego karbonu i "nowego" SIDa. Generalnie, moim zdaniem, cenowo Scott wygrywa po raz kolejny. :) Trek zachował poziom z ubiegłego roku (czyli absurdalnie wysoki), Spec jak zwykle popłynął...

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem te tańsze modele, w moim zasięgu. Patrząc na to co Trek wkłada do swoich ram to też mocno popłynęli. Jedynie Giant będzie jeszcze bardziej popularny np. Trance 2 utrzymał cenę na niezmienionym poziomie (29) a nawet trochę potaniał (27,5) a osprzęt w modelach 2020 jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak chcesz kupić na koniec sezonu 2020, to nie ma co się teraz, pod koniec sezonu 2019, nad tym zastanawiać. :) Canyona w tym okresie już nie kupisz. Scott - tylko to, co zostanie sklepom na magazynach (Scotta nikt Ci nie wyśle, jakbyś nie prosił ;)). Napalisz się tylko, narobisz sobie nadziei, a okaże się, że upatrzonego roweru ni ma i nie będzie...

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...